Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tartjátok be játék...

Mennyire tartjátok be játék vásárlásnál a korcsoport besorolást? Nagyon sok mindenre az van írva: 3 éves kortól ajánlott!

Figyelt kérdés
1,5-2 évesnek egyáltalán nem vesztek ilyen játékokat?
2014. dec. 3. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Általában betartom. Egyrészt a veszélyes, apró alkatrészek miatt, másrészt pedig azért, mert a legtöbb játékkal nem is tudna játszani. Persze vannak kivételek. Pl. a 2 éves lányunk nagyon szeret kirakózni és ki tudja rakni a 4 éves kor fölöttieknek ajánlottakat. Ilyet veszek neki, mert tud vele játszani és nem is tartom rá nézve veszélyesnek.
2014. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Hát az attól függ, mi az. A 22 hósom kapott 3 éves kortól ajánlott játékot - autót, építőt, koska kirakót - és elvan velük nagyon jól. Persze ami egyáltalán nem menne neki, vagy veszélyes, azt nem kapja meg.
2014. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Általában figyelem. Némely eset kivétel, mert az 5 és fél éves kislányom a puzzle játékokban mindig legalább két évvel előrébb járt.

Társasjátékoknál szoktam inkább figyelni, mit javasolnak.

2014. dec. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Tök hülyeség ez a 3 éves kor alatti ráírás, sosem nézem, el tudom dönteni, hogy megfelel e a gyereknek vagy sem.

A múlt héten vettem a 6 hónaposomnak egy sima gumilabdát, ami természetesen 3 éves kor alatt nem ajánlott. Miért is?

2014. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Minél idősebb a gyerek, annál kevésbe számít az, hogy melyik korosztálynak készült.

Azt kell nézni, hogy a gyereknek megfelelő-e.

Egy 6 hónaposnak nyilván nem veszek olyat, ami 4 éveseknek való, de egy 2,5 évesnek miért ne?

(Saját példa: a 2,5 éves golyófaló vízilovakat kap. 4+ van ráírva.)

Nyilván olyat nem veszek neki, ami 8 éves kortól ajánlott.

2014. dec. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a válaszát! :)


Szerintetek pl. ilyet (ez is a 3 éves kortól ajánlott) megvehetek egy 20 hónapos fúnak?


[link]

2014. dec. 3. 23:38
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Az én fiam is 20 hónapos én megvenném. Imádja az autókat és nem szedi szét az apró részeket nem szedi le nem veszi szájába csak gurigatja őket, pörgeti a kerekeket.
2014. dec. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Simán megvenném, 20 hónaposan már jól eljátszana szerintem vele.
2014. dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!