Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák 2-5 éves kisgyerekkel/...

Anyukák 2-5 éves kisgyerekkel/gyerekekkel! Nálatok otthon vannak ilyen nasi félék? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mesélt valamit (két gyereke van 2 és 5 évesek) és közbejött az étkeztetés dolog. meglepődtem azon ,hogy náluk pl a gyerekek nm isznak vizet , rendes teát se nagyon. Azt mondta inkább üdítőket isznak és nincs is baj ,mert hogy kell a sok folyadék az ő gyerekei meg isznak rendesen.


Furcsa volt az is ,hogy szinte minden nap ugye elmegy boltba és mindig visz nekik csokit , cukrot , pudingot vagy valami ilyet.


megkérdeztem ,hogy gyümölcsöt szoktak-e enni, azt mondta igen csak ritkán.


Annyira meglepődtem. Mert amúgy rendes emberek , nem dohányoznak ,értelmes emberekről van szó , de gyakorlatilag tömi a gyerekét mindenféle egészségtelen dologgal.


Egyébként nem hízékony gyerekek , de akkor is . Ez normális? Nálatok van otthon üdítő, csoki ez-az? Milyen gyakran kap gyereked?



2014. dec. 20. 17:01
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
jaj most látom ,hogy rossz kategóriába írtam. Bocsánat!
2014. dec. 20. 17:03
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk nincs ilyesmi itthon. Konkrétan egyáltalán egy darab sem. Havi 1x eszünk édességet, bőven elég mindenkinek. A "nasi" nálunk gyümölcs, joghurt vagy tk keksz.
2014. dec. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Akkor én biztos le leszek pontozva,mert nálunk mindig van itthon valami,és kapnak üdítőt is.Általában szörpöt,vagy teát isznak,mindennap esznek vmi nasit.De nemkapnak töménytelen mennyiséget.pl: egyik nap1-1 rudi,másik nap 1-1 csomag ropi stb.Gyümölcsöt mindennap esznek,na ebből nem is kevés mennyiséget.Nem rosszak a fogaik,nem kövérek.
2014. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk mindig van itthon édesség is, üdítö is. DE a gyerekek normál esetben vizet isznak, gyümölcsöt esznek (naponta legalabb kétszer) desszertnek, és nassolnivalót meg üdítöt esetleg hétvégén kapnak az ebédhez, ha kérnek, illetve ha valamelyik nagyon rákíván egy darab csokira, akkor kaphat egy kockát, de az ilyen soronkivüli dolog legfeljebb egyszer van egy hónapban, de van, hogy hónapokig eszükbe sem jut.
2014. dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk napi egy valamit ehet! Tejallergiás, ezért nem sok minden,amit ehet. Van ilyen gesztenye Marci, na abból napi egyet ehet. Üdítőt nem iszik, nem is kéri. Nemrég valamiért megkívánta az Ice teát. Meg is vettem, csak a nagy kiszerelés volt. Ivott kb. egy decit és utána nem is kérte. Mivel mi sem iszunk, csak vizet, dobhattam ki! :)

De teljesen nem tiltom. Nem is látom értelmét. A középutat igyekszem megtalálni.

Gyümölcsöt rengeteg eszik. Még a bölcsiben is megjegyezték, hogy ha valaki nem eszi meg az övét, a fiam simán kapható rá!

2014. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk édesség mindig van itthon több féle is, de ez a kisfiamnak teljesen természetes, tehát nem tekint rá csodaként, néha kér ha megkívánja, de abszolút mértékkel fohyasztja, pl. volt, hogy pudingot ki is kellet dobni mert lejàrt. Üdítő alkalmanként van, de ritkán iszik, vizet szeret inni, teát sosem szerette.

Szerintem mindent lehet fogyasztani, de mértékkel.

2014. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Szokott itthon lenni. Az uzsonnára kapott gyümölcs után kap csokit vagy más nasit. Vagy esetleg akkor ha olyat kóstolt meg és evett ügyesen amit addig nem. (rossz evő)
2014. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk sincsenek ilyesmik. Illetve mindig van üdítő, de az a vendégeknek van fentartva.

Mi általában vizet iszunk. A gyerekek vizet, limonádét, teát, vagy szörpöt. EGy házi készítésű szörp is lehet olyan ízletes mint egy bolti üdítő, sőt!

Gyakran csinálok sütiket, ez az édesség. VAgy ha én nem is, kapunk a nagyszülőktől :)

2014. dec. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szokott itthon lenni túró rudi, keksz, kölesgolyó, ropi, meg most mikuláscsoki.

Kicsiként nagyon imádta a lányom az aszalt gyümölcsöket, de egy ideje sajnos nem akarja megenni őket.


Szörp nincs itthon, de teát iszunk, amit rendes cukorral csinálok.

2014. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%
Kb. hetente egyszer kapnak édességet, és egy-két hetente van palacsinta/gombóc vagy hasonló ebédre. Üdítő nincs, de kapnak szörpöt és reggelire/vacsorára kakaót. Sajnos középső lányom egyáltalán nem hajlandó meginni a vizet, ha csak az van, akkor nem iszik még akkor se, ha már kezd kiszáradni, és a szörppel rá tudom venni, hogy naponta legalább egy pohár vizet megigyon, mert utána kaphat mást inni.
2014. dec. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!