Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hivatalosan a héten elváltunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hivatalosan a héten elváltunk, a 3 éves gyerekkel anyumékhoz költöztünk. Szeretnék kapni x összeget a lakásból, de ő nem ad annyit. Vissza tudok költözni még a régi lakásba?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Szia. Nem tudom milyen beállítottságú a párod, de ha kicsit hevesebb vérű, én nem mennék vissza. a gyereket kímélni kell, amúgy is stresszes neki a család szétesése. Üdv. Józsi
2012. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha közös volt a lakás, akkor a bíróság állapítja meg, mennyivel kell kifizetnie az egyik félnek a másik felet.


Ha nem volt közös, akkor meg úgysem jár semmi.


Ez nem akarat kérdése. Ha nem vagy tisztában azzal, mi jár és mi nem, menj el a bíróságra és kérdezd meg őket.

2012. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme lenne visszaköltözni? Vagy ha vele akarsz egy lakásban élni, akkor minek váltál el?


A vagyonmegosztásnál nem az a lényeg, hogy te mennyit akarsz, meg ö mennyit akar adni, hanem mennyi jár neked. Ezt a biróság dönti el, és az teljesen lényegtelen, hogy jelenleg hol laksz.

Ha a lakást a házasság alatt vettétek, akkor az értéke felezödik, mint ahogy mindennek, amit ez idö alatt vettetek, természetesen az esetleges adóságok is.

2012. júl. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3ast tudom csak ismételni. Most fog még csak következni a vagyon megosztás. Egyébként közös tulajdonú az ingatlan? Először a bíróság megfogja kérdezni, hogy közösen, együttműködve túl tudtok e adni a lakáson. Tehát, hogy együtt megtudjátok e állapítani a vételrat és elkell kezdeni meghirdetni. Vagy a bíróság szünteti meg a közös tulajdont. ez azt jelenti, hogy áron alul mond egy összeget a bíróság, egy olyan összeget amiért a lehető legrövidebb idő alatt elkel a lakás. Ezen nyilván már bukni fogtok. tehát eslődlegesen közösen kellene megállapodnotok.
2012. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
a lakás önkormányzati, megvásárlás alatt van, tehát hitel van rajta. 4 éve vagyunk házasok, tehát nem fele-fele arányban van a megosztás. Elvileg megígérte, hogy kifizet x összeget,de mára már csak a felét hajlandó fizetni. Igazából nem akarok visszaköltözni,csak a jussom akarom. Gondoltam, ha "befenyítem", akkor összekapja magát.
2012. júl. 3. 21:18
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

a lakás önkormányzati, megvásárlás alatt van,


A lakás még egyikőtökké, így pénzt sem lehet követelni senkitől. Azt megtehetitek,hogy kifizetitek közösen a fennmaradó hitelt ami még hátravan,hogy teljes egészében ti legyetek a lakástulajdonosok. Utána lehet kérni a lakás feleződését.

Jelenleg csak az eddig közösen fizetett hitel felét kérheted vissza. Ha a férjed nem hajlandó megegyezni veled,akkor bírósághoz kell fordulnod.

De most mondom neked,hogy akár 4-5-6 évig is eltarthat mire lezáródik a vagyoni per.

A testvérem 4,5 éve harcol a bíróságon,hogy megkapja a törvény által kimondott öröklakás 40%-át pénzben..Eddig még mindig semmi,mert a volt férj állandóan fellebbez.

2012. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
szóval a lakás még egyikőtöké sem...
2012. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

hú, hát akkor már jó sokba lehet az ügyvéd költsége?

de az mégis csak nevetséges, hogy 500 ezer forinntal szúrja ki a szemem, holott kb. 5.ször annyit fektettem bele

csak azért, mert jelenleg 100-at keres?

2012. júl. 3. 21:29
 9/16 anonim ***** válasza:

A testvérem eddig 450 ezret fizetett az ügyvédnek.Ennyiért vállalta. És még mindig nincs vége.


A volt férjeddel ha nem tudsz egyezkedni,akkor csak vagyoni perrel tudsz érvényt szerezni..De írtam,nem lesz hamar abból pénz..Szerintem próbáljatok meg peren kívül megegyezni

2012. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

értem

igazából magyarul akkor szerinted elégedjek meg, amit ad :( ebből nem lehet új életet kezdeni :(

2012. júl. 3. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!