Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig "kell" reggel- este...

Meddig "kell" reggel- este tejet (tejitalt) adni egy kisgyermeknek?

Figyelt kérdés
Most még csak másfél éves múlt a lányom, reggel tejitallal indítunk, este szintén kap egy pohárral lefekvés előtt. Nekem nem gond adni, illetve tudom, hogy még szüksége is van rá, de ti meddig, hány éves korig adjátok? Van erre valami iránymutatás?
2014. dec. 27. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Amig keri.

Rendes tejet megissza? En tapszert adtam meg harom eves koraban is, mert tejerzekeny volt, igy szojatejes tapszert evett.

Ha nincs ilyen baja, en minosegi tejet kezdenek adni mar neki.

2014. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Már régen kellene neki rendes tejet adni. A tejital NEM tej, hanem feljavított savó csak.

A gyerekeim és mi is minden reggel iszunk tejet vagy kakaót.

2014. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bár a kérdésem nem arra vonatkozott, hogy tehéntej vagy tejital a jobb.

ÉN személy szerint jobban bízom a "mesterséges tejben" még ebben a korban, 3 éves koráig ezt is fogja kapni (Junior tejital,12+ -os).

2014. dec. 27. 14:40
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Ameddig szereti. Három évesen is adhatsz kakaót reggelire, az egyik legkomplexebb összetételű étel a tej és a tejtermék. A gyári tejitalokban pedig minden más vitamin, ásványi anyag is bele van téve pluszban, ami a tejből hiányozhat pl. a hőkezelés miatt. Az kb felér egy általános, gyengébb multivitaminnal, ha reggel este kapja.
2014. dec. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
HA ez iránymutatás,akkor én 34 évesen is szivesen iszok este kakaót. Az 5 éves kisfiam is. Ő reggel is szokott. De a tejitalt ő nem itta meg kicsiként, nem szerette, Csak a tejet. Meg az anyatejet,mert több,mint 2 éves koráig szopizott. Szóval ha kéri add neki,de ha nem,vagy pl egy joghurtot enne helyette,akkor azt adj neki. NEm kell eröltetni a reggel-este kakaót.
2014. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5 évesem a reggelt kakaóval, tejjel indítja. Addig nem is kezdődik nála a nap, míg meg nem issza. Este már nem kéri.
2014. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

"ÉN személy szerint jobban bízom a "mesterséges tejben" még ebben a korban, 3 éves koráig ezt is fogja kapni"


"Bírom", hogy a kisgyermekes anyukák jó része önigazolni jár ide, és nem kérdezni, csak látszólag... :S

Potyára segít sokszor az ember... :S

2014. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%

Esti kakaó,cukrosan.... klassz ötlet, ha azt szeretnéd, h hamarosan ronda fekete csonkok meredezzenek a gyerek szájában.


Persze, ha a kakaóztatás után az anyuka rendesen, lelkiismeretesen megmossa a gyerek fogát, minden este, akkor nem szóltam.

2014. dec. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 éves korig itta a tejitalt, reggel-este, azóta tejet iszik szintén reggel és este is, most múlt 4 éves, ő szerintem sokáig fogja inni, imádja.
2014. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár úgy érzetem ismét reagálnom kell egynémely válaszra.

A kérdés, akik rendes elolvasták volna arra vonatkozott, hogy meddig szükséges, kell, ajánlott, ill. ki hogy gondolja, a tej/tejital (tök mindegy ki mit érez jónak, mert én ezt senkinél sem firtattam)adását.

Köszönöm azoknak akik helyesen értelmezték, válaszoltak a kérdésre. Akik csak kötekedni jöttek, azok jobb helyen is lophatnák az időt, mint mások beszólogatásának ideje alatt. Na mindegy.

Nem önigazolásnak írtam ki a kérdést,bár szerintem minden anyukának megvannak a gyerekneveléssel kapcsolatos elvei, ötletei, hanem tájékozódni, információt cserélni, ki hogyan csinálja, csinálta, hogy én is helyesen tegyem saját belátásom szerint ezután (is).

Válaszomat megkaptam,nyílván nem erőltetek semmit a gyerekbe,nem cukros kakaót adok, fogmosás is van utána... Egyszerűen sértő, hogy a kérdéshez nem tartozó rágalmazásokra egyeseknek mennyi ideje van.

Nyílván szívesen issza a gyerek, itta eddig is a tejitalt, nem ízesítem pluszba, egyszerűen jobbnak gondolom, mint a tehéntejet. Persze emellett eszik tejtermékeket rendesen, és minden egyebet is, amit kor szerint kell. 19 hónapos, 12 kg, 85 cm, kiegyensúlyozott, makkegészséges kislány.

Ne bíráljatok felül látatlanban, ismeretlenül másokat, csak a kérdésre válaszoljatok légyszíves. Akiknem nem inge, ne vegye magára.

2014. dec. 28. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!