Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjszaka a kisfiam nagyon...

Éjszaka a kisfiam nagyon rosszul aludt, alig tudtuk letenni az ölünkből, reggelre pedig elkezdett sántítani. Nem olyan veszélyesen, de lehet látni, hogy biceg. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Volt már egyszer ilyen,akkor 1-2 nap alatt elmúlt,azt gondoltuk,hogy biztos meghúzta.De most hogy megint előjött,nem tetszik ez nekem.Vigyem ortopédiára?

2014. dec. 10. 10:31
1 2
 1/14 Andi80018 ***** válasza:
100%
Gyerekorvos először is, majd ő eldönti, mi legyen.
2014. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Andi80018 ***** válasza:
Max ha nem jó a gyerekorvosotok, akkor vidd oda, bár asszem oda kell beutaló.
2014. dec. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet, vidd el orvoshoz!
2014. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%
Bizony, hogy sok oka lehet, és koránt sem biztos, hogy ortopédiai. Gyerekorvosnak mutasd meg. Nem ijesztgetni szeretnélek, de a családunkban így derült fény egy leukémiára. Fájtak a csontjai.
2014. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

tényleg rosszul hangzik, de az utolsónak sajnos igaza van. de szerencsére nagyon sok minden más is lehet.

nem volt beteg mostanában? nem nőtt nagyot?

nálunk 1 nap alatt teljesen lebénult deréktól lefelé, egyből gerincdaganatra szűrték. jó a rosszban, hogy az előtte 3 héttel való vírusfertőzése szövődménye volt "csak" és pár hét alatt rendbe jött.

menjetek orvoshoz minél előbb, de ne ortopédiára hanem gyerekorvoshoz, ha úgy ítéli meg, akkor neurológiára küld tovább

2014. dec. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a fiad? Kisfiamnál 22 hónaposan majd két éves jött elő ez. Egyik nap még oké volt, másik nap reggel sántítva kelt. Tudom, hogy ez ijesztő, de nem annyira...

Nem volt beteg mostanában? Náthás, lázas beteg stb? Mert nálunk először lázas betegség után kb egy héttel jött elő. Ráhúzódott a csípőízületére a gyulladás, amiatt sántított. Akkor elvittem a gyerekorvoshoz három napig Cataflam cseppet adott, de ez nem kezelte ki rendesen, csak látszólag, ezért a következő náthánál két hónap múlva megint előjött. Akkor már elvittem az ortopédiai intézetbe a Karolina útra. (Budapest) Egy szuper kedves, dolgát értő, fiatal doktor úr kezelte, dr. Domos Gyula. Tényleg csak a legjobbakat tudom mondani róla. Két hétig kapta rá a Cataflam cseppeket. Tudom nehéz egy gyereknél, de ne nagyon járkáljon. Próbálj ülőjátékot játszani vele. Szerintem nálatok is ez a probléma. Ha van kérdésed, nyugodtan írj priviben. Márciusban lesz három éves a fiam, és Hála Istennek, március óta nem jött elő ez a baj. Azt mondta a doktor úr, hogy ez hajlam, és kinőheti. Fel a fejjel!

2014. dec. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy belekontárkodom a kérdésbe, de hát ha nekem is tudnak segíteni a válaszadók!

14 hónapos a kisfiam (Még csak mászik és kapaszkodva feláll), tegnap nem akart mászni, csak sírt, ha valamit el akart érni. Meg is próbálta, de olyan volt, mintha fájt volna neki valami. Arra gondoltam, hogy hátha beüthette valahol, átvizsgáltuk, van rajta egy két kék folt, ugyan, de ilyenek máskor is voltak már. Ma már mászott valamennyit, de ma is nyűgös, de azért a tegnaphoz képest sokkal jobb. Egyébként tegnap is és ma is gond nélkül felállt.

Ő is hetek óta náthás, porszívózom az orrát, kap tengervizes orrsprayt.

Megijedtem itt a kommentek láttán. Akik hasonlót tapasztaltak! Nektek addig nem volt javulást, amíg nem kapott rá gyógyszert? Mit tegyek? Várjak pár napot?

2014. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Másfél évesen többször előfordult ilyen. Voltunk a balesetin, röntgenen. Semmi. Pár nap alatt elmúlt. Nem tudjuk mi okozta. Ez lassan két éve volt, azóta se derült ki semmi, nem beteg és nem is sántikál. Azért elvinném dokihoz mindenképp.
2014. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

7es! az a válaszoló vagyok akinek lebénult a gyereke.


már bánom, hogy leírtam :) nyugi, biztos izomláza volt...

a lebénulás nem olyan, hogy picit sír és nem akar...

ha lábra állítottam a gyerekemet akkor összerogyott. nem sírt mert deréktól lefele nem érzett semmit. szobatiszta volt, de bepisilt, bekakilt, az ingert sem érezte.

ha megcsíptem a combját mondjuk akkor nem érezte. az orvosok is csikizéssel és reflex kalapáccsal nézték.

szóval az nem ilyen és nem is nátha szövődménye.

konkrétan nem akartam írni, de akkor megteszem, influenza okozhatja ezt és 1-2 nagyon magas lázzal járó vírusfertőzés.

mikor kórházban voltunk akkor sajnos tele volt a kórház influenza utáni bénult gyerekekkel. és nem is pár óra a felépülés hanem újra kellett tanulnia járni :O 3 hét kemény gyógytorna után tudtunk kimenni egy rövidebb sétára.


szóval kedves 7es nyugi, amit leírtál, annak semmi köze ehhez. egyébként az is gyakori, hogy a növekedéstől nem tud lábra állni a gyerek 1-2 napig

2014. dec. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9es köszönöm, én is remélem, hogy nincs gond. sajnos én is nagyon könnyen megijedek mindentől :( remélem, második gyereknél már nyugodtabb leszek..


mindenkinek jó egészséget!

2014. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!