Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Nálatok...

Kisgyerekes anyukák! Nálatok minden ebéd végén van desszert?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kisfiam, jó étkű, az ebéd általában levesből és főfogásból áll. Régebben, míg nem ehetett tejtermékeket /allergia miatt/ valami kekszfélét rágicsált desszert gyanánt. Az allergiát kinőtte, nagyon rákapott a túrórudira. Napi többször is kéri. Ebéd után szoktam adni Neki, valamint néha uzsonnaidőben is. Félek, higy sok lesz, nem akarom nagyon édesszájúnak nevelni, eddig ez nem volt jellemző.

Ti milyen desszerteket adtok az ilyen korú gyermeketeknek?


2014. nov. 7. 12:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkább gyümölcsöt adj neki az egyik rudi helyett.
2014. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
Nincs desszert sem, és leves sem. (vagy ha leves van, akkor az egy sűrű krémleves, de akkor sincs "második")
2014. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Szinte soha nincs ebéd után desszert. Legnagyobb gyerekem először másfél éves korában evett édességet, akkor volt karácsony, és megkóstolta a szaloncukrot. De túrórudit, tejszeletet utána se kapott, csak talán 2 éves kora után. A kisebbek már hamarabb megkóstolták az édességet. Most a legnagyobb 5 éves, a legkisebb 2, körülbelül egy héten egyszer kapnak valami nasit, vagy túrórudit, vagy csokit, vagy cukorkát, esetleg pudingot. És egy-két hetente szokott lenni valami édességféle ebédre (palacsinta, gombóc, stb.) Ehhez szoktak hozzá, nem is követelőznek se a boltban, se otthon.
2014. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
nincs. bár nekem nem olyan jó étkű mindig. ha szépen ebédel,megszánom néha egy kis keksszel pl. rudit még soha nem vettem neki,szomszédtól kapott csak,vagy az apjától,de egy kezem sok,h. megszámoljam mennyit evett meg életében. az édesség nálunk heti egyszer max egy péksüti, joghurtok, győri keksz,pufi. de nincs minden nap. gyümölcs viszont a végtrelenségig. napi egy kilót tuti megeszik-.
2014. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

nincs

de olyan van h a második édes étel


uzsi mellé jó a rudi

pl ha megevett egy kis gyümit

de ebéd után én nem adnék neki

2014. nov. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk gyümölcs vagy joghurt az "édesség". Szerencsére csokit vmiért nem szereti:) Túró Rudit is talán ha egyet megevett valaha. Ő is másfél éves.

Almachipset is szoktam neki adni néha, ha vmiért nem akar rendes gyümölcsöt.

2014. nov. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk soha sincsen desszert. Még leves sincsen, vagy ha leves van akkor az hússal, vagy krémleves vagy is akkor második nincsen.


Majd 3-4 körül van édesség, akkor lehet puding, gyümölcs, süti, rágcsa stb...


Még vacsi után néha szok lenni édesség, de az nagyon ritka, az csak azért van, mert apa akkor eszink velünk és akkor ö is akar egy kis édességet.


Nálunk eleve nincsen rendszerességgel édesség itthon. Ha nem veszel túrórudit akkor nem fogja kérni. Vagy is kéri, de ha nincsen nincs mit adni.

2014. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

nincs desszert ebéd után.

van napi 1 édesség, vagyis mindig van itthon valami kis nasi, azokból egyet választhat vagy 2. uzsinak ovi után, vagy vacsi után. ezek gyümölcs vagy valami tejes dolog, joghurt, tejszelet, néha kb. 2 hetente 1x dörmi

2014. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ebédnél általában nálunk sincs desszert.

Inkább uzsonnára van pl. gyümölcs, vagy gyümölcs joghurttal, amit együtt kavargatunk meg stb.

Szoktam sütni is otthon hétvégén, pl. kis kakaós csigákat vagy egyszerű muffinokat- bele lehet csempészni magokat, gyümölcsöket, teljeskiőrlésű lisztet, kristálycukor helyett/mellett mézet vagy pici nyírfacukrot stb.- így nem egészségtelen.


Nekem a napi többszöri túrórudi egy kicsit soknak tűnik- akkor inkább te keverj ki neki túrót gyümölccsel vagy valami jobb minőségű joghurtot, édesebb gyümölcsöt kínálj helyette alkalmanként.

Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne kapjon, de ez így szerintem sok.


Szóval alternatívák:

- gyümölcs

- túrókrém gyümölccsel (kb. 3 perc elkészíteni)

- házilag főzött puding (kis cukorral, esetleg mézzel édesítve)

- házi sütik, kekszek (teljes kiőrlésű, gyümölcsös-magvas dolgok- egy muffin is max 20 perc)

- gyümölcslé (házit tudsz gyümölcscentrifugával, vagy nagyon max. 100% normális frissen préselt) valami rágcsálnivalóval (pl. a biopontnak van kölesgolyója, azt a picik nagyon szeretik és nincs agyon sózva, zsírozva, nem chips)

- főétkezésekbe beletenni az édes ízt: pl. gyümölcsleves, valamilyen gyümölcsszósz a húshoz, kompót, befőtt

2014. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nállunk sincs ebéd után nasi de hétvégén mindíg van desszert de azt általában már ebéd után nem kívánják úgy tele vannak így uzsonnára eszik!Én mindíg magam készítem pl:madártej,tiramisu,sütik(most a tökös süti a menő legalább két adagot kell sütnöm,hogy nekem is jusson 1-2 szelet)gesztenyepüré,somlói.Én inkább ezeket adom bolti "vackokat"Persze nállunk is lecsúszik néha egy egy túró rudi de nem minden nap!

Bár gondolom most jjó érzés,újdonság neki enni ami eddig "tiltott gyümölcs"volt!lehet várnék még majd eltelítődik vele és nem lesz neki olyan nagy szám.

2014. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!