Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülés után hogyan lehet...

Szülés után hogyan lehet otthon tanulni? Hogy csinálják mások?

Figyelt kérdés

Olvasom néha, hogy gyes alatt csináltak meg főiskolát, egyéb képzést a nők. Hogyan??? Első gyerekem most 1 éves, reggel 7-ről este 8-ig 100%-os odafigyelést, foglalkozást igényel, kivétel ez alól a fél-egy óra délelőtti alvás, amikor házimunka egy részét elvégezhetem. Segítség nincs, külföldön élünk, itt állami óvoda 4.5 éves korától lesz. Férjem 12 órát van távol. Ha már ilyen sokáig itthon leszek (ráadásul szeretnénk második babát is, aki miatt még tovább kitolódik az itthon létem), szeretném ezt a sok időt kihasználni, hogy tanuljak. Hiába van kereskedelmi diplomám, beszélek három nyelvet, ez itt önmagában nem kunszt, sajnos nincs speciális szakismeretem (ezért szeretnék valamilyen gyorsan kitanulható szakmát kitanulni.. azt is keresem még, hogy mit,ha van tippetek, szívesen veszem).

Korábban órabéres recepciós munkát végeztem itt,sokszor hajnalban kellett menni, ezt nem szeretném már család mellett folytatni, sem hipermarketi pénztáros lenni, van még 5-6 évem, csak egyszerűen 0 időm van. Este 8 után tudunk vacsorázni, picit férjemmel beszélgetni, ezután pedig nagyon fáradt vagyok.


Szóval, elvileg van 5-6 évem tanulni, mégsem tudom kihasználni. Mások hogy csinálják?


2014. nov. 30. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én éjszaka tanultam két gyerek mellett, nappali tagozaton. Így szereztem 2 diplomát. Ha nincs segítséged, estére fáradt vagy és o időd van, akkor szerintem felejtsd el a tanulást.
2014. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Akkor tanulok, amikor alszik a gyerek. Ha este 9-10-11-től, akkor akkor.
2014. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Így van ahogy az előzőek írják. Éjszaka tanulok én is vagy nappali alvásidőben. Hétvégén meg ha valamelyik mama ráér vagy a férjem itthon van.
2014. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Én "csak" egy OKJ-s felnőttképzésre járok, de az 2 képzés egyben (Tb és bérügyintéző).

A férjem segít sokat. Szakács, tehát 14 órát van távol, amikor dolgozik. Megpróbálok mindent a szabadnapjain besűríteni.

Plusz dolgozni is kezdtem, heti 2 nap. Másfél éves a fiam.

2014. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy előttem leírtak. :) Ez már nem olyan egyszerű, mint gyerek nélkül. Akinek meg így nem megy, az ne is vágjon inkább bele. :)
2014. nov. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

A lányom elég sokáig elvan a járókában a játékaival. Két méterre a kanapén leülök és tudok tanulni mellette.


Vizsgák előtti pár napban kérek segítséget (nagyszülők, férj), hogy akkor intenzívebben, megszakítás nélkül tudjak készülni. Ha ők nem lennének, akkor szerintem vagy fizetett segítséget vennék igénybe, vagy valakivel lebeszélném, hogy most ő vigyáz az enyémre, vizsgák után meg én az övére.


A háztartás meg le van tojva, napi max 20-30 perc, a többi hétvégén. Ha valami tolódik, hát tolódik, ezen nem idegelem magam.

2014. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nekem pont a kiírt dátum után egy héttel lett volna vizsgám. (Képzés közepén lettem terhes, munkahely fizeti, ezért nincs apelláta, végezni kell).


Még aránylag korábban, kb fél évvel előtte jeleztem a tanulmányi szervezőnek, hogy a májusi vizsgaidőpont helyett kérnék szépen egy másik, méltányosságit. Így 3 hónappal később, ami a többieknek pótvizsga volt, akkorra kaptam. Úgyhogy kb szülés után 2-3 héttel már készülnöm kellett, mert szivatós vizsgák voltak. Az egyik nem sikerült, abból nemsokára megyek pótvizsgázni.


Viszont mivel időben szóltam, elég rugalmasak voltak, én meg nem igazán csúsztam meg, csak a vizsgákat kellett átütemezni.

2014. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én alvásidőben tanultam. És bizony, amikor kevesebbet aludtak és készülnöm kellett, akkor nem érdekelt a mosatlan edény. Előre főztem, a mosással nincs gond, 2 perc berakni, 10perc teregetni, vasalás éjjel, csak amit nagyon kell. A dolgokat akkor végeztem el, ha időm volt. Én is egyedül vagyok a gyerekekkel, férjem egész nap dolgozik. Nekem bevált a korai kelés, így legalább 1 óra jutott reggel tanulásra mindig. Van, akinek ez nem jó, én reggel jól pörgök, estére kifáradok. :)

Az enyémek is aktív figyelmet igényelnek, ha ébren vannak, nem megy más.

2014. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!