Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek negatív viszonyulá...

Szerintetek negatív viszonyulást válthat ki az óvodai farsangon (óvónőkből, szülőkből) ha a gyerekem arab mesefigurának öltözik?

Figyelt kérdés
A kislányom szülinapjára kapott egy ikeás arab papucsot és egy turbánt. Eléggé fantáziadús gyerek, úgyhogy most az a varázspapucs és varázsturbán és ha háromszor összeüti a sarkát, akkor láthatalanná válik, vagy elrepítik őt ezek az eszközök ahová csak akarják. Ebből találta ki, hogy az ovis farsangra is ezt szeretné felvenni. Én varrtam volna neki még hozzá egy nadrágot és egy csillagos köpönyeget. Támogattam is az ötletet, mert szerintem elég egyedi elképzelés egy 3 évestől. Úgyhogy neki is fogtunk a tervezgetésnek, hogy milyen legyen a jelmez és annyira felbuzdultunk, hogy több családtagnak is említettük. Na, ekkor jött a hideg zuhany. Most nem szeretném leírni, hogy szó szerint milyen kritikát kaptam emiatt, mert nem szeretném senki etnikai hovatartozását megsérteni, de a lényege az, hogy a gyereken keresztül minket szülőket olyan embereknek fognak elkönyvelni, akik egyetértenek bizonyos szeparatista mozgalmak cselekedeteivel. Őszintén szólva bennem soha fel sem merült, hogy ezzel ilyen indulatokat lehet kiváltani. Mégis muszáj vagyok rákérdezni, hogy bennetek szülőkben felmerülne -e ilyen gondolat, mert ha már másban/ másokban igen, akkor lehet, hogy inkább valóban valamilyen más jelmezt kéne kitalálni.
2014. dec. 30. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

egy 3 évestől? nem.

szerintem nem szabadna, h ez a gyermekjelmez bkiben is ellenérzést keltsen. remélem, elég egészséges a társadalmunk ahhoz, h tényleg így is legyen

2014. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
:D :D Úr Isten!! Neeeem!!! :) Akiből ilyesmit vált ki, az szerintem nem százas. Tiszta Amerika, komolyan, már egy ovis farsangon ilyesmire kelljen figyelni... én emlékszem voltam még cigánylány is oviban farsangon, hú, de jó hogy régen volt és akkor még nem látott senki semmit ebben.
2014. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jó - végre nem még egy tündérkirálylány :)
2014. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Bennem egyáltalán nem vált ki semmilyen negatívumot! Amikor a címben olvastam az arab mesefigurát, egyből Aladdin, meg Jázmin hercegnő jutott eszembe... A turbánról meg a bugyogós török basa a kiskakasos-krajcáros meséből... Szerintem szégyellje össze magát az, aki összemossa az egész arab népet (meg bármelyik népet...), pláne a mesevilágot (!?) bizonyos szélsőséges elemekkel. Tudod mi lenne megbotránkoztató? Öngyilkos merénylőnek öltözni játékdinamittal. De egy mesefigura? Ugyan... :)


30/N

2014. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jutna eszembe semmi ilyesmi! Semmilyen hátsó vagy negatív gondolat nem fordulna meg a fejemben. Ez egy óvodás farsang könyörgöm.
2014. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szuper, egyedi jelmezötlet- semmi köze sem az aktuálpolitikához,

Sem a valláshoz. Buta, előítéletes ismerőseid lehetnek, ne hallgass rájuk.

Üdv: egy anya, akinek a félvér kisfia 3 éves korában afrikai törzsi ruhában királynak öltözött és sikeres, egyedi tudott lenni a pókemberek közt ;)

2014. dec. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lenne bármi negatív ebben! Ez a gyerek zseniális szerintem, mindenképp támogatni kell az ötletét.

Nem semmi egy háromévestől. :)

2014. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon intellektuálisan fogalmaztad meg :-))))


am szerintem nem

remélem elég egyedi lesz és mindenki öt csodálja majd :-)))

2014. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó ötlet. Sőőőt!

Nálunk volt, hogy az Óvónők öltöztek be indiai asszonyoknak! Miért is nem magyar népviseletbe öltöztek?Ezek szerint ki kellett volna vennem a csoportból a gyerekemet :D Pedig ŐK a legjobbak, legkreatívabbak az oviban.

Furcsább volt, amikor a 4 éves Sikolynak öltözött, és nem volt előítélet a családdal szemben. A gyerek ennek örült és kész (pedig szerintem azt sem tudta, hogy mi az.)

2014. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi negatív nem jutna erről eszembe. Az arab népek igen gazdag mesevilággal rendelkeznek, teljesen elfogadható, ha egy kisgyerek egy ilyen figurát választ farsangkor. Ebben az adott népcsoportra nincs semmi sértő, sem rátok nem kellene, hogy rossz fényt vessen, elvégre nem terroristának öltözik a gyerek, hanem egy aranyos mesefigurának.

Amikor én voltam ovis, nálunk volt egy kislány, aki háremhölgynek öltözött farsangkor, ezen se akadt ki senki :) Jó, mondjuk gyerekként kb. annyi elképzelésünk volt erről (már akinek volt bármi), hogy a háremhölgyek színes, vékony ruhában táncolnak. Szerintem tök menő jelmeze volt :D Én meg valamelyik ovis farsangon indiánlány voltam, na most ebbe is bele lehetne magyarázni, hogy ez valakinek sértő, de hát nemááár...

2014. dec. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!