Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm nem akar gyereket....

Barátnőm nem akar gyereket. Elfogadható ok ez szerintetek? Más is van így vele?

Figyelt kérdés

barátnőm 27 éves én 47. van egy 3 éves kislányunk. Akartunk gyereket. Kis családi házban lakunk. 3 normál mértű szoba ( gyerekszoba, hállószoba, nappali), konyha, fürdő, wc hátul kis udvar.

BArátnőm hetente jár fitnesbe. Terhesség után viszonylag gyorsan visszanyerte alakját. Arra beszéli ki magát hogy nem szeretne 2 gyereket egy szobába tenni és így pont kénylmesen elférünk. Illetve nem akarja mégegyszer túlélni a terhességet se.


2015. jan. 4. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ő teste, ha akar szül, ha nem, nem.
2015. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Ha egy nő nem akar több gyereket, akkor nem teljesen mindegy, hogy mire hivatkozik? Ha nem akar, akkor nem akar, akár elfogadható indokra hivatkozik, akár nem.
2015. jan. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk is egy gyerekünk van, a férjem szeretett volna többet is. Én nem érzetem magam anyagilag annyira biztonságban, hogy 15-22 év múlva is így leszünk majd (most mindketten keresünk, most nem panaszkodhatunk). De 15 év múlva már a férjem is 55 fölött lesz, én is 50 fölött.. Ki tudja lesz-e munkánk? Mi lesz, hogy fogunk élni? Én félős vagyok, így maradt az egy gyerek... hivatkozni pedig nem hivatkoztam semmire, egy fért bele és kész.
2015. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még fiatal

Ráér (később)

2015. jan. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fogadd el a döntést. Ha fordított lenne a helyzet és te nem akarnál 2.gyereke, téged sem lehetne meggyőzni.
2015. jan. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1 gyerek is gyerek.
2015. jan. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akar, nem akar, mindegy is az indok. Lehet, hogy az is benne van, hogy te már 47 éves vagy, én se biztos, hogy mernék így vállalni.
2015. jan. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de szerintem is az a baja, hogy már elég idős vagy és fél a jövőtől. Hogy mi lesz a kisebbik gyerekkel, ha veled történik valami. Gondolj bele, te több mint 50 leszel, mire kinövi a pelenkát. Az én apám 49 volt akkor, mikor én lediplomáztam 22 évesen, önálló voltam, dolgoztam, megtaláltam a szerelmet. Ekkor a legfiatalabb tesóm is 18 volt már, szóval 50 éves korára minden gyereke felnőtt. Nektek meg lesz egy, aki épp csak elkezdte az általánost, meg egy pelenkás. A 30 év körüli bnőd joggal fél, h mi lesz, ha egyedül marad 2 gyerekkel, vagy ha nem marad egyedül, de rámarad az összes teher, mert mondjuk megbetegszel vagy elveszted a munkád, ő meg lehet, két gyerekkel nem is tud hová visszamenni.


Egy gyereket talán egyedül is fel tud nevelni. Neked nem megnyugtatóbb érzés viszonylagos biztoságban tudni a családod jövőjét? Vagy inkább csak aza fontos, h most, ebben a percben te boldog legyél?

2015. jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne elfogadható ok? Végül is a gyerekvállalás őt érinti leginkább, neki kell eldöntenie, legalábbis neki van nagyobb beleszólása. Persze jó lenne közös nevezőre jutni.

Nem tudom, miért említed az alakját - szerinted valójában félti az alakját és ezt tartja vissza a gyerekvállalástól? (Túléni, gondolom, szeretné a terhességet, csak átélni nem...)

2015. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!