Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért öklendezik a kisfiam az...

Miért öklendezik a kisfiam az ételektől? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mindig is elég rossz étvágya volt a lassan 4 éves kisfiamnak, de most már ott tartunk, hogy szinte csak mézeskalácsot eszik. Öklendezik a kolbászos kenyértől, a szalonnás kenyértől, a haltól, a kakaóba aprított keksztől, nem kéri a sajtos tésztát sem pár falat után... Mégis mivel etessem? Baja lehet a gyomrának?

2014. dec. 26. 21:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én mindig 2 lehetőséget kínálok fel. Mert előfordul, hogy az egyikhez nincs kedve, nem kívánja stb. Ilyen a felnőttekkel is megesik. Akkor ott a 2. lehetőség. De több nincs! Ha egyik sem kell, mehet a dolgára, majd eszik később. Nasi, süti csak akkor van, ha előtte evett rendes kaját is.

Azért gondolom, mást is kinalsz neki a szalonnas kenyeren, kakaóba apritott kekszen, sajtos tesztan kívül. Nincs kedvenc étele egyáltalán?

2014. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nekem az unokahúgom csinálta ezt az öklendezést. neki meg kellett ennie az ételt amit elé raktak és pont. nálunk nincs ilyen, egy idő után nálunk nem is öklendezett. aztán beszéltem a testvéremékkel, ők is leálltak ezzel a "töméssel", azóta elmúlt az öklendezés is. gondolom lelki dolog miatt volt nála.

mivel etessed? miért nem kérdezed tőle? enyém simán megmondja mit szeretne enni. húsleves, rántotthús a kedvence, most 3 napja azt eszi, minden étkezést végig ült és két pofára zabálta :D esetleg főzzetek együtt, lehet úgy jobban megjön az étvágya

2014. dec. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Zsarol a gyerek. En nem eroltetnem, Ranschburg irta, h teli asztalnal meg nem halt ehen gyerek.

A fiam is probalkozott, felallitottam az asztaltol, h nem kell megennie, de nem is engedtem nassolni mast.

Vacsorakor ujbol kinaltam a mi vacsinkbol, nem kert, hisztizett, h edesseget akar, nem engedtem neki.

Reggel mar evett rendesen.

Nem volt ennyire eldurvulva a helyzet, mint nalatok, szoval gyors javulast ne varj. De turelem, meg visszafordithato ez a dolog, ha latja, h nyugodt maradsz, nem esel ketsegbe, h jaj, ehen hal, hanem kedvesen elmondod, h ez a kaja, le fog szokni rola.

2014. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Előző: meglehetősen leegyszerűsíted a dolgot. Amit írsz, az csak az egyik lehetséges ok. Lehet, h szó sincs erről.


Az első lépés a hasonló esetekben kiszűrni a szervi okot, és ha van ,ha nincs szervi baj, miközben azt orvosolják, utánagondolni, érhette-e lelkileg valami megrázkódtatás a gyereket. Ha nincs rá ötlet, akkor ha 3 év feletti (mint a kedves kérdező gyermeke), akkor összegyűjteni a rajzait, és elvinni a NevTan-ba, vagy más gyermekpszichomókushoz. Dátumozd a rajzait, és puhatold ki, MIKÖZBEN rajzolja, h mit miért rajzol, de ha ez nem jön össze, az se baj. A pszichológus játszani fog vele, nem eszi meg a gyereket. (Még ilyet... ) Játékterápia által esélyesen kiszűri, ha szorong valamitől a kisgyermek, vagy netán trauma érte.


CSAK HA EZ MIND KISZŰRVE, CSAK EZEK UTÁN gondolkodhatsz azon, h netán zsarol téged a 4 évesed. Ha még ifjabb volna, akkor meg tuti nem zsarol, mert 3 évesen még nem képes rá, bár előszeretettel azt hiszi sok szülő. Nem látom értelmét most itt is kifejtenem, miért nem, mivel a kérdés 4 évesről szól.


A fentieket óvodás gyermekekre értem, tehát 2 évesek még általában nem rajzolnak, és még a játékfolyamataik se kellően differenciáltak a játékterápiához.


Ha gyermeked nem rajzol még (akadnak ilyen 4-5 évesek is), akkor se gond, a játékterápia hasznos, és kiszűri, ha negatív benyomás érte a picurt.

2014. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"Nem volt ennyire eldurvulva a helyzet, mint nalatok,"

NA, ERRŐL BESZÉLEK.

2014. dec. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

(Egyébként meg elárulom, h pici korban még mindenki ösztönösen vegetáriánus, amíg el nem rontják. Szerencsére a kisgyermekeknek legalább egy részének szervezete még képes ezt jelezni, pl öklendezéssel.

De ettől még lehet laktóz érzékenysége, vagy lisztérzékenysége IS. Már ha egyáltalán szervi okról van szó, és nem szorongásról...

Lehet ezt lepontozni, birkák.)

2014. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Neked megjott kedves 60%-os?

Vagy miert reagalsz ilyen ingerulten egy kerdesre, ahova nem is vagy koteles irni.

Nyilvan a kerdezo volt mar kivizsgalason a gyerekkel, hiszen irja, h mindig is rossz evo volt.

Az, hogy minden gyerek vega, eleg nagy hulyeseg, en a terhesseg elott az voltam, majd a szervezetem jelezte, h mire van szuksege, hust ettem hussal. Mikor mar a gyerek is ehetett, orommrl ette, sosem oklendezett tole. Inkabb a koretet hagyja a tanyerjan, a hus elfogy.

Termeszetesen lehet vinni pszichologushoz, de azt ugye tudod, h sosem a gyerekkel van baj, a gyerek tukrot mutat a felnotteknek.

Kepzeld, en is valogatos voltam gyerekkoromban, engem is tomtek, sipikolt mindenki, h jaj de sovany ez a gyerek, megsem lettem eveszavaros, sot nem is volt a csaladban problema, egyszeruen rajottem, h sakkban tudom oket tartani. Az esetek 90% -aban ez a helyzet.

Kerdezo, hogy alltok, evett vmit a gyerkoc?

2014. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]

Ha lesz idod, ezt is atolvashatod.

2014. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

MAx neked jöhet meg, ennek anatómiai okai vannak. :) Na meg ingerült te vagy, ahogy látom, én csak csóválom a fejem, h ha valaki nem megszokott doglot ír, oylat, ami megalapozott, mégis lepontozzák általában. Én csupán jeleztem, h le fognak esélyesen pontozni a vegi soraimért. Ez nem ingerültség. :) De ha te az vagy, nem kellene a szakmai beírást kitiltani innen, látod épp erről beszélek... A többségnek is épp az nem tetszik. Mert ugye kényelmesebb és "az a tuti", ha generációról generációra adják át a marhaságokat IS a szülők... :))


" a gyerekkel van baj, a gyerek tukrot mutat a felnotteknek. "


Ebben egyet értünk ,h a felnőttről, főleg szülőről átragadnak az érzelmek a gyerekre. De akkor már is ott a gyerekben is!! Tehát akkor igen is hasznos megfigyelni a kisgyermek játékát, mert avval elárulja ,mi miatt szorong, pl miféle érzelmet vett át a szülőjétől, vagy más okokból kifolyólag mitől szorong vajon.

2014. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Kepzeld, en is valogatos voltam gyerekkoromban, engem is tomtek, sipikolt mindenki, h jaj de sovany ez a gyerek, megsem lettem eveszavaros,"


Evés zavaros esetleg nem, bár hadd ne térjek ki arra, h a mérgek egymásra rakódnak, és azon KEVESEK, akik ALAPOS tisztító kúrába fognak, eleinte rosszullétük van, pontosan amiarr, mert a tünetek ADDIG NEM jelentkeztek, hiszen méreg méregre rakódott a szervezetben, mint a legtöbb embernek szintén!


Azt viszont mond állítanám, hogy jüt tett volna a pszichédnek ez, mondom ezt mindenféle rosszindulattól mentesen. Tehát EZ:


"Kepzeld, en is valogatos voltam gyerekkoromban, engem is tomtek, sipikolt mindenki, h jaj de sovany ez a gyerek, megsem lettem eveszavaros,"

2014. dec. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!