Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bulgakov-tól A Mester és...

Bulgakov-tól A Mester és Margarita milyen korosztálynak ajánlott?

Figyelt kérdés
Ti hány évesen olvastátok? Élevezetes egy 16 éves lány számára? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2013. aug. 1. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk tavaly volt kötelező (9.o.), de általában 12-esekenk szokták adni.

Nekem nem tetszett, mert az első könyv (értsd kb. 300 oldal) kusza, nem igazán lehet érteni, hogy mi-miért történik, mert kb. fejezetenként vátl szereplőt, plusz a közbe ékelt Ha-Nocri jeleneteket sem tudtam mire vélni. Állítólag a második könyv már jobb, érdekesebb, de sajnos én nem jutottam el odáig, inkább abbahagytam a 200. oldal környékén.

Szerintem olvass bele és döntsd el te. Az egyik barátnőm pl. imádta, két nap alatt "befalta", de pl. én 1 hónapig (lehet kicsit tovább is) szenvedtem a könyvvel, mire úgy döntöttem, hogy leteszem, mert nekem ez nem megy. Azt tapasztaltam, hogy két részre szakadt az osztály, amikor ezt vettük (természetesen most azokról beszélek, akik egyáltalán belekezdtek), vagy valaki beleszeretett, vagy nagyon nem szerette, mert nem értette. Tehát olvasgas bele a boltba és döntsd el te, kérdező.

2013. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Az első fele valóban borzalmas. Soha nem hagyok félbe könyvet, de ezt csak másodszorra sikerült végig elolvasnom, 2 éves kihagyással, annyira rossznak tartottam. A könyv második fele már jobb volt, de nem veszítettem volna semmit azzal, ha kihagyom, sőt. Engem az egésznek a stílusa irritált. Ha rajtam múlna, semmilyen korosztálynak nem ajánlanám, de 16 évesen már nem vagy hozzá túl fiatal. Próbáld meg.
2013. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen személyfüggő én az Alkotmányt is 12-13 évesen olvastam a Mester és Margaritát idősebben de simán végigpörgettem teljesen érthető mű annak aki olvasottabb és vagy jól értelmez stb. simán posztmodern, Joyce,Pynchon még rátesz egy lapáttal.
2013. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én viszonylag későn olvastam, 23 évesen. Felnőtteknek és fiatal felnőtteknek szól, de 16 évesen már elolvashatod. Nem értem, mit talált a második hozzászóló olyan borzalmasnak az első felében, ez azon kevés könyv egyike, amelyekről még soha, de komolyan: SOHA nem hallottam negatív kritikát senkitől. Elejétől a végéig nagyon olvasmányos, fordulatos, érdekes, cselekményes, sodró lendületű és imádnivaló hangulatú könyv. Nekem két napig tartott.
2013. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy viszonylag magasröptű könyv (bár szerintem ez sokkal inkább pozitívum, mintsem negatívum). Szóval ne ilyen összejönnek-szétmennek-lőnek egymásra típusú, lineáris történetvezetésű könyvet várj. Továbbra is azt mondom, hogy 16 évesen már simán elolvashatod, ha az igényszinted és az intellektuális érettséged felülmúlja A szürke 50 árnyalatát és a hasonló borzalmakat.
2013. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

2-es vagyok

Hát ízlések és pofonok 4-es, én olyan embert nem ismerek akinek tetszett volna ez a könyv. :) Ettől még olvassa akinek bejön, de _szerintem_ pocsék.

A szürke 50 árnyalatát, Alkonyatot, stb. viszont nem lehet alulmúlni, aki arra gerjed az tényleg ne is próbálkozzon mással.

2013. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
6-os ha szerinted ez a könyv pocsék akkor hát nem is tudom, ez olyan mintha valaki azt mondaná hogy az oxigén egy radioaktív fémvegyület.
2013. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
azért ne kezeld már a saját véleményedet egyetemes igazságként.
2013. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
Vicces a helyzet mert az egyetemes véleményt kezeltem, egyetemes véleményként, lassan már mainstreamnek érzem az irodalmi ízlésem azzal, hogy Bulgakovot szeretem rengeteg 18 évest ismerek akinél kedvenc csípőből ötvenet, szerencsére én azért bírom Pynchont is meg Joycet is, de Bulgakov M&M, nos erre a műre a pocsék jelzőt aggatni botorság. Ha az ha nem az az.
2013. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az isten áldjon meg nem nekem meg a barátaimnak a posztmodern irodalom egyik legkiemelkedőbb műve, te jó ég alapmű, az irodalmi műveltség kialakításának egy fontos megállója szerves része kiemelkedő műve, áááá, nem is értem ilyet még nem is láttam.
2013. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!