Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden kislány gyermek/kisbaba...

Minden kislány gyermek/kisbaba maszturbál?

Figyelt kérdés

Néhány kérdés szöget ütött a fejembe, itt a gyakorin sokszor olvasom, hogy a kislányok /különböző korúak/ maszturbálnak. Most épp egy 4 éves kislány anyukája írt ki egy kérdést.

Nekem egy közel 2 éves kisfiam van, még pelusos, de ha meztelenkedik, akkor sem igazán nyúlkál a nemi szervéhez, talán fürdés közben meg-megnézegeti. De ezt teljesen normálisnak találom.

Most várjuk a kislányunkat, januArban születik. Elgondolkodtam, hogy én hogyan fogom kezelni a gyerekeim maszturbálását. Nyilván természetesnek találom, nem fogok fennakadni, de úgy látom, a kislányok hajlamosabbak erre. Mi lehet az oka?

Kislányos/kisfiús szülők tapasztalatait várom. Én pl. Anyukám elmondása szerint sosem maszturbáltam kislánykoromban.


2014. dec. 25. 21:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Normális dolog ebben a korban, hiszen a nemiséggel kapcsolatos dolgok óvodáskorban a legintenzívebbek, majd iskoláskorra háttérbe szorulnak és a pubertás korral újra beindul az érés és újra előtérbe kerül. Szóval tulajdonképpen a válasz igen, maximum eltérő mértékű lehet, nem biztos hogy feltűnik, nem lehet általánosítani. De ez egy természetes felfedezés, és semmiképp sem szabad miatt bántani - ha kórossá válna, szakember segítségét kell kérni. Egyébként ez jellemző a kislányokra és a kisfiúkra is. :)
2014. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiúk is legalább olyan sűrűen csinálják. Majd fogja a tiéd is később.
2014. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Én még nem hallottam ilyesmiről! Nekem csak egy 14 hós fiam van, és úgy fél éves kortól egy éves koráig fogdosta a kukacát, ahogy lekerült a pelus. De ezt én természetesnek vettem. Azóta nem csinálja.
2014. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%
Ovis korban jellemzőbb a kislányokra. Nincsen ezzel baj, persze, azt tudnia kell, hogy nem mások előtt csináljuk. Nekem ez mindig magától értetendő volt, nem is csináltam volna más előtt. Persze nem szabad leszidni a gyereket, de az is túlzás, hogy nem lehet neki szólni semmit, mert emiatt sérülni fog a későbbi szexuális élete. Nem kell bűntudatot kelteni benne vagy leszidni, de el lehet magyarázni, hogy ezt nem illik más előtt, max egyedül és figyeljen a higiéniára.
2014. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

2. nem lehetsz túl intelligens :) Mióta hormonok vannak, azóta létezik ez is. Más kérdés, hogy régen nem voltak az emberek felvilágosultak, de szerencsére ma már tudjuk, hogy ez teljesen egészséges folyamat és szükséges is egyébként.

Első voltam.

2014. dec. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hát 2-es, remélem, csak ironizáltál a kommentedben. Nyilván nem verjük el a gyerekeinket, sőt, szóvá sem tesszük nekik, hiszen természetes, hogy felfedezik a testüket. Olvastam olyat is, hogy azok a gyerekek hajlamosabbak az önkielégítésre, akiknek vmi hiányérzetük van, nem kapnak annyi figyelmet, amennyire szükségük van.
2014. dec. 25. 22:08
 7/26 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Nekem nem a gyerekeimről, hanem a testvéreimről van szó, a lány 6, a fiú 4 éves. Én azt vettem észre, hogy a fiú még többet csinálja, mint a lány. A lány is néha-néha odanyúl, de talán már kevésbé, és nem is tart sokáig, régebben többet láttam. A fiú viszont sokkal többet, egészen pici kora óta nyúlkál, amint lekerül róla a pelus (nem is volt könnyű pelenkázni, olyankor el se akarta venni legtöbbször a kezét), fürdésnél szintén... Most 4 éves, pelus már nincs, de gyakran előfordul, hogy előveszi a nadrágból...

Tehát én cáfolnám, hogy a lányok többet csinálják. Az meg, hogy ki hogyan reagál rá, mindenkinek a maga dolga. Nálunk finoman rászólunk/hagyjuk egy kicsit/eltereljük a figyelmét.

2014. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem ironizáltam, két kisfiú is van a közvetlen környezetemben, az egyikük kettő, s másikuk négy éves. A nagyobbik három évesen kezdte el, azóta alig lehet legyógyítani magáról.
2014. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
De megverni akkor sem szabad, talán az ilyen 'megszállottan' maszturbáló gyermeknek tényleg pszichológus segítségére van szüksége.
2014. dec. 25. 23:01
 10/26 anonim ***** válasza:
A kisfiúk többet fogdossák, mert nekik "kéznél van" pisiléskor is, meg jobban útba esik. A kislányoknál viszont nyilvánvalóbb a stimuláció a csikló elhelyezkedése miatt, ezért ők nagyobb örömöket élnek át. Nem muszáj, hogy hozzányúljanak, hozzá is dörzsölhetik valamihez a puncijukat. Az orgazmus elérése jellemzőbb a kislányoknál.
2014. dec. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!