Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lesz ragacsos a játékbab...

Mitől lesz ragacsos a játékbabák haja?

Figyelt kérdés
Megvesszük / megkapjuk az új babát (pl. Barbie vagy Monster High), gyönyörű selymes a haja, és pár hónap után szinte mindegyik ragacsos lesz, mintha mézzel lenne bekenve. Előtte nem érte víz, nem kentünk rá semmit. A ragacsosságot próbáltam lemosni tiszta vízzel, amjd gyereksamponnal, semmi eredmény. Mit lehet tenni? Nem akarom, hogy a karácsonyra kapott babák is erre a sorsra jussanak.

2015. jan. 4. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy a gyerkoc ragacsos kezetol lesz koszos a baba? Meg akkor is ha epp nem csurog a kezerol a mez, azert par honap alarr ossze gyulik a kosz. De hogy mitol nem tudod lemosni az passz.
2015. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért nem, mert egyrészt nem lehet lemosni, másrészt nagyon kevesett babázott egész eddig, hamadrészt nem egyidőben kaptuk a babákat, nem is egy időben lettek ragacsosak. Gyanítom, a baba hajából válik ki valami, gondolom az, amitől eleinte olyan állati selymes és puha, csak azt nem tudom, mit lehet tenni ez ellen. Más is tapaszta már ezt? Gondolom, sok kislánynak van ilyen babája!
2015. jan. 4. 10:51
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Soha egy babám és a gyerekem babájának a haja se lett ragacsos, nem tudom nálatok mi lehet ez. Még most is megvan a 3 éves koromban kapott babám, ami már 24 éves, de nem ragacsos a haja, pedig nem volt mosva.
2015. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azok sokkal régebbi babák. A 15-20 éves babáknak nálunk sincsen semmi bajuk és az én babaimnak sem volt gyerekkoromban.
2015. jan. 4. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan gyermekkori babám, aminek berasztásodott a haja, valamelyikének nem. Az okát nem tudom, pedig már én is gondolkodtam rajta.
2015. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nálam is ugyanez a baj, de még nem jöttem rá a megoldásra. Próbáltam már mindennel, ami egy kicsit segített az a házi benzin.
2015. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

rengeteg barbija meg monster babája van a lányomnak. többféle anyagú a hajuk!

amit te ragacsosságnak hívsz, azt gyakorlatilag a műanyag szál kirojtosodása miatti állapotromlás okozza. Egyrészt a felülete szálkás lesz a szálnak, és így valóban a szennyeződések is jobban tapadnak valamint könnyebben rasztásodik, másfelől maga a szál textúrája elroncsolódik, egyenletlen lesz, szinte rücskös, csak éppen ez nem kemény, hogy szúrósnak érezzük, ezért a ragacsosság benyomása. Komolyan, nézd meg nagyítóval!

ami a mi babáinkat illeti: rá kellett jönnöm, hogyha a szépnek akarjuk megtartani akkor "ápolni" kell (nem azt mondom, hogy ne játszhatna vele, erről szó sincs, rengeteget használjuk őket). Pl meg kellett tanítanom neki, hogy hogyan fésüljük ki őket. hogy nem fentről elkezdjük cibálni, hanem alul egy csíkban, ha az jó picit feljebbről is és így fokozatosan bontjuk ki. Illetve nem mindegy, milyen állapotban nyomorog a fiókban esetleg hetekig. Ha fürdött vele, akkor mielőtt kiszáll a kádból, óvatosan samponozza-öblítse ki, fésülje át óvatosan és úgy igazítsa el a babát, hogy normálisan meg tudjon száradni a haja.

így nagyjából meg tudjuk tartani szép állagot. nem az eredeti selymességet, de ahhoz nagyon közeli puha, egyenletes hatást. és mivel ezek apró figyelmességek, nem esik nehezére betartani a gyereknek, szépen megbeszéltük, hogy ha szép hajat akar nekik akkor odafigyelve fűsüli stb. működik gond nélkül, nem nyűg neki és örül, hogy szépek maradnak a frizurák.

2015. szept. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Én kb. 2dl lakkbenzinbe áztattam a baba haját. Pár perc múlva folyékony mosószerrel jó alaposan átmostam, majd kentem rá sok balzsamot a kifésüléshez. Újabb öblítés után szobahőmérsékleten hagytam megszáradni. Nagyon szép, selymes lett a haja!
2016. máj. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lakkbenzin. Oké köszi. Amúgy is ma mennék festékboltba.
2016. máj. 17. 08:46
 10/10 anamari válasza:

Ismerős a problémád. A 2013-2016 között gyártót babáknak mind ez a problémája legyen szó monster high illetve Barbie (Mindkettőt a Mattel gyártja)

Az oka ,hogy meleg éri a babát!( Elég a szóba homerseklet is,napfény,stb) és a baba fejében lévő ragasztó ki olvad és szépen lassan a lyukakon keresztül ki folyik. Megoldást sajnos nem tudok még. Esetleg jó alapos haj mosás. Aztán textil öblítő rá forró víz. Kifesules majd hagyni megszaradni. Sajnos jobb ötletem nekem sincs. Vegyszeret illetve lakbenzinel nem próbálkoztam meg lehet az lesz a megoldás.

2020. máj. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!