Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet negatív hatása egy 6...

Lehet negatív hatása egy 6 éves gyerekre az alábbi mondat a szülő részéről? Normális vagy?

Figyelt kérdés

Valami butaságot csinál, akkor szokta az anya kérdezni a gyerektől.

Azt tudom, hogy kijelentő módban nem szabad mondani a gyereknek, de kérdezve?


2014. márc. 20. 07:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs ezzel baj. Jobb mintha elverné, káromkodna, kiabálna. Nem hiszem, hogy ettől a mondattól önbecsülési válságba kerülne a gyerek.
2014. márc. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet. Annyira nem érzékenyek a gyerekek, ahogyan sokan állítják.
2014. márc. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem lehet ennyire odafigyelni mit mondasz a gyereknek. Nem a káromkodásra és a durva dolgokra gondolok!


De ha egy gyerek normális, szerető, törődő légkörben nő fel, ez az általad említett mondat kizárt, hogy negatív hatással legyen. Azt sem mondjuk, hogy buta vagy, (max azt, hogy butaságot csináltál), de ha mégis sem lesz semmi baja.


Ha állandóan csak ezt hallja és olyan légkörben nő fel, akkor ott gond lehet!


Ez olyan mint a csúfolódás, ha egészséges, magabiztos a gyerek, nem fog neki lelki törést okozni, hanem lerendezi külsőleg, vagy belsőleg.


Ha olyan légkörben nő fel, akkor nem ez a mondat az, ami megmarad neki, hanem hogy rosszat csinált, maga a tett.

2014. márc. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
"Azt tudom, hogy kijelentő módban nem szabad mondani a gyereknek, "- mégis miért ne lehetne??? :) Kijelentő módban így néz ki: Normális vagy.
2014. márc. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy ilyentől én sem gondolnám, hogy bármilyen önértékelési problémája lenne a gyereknek. Amikor rendszeresen mondják neki és más egyéb válogatott szitkokkal illetik, na az már igen!
2014. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kijelentő módban természetesen úgy értettem, hogy Nem vagy normális. Jó, félreérthetően írtam, de nyilván így gondoltam.

2014. márc. 20. 10:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan elfelejtik, hogy az anya is ember! Időnként ha mérges kicsúszik a száján olyan, amit nem gondol annyira komolyan. Ez a mondat szerintem teljesen belefér, ha a gyerek valami disznóságot csinált. Neki is éreznie kell, hogy a másik ettől mérges lesz, nem lehet és nem is kell burokban nevelni. Ha az alapvető anya gyerek kapcsolat jó, akkor semmiféle negatív hatása nincsen, ellenben a burokban tartással.
2014. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ok, szerintem nem lesz önbecsülési zavara ettől. Nyilván nem kell mindenért becsmérelni, de ha valóban olyan hülyeséget csinál, ami nem elfogadható, akkor igenis valahogy éreztetni kell. Ha így, akkor így. Azért az sem mindegy, mennyire gyakran hangzik el ez, vagy hasonló és miért.
2014. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Hát kövezzetek meg, de én kijelentő módban is szoktam néha mondani. Kérdőben meg elég sokszor. A gyerek nem hímestojás, ha valami rosszat csinál akkor persze hogy leszidom, és egy ilyen kijelentéstől nem lesz nagy korában érzelmi roncs. Sőt nekem is vissza szokta mondani, ha mondjuk fésülés közben meghúzom a haját hogy: anya te normális vagy?
2014. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem minden a környezeten múlik.

Ahogy előttem is írták. Szerető családban, normláis körülmények között belefér.

De ahol rosszak a körülmények, állandóal leszólják a gyereket, buta vagy fiam, hülye vagy fiam, ott bizony ezzel gond van...de nem csak ezzel, sok más mondattal is.


Egyébként ismerek egy ilyen családot, ahol állandóan "áá hülye vagy fiam add ide majd én megcsinálom" és "hát nem igaz hogy nem tudod megcsinálni" stílusban nevelték fel a gyereket, és 30 éves korára is gátlásos, önállótlan felnőtt lett belőle.

2014. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!