Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elváltunk. Mit tegyek a...

Elváltunk. Mit tegyek a gyerekkel ha nem szívesen van az apukával?

Figyelt kérdés
Van a volt férjemmel egy 3 éves fiunk. Csak hétvégén viszi el magával 1 napra. De mostanába a gyerek nem akar az apjával lenni :( Mindig elöbb hozza vissza korábban 18 órára volt megbeszélve reggel 9-töl. De mindig vissza hozza 2-3 körül hogy a gyerek nem akar vele lenni. Pedig nincs az apja ellen nevelve. Elvihetné hétközbe is de nincs ideje. Mi lesz akkor ha egyáltalán nem akar menni? Oda kell adnom akkor is?
2014. dec. 15. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondd meg az apának, hogy próbálja minél jobban építeni a kapcsolatukat. Csináljon programot, beszélgessen a kicsivel. Vigye el a nagyszülőkhöz.


Ha másként nem megy, legyél velük te is egy kicsit, hátha akkor oldottabb a légkör, és segítsd a beszélgetést, játékot.

2014. dec. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyermek határozott tiltakozására nem viheti el az apa láthatásra. Ez nem a kisfiú érdekét szolgálja, ha kényszerítik.

De úgy látom, nem vagy az a háborúzós típus. Amit az előzőekben írt valaki, talán megpróbálhatod segíteni a kapcsolatukat. Nem tudom, milyen a viszonyotok, de az nem fér bele, hogy ott, nálad játszanának egy nagyot az apukával és utána vinné sétálni? Aztán csak kialakul valami.

2014. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem jó a kapcsolatunk. Köszönni se köszön nekem. Nem igazán érdekli mi van vele. Ha nálunk volt az apa akkor is a telefonját nyomkodja :( mert pár hónappal ezelött megprobáltam.
2014. dec. 15. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ez egyfajta lázadás. Egyébként gondolj csak bele: ha már most visszahozza hamarabb, mert a három éves nem szeret vele lenni - és ezt ő véres komolyan is veszi ahelyett, hogy beszélgetne, játszana vele (és játék közben sok dolog bukik ki a kicsikből!!!), akkor nem lesz kérdés később, hogy oda kell-e adnod, ugyanis nem akarja majd elvinni. Az viszont hatalmas veszteség lesz mindkettejüknek, így én a dolgok elé mennék, és akár pszichológus mediálásával egyeztetnék a volt férjjel. Pszichológus vagyok, és bár nem ez a területem, tudok ajánlani szakembert, ha gondolod.
2014. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok háboruzni nem is szeretek mert értelmetlen. Eddig aludt az apjánál egy estét de kb 2 hónapja ezt se szeretné a gyerek. Sír h nem akar ott aludni. Nem eröltetem pedig eddig ott aludt. Persze ez is az én hibám ellene nevelem szerinte
2014. dec. 15. 15:00
 6/7 A kérdező kommentje:

Van egy másik gyereke is akit életébe nem látott :(

Állítolag mert ott anyuka eltiltotta töle.

2014. dec. 15. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy igazából Apuka sem rajong a gyerekért? Mert ezek szerint nem tud vele "mit kezdeni", ha a telefonját izélgeti amikor a fiatokkal lehetne? Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy egy apuka, aki nem él együtt a fiával, nem találja a közös hangot az alatt a heti egy nap alatt.

Ő amúgy igényli hogy vele legyen a gyerek, vagy csak azért viszi el, mert így egyeztetek meg? Mert ne legyen ez kényszer senkinek.

Miket csinálnak, amikor együtt vannak? Nem lehet, hogy a fiad unatkozik amikor vele van? Azért csak kellene beszélnetek egymással, adhatnál ötleteket, mit szeret csinálni a kiscsávó (pl együtt barkácsoljanak madáretetőt, vagy menjenek el egy építkezésre a gépeket nézegetni).

2014. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!