Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamat elküldték a nevelési...

Kisfiamat elküldték a nevelési tanácsadóba, mégis mire számítsak? Vagy ők mit akarnak?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy nagyon nehéz eset. 3 éves korában mindenféle vizsgálatra elvittem, mert a beszédfejlődésben eléggé el volt maradva, és amúgy is borzasztóan hisztis volt. A Nevtant éppen átszervezték, így a 3. vizsgálat után sem voltak hajlandók semmilyen papírt adni a vizsgálatról.

De annyit mondott a pszichológus, hogy ne aggódjak, semmi komoly, csak logopédus kell neki. Most 4,5 éves, és egy kedves, nyugodt gyerek, a beszédben még mindig vannak gondok. Erre most derül égből villámcsapásként ért, hogy behívtak az oviba, hogy elküldik Nevtanba. Mert van amikor semmilyen tevékenységben nem akar részt venni. Ha ő azt mondja, hogy nem, akkor az nem. Nem lehet rábeszélni. De most mégis mi a fenének ez az egész? Mondtam nekik, hogy már háromszor voltunk, és nem találtak semmit. De szerintük az régen volt. És akkor 1,5 év múlva? Amikor már teljesen nyugodt a gyerek, most várják, hogy kimondják, hogy autista? Mert csak kiszedtem az óvónőből, ők azt hiszik. Mondtam nekik, hogy akkor vigyék fel Pestre a Vadaskertbe, mert itt nem diagnosztizálnak autizmust, mellesleg azt mondta a pszichológus, hogy ő ugyan nem szakember, de szinte teljesen biztos benne, hogy nem autista.


2014. dec. 20. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a mi esetünket. Lányom 3 évesen ment oviba, tavasszal kiderült hogy le van maradva a mozgásban, el is kezdett járni mozgásfejlesztésre. Utána járt tovább rendesen oviba, az óvónők nem mondtak semmit, egészen középső csoport végéig, tavaly tavasszal már azt mondták, hogy nem nagyon teremt kapcsolatot sem a többi gyerekkel, sem az óvónőkkel, ha problémája akad, nem tudja megoldani, és javasolják, hogy vigyem szakértői bizottsághoz. Én mondtam, hogy azt nem szeretném, de elvittem egy pszichológushoz, aki azt állapította meg, hogy a gyereknek semmi baja, csak kicsit önbizalomhiányos.

Nyáron költöztünk másik városba, szeptemberben új oviban kezdett a lányom. Decemberben kértem fogadóórát az óvónőknél, hogy megbeszéljük mégis hogy boldogul a lányom, mit kell fejleszteni, stb. Ők meg elmondták, hogy igen, a mozgása kicsit fejlesztésre szorul (az oviban szerencsére van mozgásfejlesztés), és szociálisan kicsit éretlen, és még sok mindenben megerősítést igényel, de nehogy már azt higgyük hogy a gyerekkel bármi probléma van, és nagyon fejleszteni kéne, ő ilyen típus, majd idővel érik. Úgy érzem, lányom ebbe a csoportba jobban beilleszkedett a három hónap alatt mint az előzőbe két év alatt, és szerintem ebben közre játszott az is, hogy itt elfogadják őt ilyennek, hogy sokszor szeret egyedül játszani, meg előfordul például, hogy éppen nagyon rajzol, és akkor nem lehet másba bevonni. Biztos érzi, hogy az óvónő felől nem elvárás, hogy azonnal barátkozzon.

A Te esetedben én úgy gondolom, hogy a nevelési tanácsadóban egy felmérés nem árt, de azon is elgondolkodnék, hogy esetleg az óvónő nem találja a közös hangot a gyerekkel, azért nem tudja bevonni a különböző tevékenységekbe.

2014. dec. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Hallgass az anyai szívedre. Egy anya megérzi, ha baj van. A gyerekek ebben az életkorban elég eltérőek. Autizmus egy nehez eset. Sok fajtája van, és rengeteg ember mond véleményt, mire papírt adnak róla. Ált. 6éves kor után. Tudsz vele kommunikálni és a barátaid, idegen gyerekek? Ha igen, akkor ne foglalkozz az egésszel, mert csak lelkileg tönkre tesznek téged és a gyerekedet is. Köszönd meg, hogy szóltak és ennyi. Sz.rd le!
2014. dec. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én meg vinném...

Ha az óvónő, aki a nap nagy részében a gyerekemmel van, azt jelzi, hogy esetleg gond van, akkor miért állnék ellen?

Ha a vizsgálaton nem mutatnak ki semmit, akkor meg lehet nyugodni a szülőnek is, óvónőnek is.

Az "ellenkezős" anyukákat nem nagyon szeretik, tudod, akik együttműködnek, azoknak a gyerekére több figyelem fog hárulni. A gyerek kedvéért tedd meg, hogy elviszed!!!

Ha mégis gond van, most derüljön ki és kapjon fejlesztést, megfelelő bánásmódot, minthogy iskolában legyenek problémák.

2014. dec. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De hát éppen ez az, hogy 1,5 évvel ezelőtt elvittem,és azt mondták, hogy nincs vele semmi baj,csak logopédus kell neki. Most ezt évente ismételjem? Hiszen azt bárki láthatja, hogy logopédus még mindig kell neki. Mellesleg szerintem is valóban az óvodával lehet baj. Most, hogy itthon vagyunk, totálisan kikészített. Egyszerűen semmit nem tud szépen kérni, folyton csak visít. Már mondtam neki, hogy esetleg, ha normálisan beszélnél velünk, akkor lehet, hogy többet elérsz. Ja, ok.

Pl.- ÁLLLLLLJ MÁR ARRÉBB, NEM FÉREK EL!!!!! ( torkaszakadtából ordítva)

-Jól van fiam, de nem vagyok süket, esetleg nem lehetne szépen mondani?

-Ja, jó,anya,arrébb állsz,légy szíves?

Valahogy az oviban csak akkor hallgatják meg, ha ordít, mint a fába szorult féreg?

Barátokat könnyen szerez egyébként.

2014. dec. 28. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!