Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdenétek ezzel a felemás...

Mit kezdenétek ezzel a felemás helyzettel? Két egymást gerjesztő dackorszakos gyerek?

Figyelt kérdés
A lány 4 éves múlt, a fiú 3 lesz. Mindketten okosak, fejlettek, viszont egyszerűen kiállhatatlanok együtt. Még nagyon messze a szünet vége, és ugye a probléma gyökerét sem oldja meg az ovi meg a bölcsi, csak addig sem egy helyen vannak. Néha rövid időre el tudnak játszani szépen is. Amivel kapcsolatban viszont tanácstalan és elkeseredett vagyok az a következő "lista": A lányom borzasztó flegma, beképzelt, önző és akaratos. Kb nem képes normális hangsúllyal és hangerővel megszólalni, lekezelő és undok. Mikor kérdezem, hogy ez honnan jön neki, az egyik ovis barátnőjét szokta mindig mondani, hogy ő beszél ilyen csúnyán. Az apja is már borzasztóan haragszik rá. Nem akar együttműködni, csapkod, üvölt, visít, ha vmi nem tetszik neki. S fiú pedig ha néha elvolna szépen egy játékkal, kifestővel a nővére, ő elkezdi piszkálni, megvan a veszekedés, verekedés, üvöltés, hisztéria. A fiam az asztalnál nem képes nyugodtan lenni, nyúlkál a másik tányérjára, esik le a székről, hangoskodnak, szemtelenkednek, ha elküldöm őket, üvöltés, hisztéria, toporzékolás. Hogyan lehetne gatyába rázni ezt a két kis gonosztevőt? Mit tudtok javasolni? Egyébként a fiam a bölcsiben is eleven, és próbálkozik a csibészséggel, a lányom viszont az oviban az angyali mintagyerek, itthon viselkedik csak ennyire szörnyen.
2014. dec. 27. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Elöször is már régen el kellett volna kezdeni a gyerekeket nevelni. (Gondolok itt az asztali viselkedésükre töbek közt)


Másodszor ha a lányod elkezdi a testvérét piszkálni, akkor a lányt ki kell küldeni abból a helyiségböl (pl a konyhába vagy másik szobába), ahol egyesül játszhat, de nem tudja a másikat bántani.


Ha csúnyán beszél, akaratoskodik, hisztizik, akkor szólj rá, meg küldd át a másik szobába, de ne engedd, hogy ennek a viselkedésnek bármi pozitív eredménye legyen számára.


Az elevenség meg csibészség nem ezt jelenti, az egészéges dolog, ezek meg egyszerüen a neveletlenség kategóriába tartoznak.

2014. dec. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem volt egyértelmű. Ezek újabb keletű hülyeségek. Tudtak normálisan enni is, és nem is gyilkolták egymást állandóan. Mióta a lányom ovis lett, azóta még szörnyűbb, bár ő születése óta egy hisztérika. A fiamnak csak jót tett a bölcsi.
2014. dec. 27. 08:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha beküldöd a szobàba mert rosszat csinàlt nem baj ha visít toporzèkol, azèrt csinàlja hogy megússza a büntetèst, ha engedsz neki mindig megfogja próbàlni ha nem ès következetes vagy, akkor egy idő utàn ràjön hogy nincs èrtelme....

Próbàljatok nègyesben leülni velük ùgy hogy mondjuk apa lefoglalja a kisfiút te pedig a kislànyt ès így jàtszatok egy lassan öysze lehet kötni a jàtèkokat majd ott ott hagyni őket együtt kis időkre ès ràjönnek jó együtt jàtszani, de ha valamelyik gonoszkodik közben azt rögtönn buntibe kell àllítani nàlunk szek van annyi percet kell rajta ülni ahàny èvesek, addig visszarakni mèg ki nem varjak....idő de megèri

2014. dec. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A szobájába küldés az inkább ráncigálás vagy vonszolás, mert nem hajlandó, és hajtogatja, hogy nem szeretnék, vagy toporzékol vagy vinnyog, lefekszik, eldobja magát. Így hát bevonszolom, néha addig üvölt míg öklendezni kezd... Volt már, hogy olyankor beállítottam a zuhany alá, de még ott is harcolt velem. Néha azt gondolom, baj van a fejével :/
2014. dec. 27. 09:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem árt, ha kap egyet a fenekére! Nem lesz tőle semmi baja, de nem fog hisztizni.
2014. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős családnál ugyanez zajlik, ott 8 éves fiú (ő a nehezebb eset) és 6 éves lány. Anyuka nagyon következetesen próbálja kezelni a helyzeteket, de nála is azt látom, hogy igazából mindig ugyanoda lyukadnak ki, átmeneti enyhülések vannak. Szerintem nem tudsz többet tenni annál amit teszel, legjobb ilyenkor ha külön rakod őket.
2014. dec. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sokszor én is ettől félek, hogy mindig ez lesz, legfeljebb néha elviselhetőbb :(. Sajnos nem éppen szerencsés természet a lányom, volt honnan örökölnie (mindkét nagymama elég érdekesen tudott viselkedni).
2014. dec. 27. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy mondhatsz egy 4 éves kislányról olyat, hogy beképzelt):):):) Mit képzel be magának?:):):)

Nekem inkább az tűnik fel, hogy nem beszélsz róla szeretettel. Hidd el,más szülő is megéli ezt, mégis tud szeretetteljesen beszélni a gyerekéről.

2014. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem értek veled egyet, kedves utolsó. Sajnos nagyon kritikus vagyok mindenkivel, ez az én hibám, viszont nem vagyok az a fajta szülő, aki a gyerek hibáit nem is hajlandó meglátni. Ezt nem tenném egyenlővé azzal, hogy nem szeretem. Remélem nem érted félre, amit írok. Nagyon haragudtam rá, amikor a kérdést írtam, mert pontosan tudom, hogy milyen tündérke lehetne, ha nem vonzaná ennyire a "rosszaság".
2014. dec. 27. 13:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is vannak ilyesféle gondok, a nagy lányom 7 éves, kb 1-2 hónapja borzasztó türelmetlen a kicsivel, aki 22 hónapos. Most kaptam meg Karácsonyra a férjemtől a Testvérek féltékenység nélkül c. könyvet, sok érdekes tanács van benne, még nem olvastam végig, de remélem tudom majd hasznosítani. Szerintem vedd meg te is, mert a testvérek közötti viszálykodást rendkívül összetetten kell kezelni, amit itt senki nem fog tudni neked leírni pár mondatban.
2014. dec. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!