Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tej, liszt, tojás, vagy...

Tej, liszt, tojás, vagy bármire allergiás kisgyermekek anyukái, hogyan/mivel kezdődtek a tünetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Kislányom októberben töltötte a 2.évet.Kb két hete tiszta csalánkiütés lett a csuklója,a derekán egy foltban még és a köldöke mellett egy picike helyen. Kapott rá cseppeket,krémet.Elkezdett javulni,de megint rosszabb lett tegnap délutánnal. És semmi újat nem kapott,semmi olyat sem,amire gyanítottuk hogy ennyire kicsapta.(fahéj,vanilia,mogyorós puki). Tejbekekszet evett,rántott májat,krumpli pürét,tehát lisztes,tejes,tojásos dolgot. Nektek milyen tünetei voltak a gyermeketeknél az allergiának?
2014. dec. 17. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Új öblítőt, mosószert nem használsz esetleg? Attól is lehet...
2014. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk kiütés a szójára van. Minden másnál hasmenés, hányás, fejfájás, kimerültség. De nekem a tejre, tojásra, magvakra, gabonára, apró magvas gyümölcsre, hüvelyesekre, paprikára, paradicsomra, banánra, almára, szóval szinte mindenre allergiásak.
2014. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Új épp a mosó kapszula,de az előző volt még mikor ki jött neki. Bár lehetséges,hogy az előzőtől lett és még a régebbi ruhái olyanok. De ugye idő amíg elmúlik ez,így sajnos nagyon nehéz neki kitalálni mi okozhatja.Eddig kutya baja se volt semmitől.
2014. dec. 17. 11:39
 4/5 sandrachnologic ***** válasza:
A fiam tejre, tojásra, szojara, diora es mogyorora allergiás. A tejallergiat valoszinuleg örökölte, mert én is tejallergias vagyok. Amig anyatejet kapott nem volt gond, aztán a tapszertol hasmenés, puffadás, ekcéma. A gyerekorvos nem hitt nekem, azt mondta csak én talalom ki az egeszet, direkt szuvatott, 3 eves lett a gyerek mire el tudtuk vinni egy normalis allergologushoz. Eddigre mar 12 hete kohogtt, asztmaja lett. 1 gomboc fagyi (amiben kb 5 ml tej van) azonnali csalankiutest es köhögést okoz, fel órán belüli hasmarssal. Nalunk a tojásra es a szojara is ugyanezek a tünetek, illetve meg annyi, hogyha valami negis bekerül a kajajaba akkor mint aki megkergul, ugy viselkedik. Nagyon szigorú a diéta, mindent itthon készítünk.
2014. dec. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkét fiam tejallergiás.

(én is az vagyok,így gondolom örökletes)


A nagyobbik a koraszülött osztályra került,amikor megszületett.Éjjel nem mehettem át szoptatni,kapott tápszert,és attól tiszta kiütés volt a kis arca.

10 éves,ha olyat eszik hasmenése van,és egyből beteg lesz.Orrfolyás-köhögés-herpesz.


A kicsivel már vigyáztam,1 éves koráig szoptattam,nem kapott tápszert,1 éves kora után el kezdtem neki adni apránként a tejet,neki ekcémája lett tőle.

2014. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!