Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb 2-2,5 év korkülönbséggel...

Kb 2-2,5 év korkülönbséggel otthon lenni két kisgyerekkel, hogyan bírtátok nappal, ha éjszaka kelni kellett? Hányszor kellett kelni, a nagyobb gyerek nem ébredt?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok mindenkitől

2013. nov. 19. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
1 év korkülönbség volt. Én első nyöszörgésre ébredtem, rögtön megszoptattam, tisztába tettem, de csak egy kislámpa fényénél, majdnem sötétben. Nem ébredt fel rá se az apjuk, se a másik pici és az egész művelet max. félóra volt. Eleinte kétszer kellett kelni a picihez, a nagyobbhoz akkorra már csak egyszer. A nagyobbnak az ágya mellettem volt, ha éjszaka nyöszörgött, csak bedugtam a földről felvett cumit a szájába és aludt tovább. Szerintem az volt a lényeg, hogy sötét legyen és síri csend és szokják meg, hogy olyankor nem verünk zajt.
2013. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Három lányom van, másfél év a korkülönbség a két nagyobb, és 20 hónap a középső és a legkisebb között. Az első három hónap mindig kicsit nehézkes volt, bár csak 2x keltek éjszaka a kicsik. A nagyobbat nem zavarták, mert nálunk a kicsi mindig külön szobában van, de ahogy nyekkent, én már mentem. Három hónapos koruktól viszont átaludták az éjszakát.
2013. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Másfél év a korkülönbség közöttük. Külön szobában alszanak. A kicsi velem aludt a nappaliban a első pár hétben, utána tápszeres lett így ha éjszaka ébredt, gyorsan megcsináltam a tápszert evet és visszaaludt. Nekünk nem az eleje volt nehéz hanem a második félév, amikor a picinek ezerrel jöttek a fogai és folyton ébren volt. Nappal sajnos bírni kellett strapát, sokszor 2-3 óra éjszakai alvással is ugyanúgy menni kellett sétálni, takarítani, főzni, nem volt segítség soha. A férjem késő este, hulla fáradtan zuhan haza, úgyhogy fáradtság ide, kialvatlanság oda, a gyerekeket el kellett látni.


Most 2,5 a nagy, 1 éves a pici és már sokkal könnyebb. Egyforma a napirendjük, úgyhogy délután mikor alszanak, én is lefekszem.

2013. nov. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két év korkülönbség van a fiaim között. A nagy már 14 hós, még mindig kel éjszaka.

Össze kell hozni valahogy az alvásukat, így én is akkor pihemnek, mikor az ő nappali alvásuk van.


Most már sokkal könnyebb, mert a nagy ovis. Igazából nekem inkább az volt a nehéz időszak, amikor a kicsi a 3 nappali alvás helyett 2x aludt. Gyakorlatilag 10-15-ig valamelyik aludt, elég nehézkesen oldottam meg a csöndet, illetve a napi teendőket.


Egy szobában vannak amúgy, éjszaka hiába kel fel valamelyik, általában a másikat nem zavarja.

2013. nov. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 év 4 hónap van a gyerekek között, a nagy soha nem ébredt fel a kicsire, igaz én a legkisebb neszre is felkeltem. Kb. három hónapos korától végigalussza mindkettő az éjszakát, persze azért vannak kivételek. Ebből a szempontból szerencsésnek érzem magam. A másodiknál már nem görcsöltem azon, hogy a saját ágyában aludjon éjjel, magam mellé tettem úgy szoptattam, ha elaludtam, akkor maradt mellettem, ha nem, akkor betettem az ágyába. De volt olyan is, hogy reggel négyen ébredtünk egy ágyban. Délután pedig igyekeztem úgy igazítani a nagy alvását, hogy akkor fektettem le, amikor a kicsi szopott, így a kicsit fekve szoptattam, a nagynak meséltem és így mindkettő elaludt. Most már külön altatom őket délután, a nagy négy éves lesz, addig mesét néz, amíg a kicsit elaltatom, utána pedig ő következik. Általában fél óra különbséggel alszanak el. Persze csak ha a nagy is otthon van, nem pedig az oviban. A veszélyesebb időszak akkor volt, amikor a kicsi elkezdett kúszni-mászni, megfogta a nagy játékait és akkor voltak csaták, meg ordítás. A kisebbik most másfél éves és eléggé megtanulta megvédeni magát, ha a nagy nyúzza, akkor egyszerűen beleharap. De már egész jól eljátszanak együtt is.
2013. nov. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 év 9 hónap a különbség a két fiam között!

A Nagy most 3,5 éves ovis a Kicsi 10 hónapos!

Az eleje brutál volt,azthittem belehalok,visszaakartam csinálni a dolgokat!Borzasztó volt a kialvatlanság,szoptatás sem úgy ment főleg hogy a nagynak tuti akkor kellett valami én meg ilyen szempontból maximalista vagyok tehát mindenkinek első nyikkra ugrok meg hát nem akartam hogy a nagy a kicsi miatt érezze magát hátrányba illetve a káosz a kicsi sokáig összevissza aludt szinte soha nem aludtak egyszerre a naggyal úgyhogy mindíg figyelni hogy nehogy az egyik a másikat felébressze illetve a kicsi 8 hónapos koráig valami borzasztó rossz alvó volt,4-8 hónapos kora között brutálisan fogzott(volt olyan hogy egy hét alatt 3 foga jött ki)és volt olyan hogy egy éjszaka 10-12x is kelt,persze mellette nappal a nagyal menni sétálni,játszani,játszótérre vinni,húztam-vontam magammal mindkettőt mindenhova(bolt,posta,bank st)ami persze most is így van!Meg hát mellette a nagy is sokszor felkelt:anya takarj be anya pisilnem kell,anya szomjas vagyok stb de sztem csak így akarta egy kicsit magára is felhívni a figyelmet mert a kistesó előtt ő már rég átaludta az éjszakát!

A kicsi most már csak 1-2x kel éjszaka cumi vagy víz kell neki,mostmár a nappali alvásuk is nagyjából egyszerre van(most)és így ilyenkor én is tudok egy kicsit kikapsolódni netezni,olvasni!

VISZONT!

Ami öröm,hogy már most néha eljátszanak egymással ami hancúrozásba,földön fetrengéses birkózásba merül ki meg nagy pancsolásba a kádba és ennél nincs is nagyobb öröm mikor a göndör kacajukat hallom és akkor elszáll minden fáradságom bajom!

2013. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!