Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy 5 éves gyerkőc...

Normális, hogy 5 éves gyerkőc a reinkarnációról beszél?

Figyelt kérdés

Persze nem konkrétan így, hanem:

- ha meghalunk újranövünk kisbabaként?

- ha újranövök, akkor is ilyen lesz a hangom?

- akkor is itt fogunk lakni? nem akarom, hogy lebontsák a házat

- de én nem akarok meghalni, nem akarom, hogy ti meghaljatok

Ilyen és ehhez hasonló dolgokat mond, már hónapok óta. Mindig este jut eszébe, amikor már ágyban van, elalvás előtt. Hetente kb egyszer ha felhozza, én meg nem győzöm nyugtatni, hogy az még nagyon sokára lesz, hogy bárki is meghaljon. Nem egyszer alig bírtam visszafogni magam, hogy ne sírjak.

És nem tudom, honnan szedi, itthon nem beszélünk ilyesmiről, mesét se néz olyat, amiben erről lenne szó, max. az oviból hozhatja haza.


2015. jan. 2. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Normális dolog.

Egyrészt még nyitva a harmadik szeme, emlékszik az előző életeire, másrészt ebben a korban elkezdni érdekelni a gyerekeket a halál, múlandóság, emlékszem, én is rettegtem gyerekként, hogy a szüleim egyszer meghalnak.

2015. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Két ovisom van, időnként valamelyikük fel-felhozza a meghalunk-mi lesz utána-miért-hogyan stb témát. Én nem berzenkedem, válaszolok ahogy jónak érzem, meg kérdezgetem, ők mit gondolnak ezekről a dolgokról. Nagyon érdekes egyébként, ahogy hozzáállnak :)

Amikor a közelmúltban meghalt a férjem nagypapája, akit mind ismertünk és szerettünk, természetesen mindezzel hatványozottabban foglalkoztak , de dacára annak, hogy azóta ez elült, mégis időnként van ehhez kapcsolódó kérdés-beszélgetés. Szerintem ez normális, én nem aggódom.

2015. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

valahonnan szedik a gyerekek, ha más nem, hallják valami "ezoterikától" :) nagyon jó ám ehhez a recoptoruk :)

és ki tudja... már a mai mesék is nagyon kreatívak, viccesek, lehet, hogy van egy rajzfilmfigura, aki a megannyi hülyeség mellett reinkarnációról is beszél. (aki nézi a minimax, cartonnetwork fura meséket, az érti mire gondolok a blödségekre utalva):)


én is hallottam 6 évest storyzni... "amikor ő még ott volt, tudjuk hol, és még nem születhetett meg. mikor az anyja volt a felesége, az apja meg a gyereke"... na pár hónappal e sztory után egészen más történetet adott elő, tökre ütötte ezt az előzőt.


a gyerekeknek óriási a fantáziája. valószínű egy mélyen katolikus család sarja nem beszél reinkarnációról, hanem lelkesen kérdezgeti a szüleitől hogy Jézuska honnan tudja, hogy ő jó gyerek-e...


iszonyat érzékenyek a gyerekek a hangulatokra, a történetekre, fantáziájuk hihetetlen élénk - így is kell ennek lennie.


úgy tűnik sokat foglalkozik az ötévesed a halállal, nem baj, csak ne szorongjon, ne féljen. ki kell derítened, hogy szorong-e, mert ha igen, próbáld oldani a félelmét. akár reinkarnációs "mesével" is. csak ne féljen. én emlékszem, hogy nyomasztott gyerekként a "nemlétezhetőség" fogalma. felnőttnek megtanuljuk kezelni. gyerekként hatalmas teher. segíteni kell a gyereknek átlépni ezen.

de ha nem fél, csak érdeklődik, akár utána is nézhetsz a témának, hogy kielégítsd kíváncsiságát - az ő szintjén.

2015. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Az enyém is hallott ilyesmit valamelyik iq-bajnok felnőttől, ő is mondogatja. Sajnos a világnézeti kérdéseket szülőként nem lehet megúszni, muszáj beszélned róla, hogy hited szerint mi történik velünk halálunk után. Két dolog nem fogja megnyugtatni, az egyik a "nem tudom" a másik az "á az olyan soká lesz még".
2015. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Szoktam mondani, hogy igen újraszülethetnek az emberek, meg, hogy az ember általában csak akkor hal meg, amikor öreg (tudom, ez sajnos nem így van, de próbálom megnyugtatni).

Amúgy én érdekes vagyok hit szempontjából, mert Istenben és a túlvilágban is hiszek bizonyos szinten, meg az újjászületésben is.

Köszönöm a válaszokat!

2015. jan. 2. 22:15
 6/15 anonim ***** válasza:

Hú. Az én fiam is nemrég múlt 3 éves, lassan 2 hónapja a halál a téma hetente többször. Olyan dolgokat mond, hogy összeszorul a szívem. :(

Én sejtem, honnan szedte, nemrég haláleset történt a környezetünkben, majd szóba kerültek egy mesében árva gyerekek (ezt nyilván el kellett neki magyarázni), de mindent én se tudhatok, hallhatott/láthatott mást is. Azóta arra kér, hogy ne haljak meg...ijesztő, aranyos, szép és szomorú egyszerre. Remélem, lassan lecseng.

2015. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem is mindig mondja, hogy "nem akarom, hogy meghaljatok" (én és az apja). De ilyet nem lehet megígérni, nem akarom becsapni. A legrosszabb, amikor azt mondja, hogy ő nem akar meghalni. Megszakad a szívem....
2015. jan. 2. 23:11
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Igen, ez a baj. Szeretném megnyugtatni, hogy mindig vele leszek, de hogy ígérhetném meg, amikor nem tőlem függ...és ha történik valami velem, de megígértem, nem tudom, mi a rosszabb.
2015. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%

Semmi 3. szem (az marhaság), csak természetes kíváncsiság.


És egy felnőtt ezen miért sírna? A halál természetes, ha ezt adod át a gyereknek is, neki sem lesz akkora trauma felfogni.

2015. jan. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: mondjam azt az 5 éves gyerekemnek, hogy "ja, persze, akár holnap is meghalhatok", vagy ezt hogy gondoltad? Az lenne igazán trauma neki.

Amúgy igen, tisztában vagyok vele, hogy megtörténhet, de amikor a gyereked azt mondja, hogy nem akarja, hogy meghalj, az igenis szívfacsaró, mivel nem ígérheted meg neki, hogy fogsz.

Neked van gyereked amúgy? És csak a válladat rándítanád meg, ha meghalnál, amikor még kicsit?

2015. jan. 3. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!