Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire elfogadható egy 5...

Mennyire elfogadható egy 5 évesnél, hogy amit akar azt tűzön vízen véghez viszi, ész érvekkel nem lehet rá hatni, hogy nem mindent szabad?

Figyelt kérdés

"De én akarom", ez egy domináns mondat az életében. Hiába mondom neki, hiába akarod, vannak dolgok amiket nem lehet megtenni, okosan kell lenni. Nem érdekli, újra jön a mondata és csinálja. Esetleg ha mérgesen odaszólok, vagyis kiabálok, akkor talán ezzel abbahagyja.

Ő akarja más játékát és kitépi a kisbarát kezéből. De ő akarja, hiába magyarázom, hogy ilyet nem csinálunk, nem érdekli.

Mondom neki nem leskelősünk be másokhoz,de én akarom, nem érti meg, hogy nem illik, ha rákiabálok, talán leszáll a kapuról.

És még sorolhatnám.

Neki minden kell, ő mindent akar.


2012. júl. 6. 15:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

Karakán gyerek.


Inkább ilyen legyen mint mimóza aki semmit nem mer.

2012. júl. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez sem jó, mert sokan árulkodnak rá és szerintem egyre kevesebb játszópajtása lesz. Na meg elég sokat ciki helyzetbe hoz. Csak néznek ránk :(
2012. júl. 6. 15:59
 3/20 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam írni,mint az első, csak a megfogalmazáson gondolkodtam. Szóval így kívülállóként azt mondom, hogy ezzel a habitussal fog tudni később is érvényesülni. Azonban nyilván ha én lennék a helyedben én is aggódnék a dolgon.
2012. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát, hogy kikapja másik gyerek kezéből a játékot, vagy amit talált, nem tudom mennyire tud érvényesülni. Jó sokan nem fogják szeretni én ezt látom és ettől rettegek.
2012. júl. 6. 16:04
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen...én is ezzel a mentalitással találkozom hogy inkább ilyen erőszakos legyen mint mimóza...

Én ezzel pont nem értek egyet, mert nem fogják kedvelni ha ilyen marad.,.értem én hogy ez személyiség függő is de egy domináns, határozott gyereket is KELL fogni.

Az én fiamban is jó adag ilyen hajlam van amit írsz, de eszem ágában sincs ráhagyni. Nem akarom hogy ő legyen az állandó rosszgyerek kategória, akárhova is megyünk.

Nálunk kőkemény alkudozás és motiválás van. Tehát ezt meg azt AKARJA, és nem tudja fékezni magát? Nincs türelme ? Ordít esetleg csapkod? Akkor mehet a szobájába "lehiggadni".

Ha szépen megtesz valamit balhé nélkül akkor pedig bizonyos határt elérve megy a piros pont a táblájára ( mint a szuperdadusban) a végén valami közös programmal apjával kettesben vagy velem vagy bármi amit beígértünk neki és nem feltétlen tárgyi dolog! Hanem inkább valami élmény.

Ilyen pici gyereknél ez nagyon motiváló tud lenni.

Ilyen nincs szerintem hogy neki MINDEN KELL MINDENT AKAR. Az élet nem így működik, ezt mindenki tudja attól hogy majd akaratoskodik meg agresszív lesz nem fog az ölébe hullani minden. Főleg az emberi kapcsolatok nem. Lehet hogy elavult az elképzelésem, de én azt szeretném ha sok értékes kapcsolata lenne és sokan szeretnék a fiamat:)

2012. júl. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én pontosan tudom hogy működik a világ. De hogy értessem meg vele? Mert nem itthon van ám a gond! Hanem máshol, ahol van közönség, ahol vannak idegenek. Ahol anya nem kiabál egyből. Ott és akkor semmi motiválás nem működik. Semmire nem hallgat, gyakorlatilag arra sem, hogy "gyere kérlek ide". Itthon tudom fegyelmezni, megy a szobába büntibe, vagy jutalmat kap, biciklizést vagy bármit.

De nagyközönség előtt az akarata kerül számára előtérbe és anya megszűnik.

Tegnap pl egy ismerős anyukával berohant a boltba, míg én a két kicsivel kinnt vártam, vagyis ő is kinnt volt velünk, de a vére csak behajtotta hogy akart jégkrémet. Én nem tudtam azonnal eldobni a biciklit, anyuka meg is vette neki, nekem meg a bőr égett a képemről. Emiatt 3 nap megvonás. Naptárban látja is a napokat.

De nem érek el sokat vele, egyszerűen megszűnök számára kinti közegben.

2012. júl. 6. 16:52
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsőkkel!

Az nem életrevalóság,ha egy gyerek nem tudja a saját akaratát kis időre sem háttérbe szorítani. Persze,ne legyen "tedd ki had hűljön"-típus, de ez a viselkedés sem elfogadható. Ez a fajta viselkedés nem segíti elő a szocializációját a gyereknek.

Ez nem kioktatás akart lenni,mert a kérdező is látja a problémát,ezért tette fel a kérdést.

Szerintem a fegyelmezési módszereden kellene változtatnod. Olyan módszer kell,amit bárhol, bármikor elő lehet venni, nem csak otthon működik. Hiszen te is írod, akkor nem figyel rád, és nem fogad szót, ha házon kívül vagytok és tudja,nem fogsz kiabálni vele.

2012. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
5 ös vagyok...igen, teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval...
2012. júl. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

És esetleg tudnátok segíteni mit tegyek?

Egyébként nem egy egyszerű gyerekről van szó. Ő nem tud leülni 10 percnél tovább, ha valamit akar megteszi, amint már írtam, de őrült nagy hülyeségeket. Sajnos a mai példa is azt mutatja, nincs minden rendben: a wc előtt megállt és lepisilte a testvérét , nevetett rajta majd szaladt és kiöntötte a földre a vizet.

Egyszerűen nem tudom miért tesz ilyet.

A tesó sose csinál ilyesmit, habár már ráveszi a nagy a kicsit is nagy butaságokra, már csak azért is, de a kicsi magától nem rosszalkodik ennyire, rá lehet hatni ész érvekkel is, még a hangomat sem kell felemelni.

Nem tudom mi tévő legyek.

2012. júl. 7. 16:29
 10/20 anonim ***** válasza:

"ahol van közönség, ahol vannak idegenek. Ahol anya nem kiabál egyből."

nem lehet, h pont ez a gond? megszokta, h csak akkor vesz komolyan, ha kiabálsz vele? otthon sem kellett volna kiabálni, csak kitartóan és következetesen (anélkül, h mindig nyomatékosítsd) mondogatni neki, h nem szabad, elhúzni onnan, stb.

nem jó, amit csinál,de sztem először neked kell változtatni a nevelési módszeren. ne csak a kiabálás vagy z észérvek legyen a nevelés, próbálj az ő értelmi szintjén beszélni, esetleg egyezkedni vele (ha ezt abbahagyod, megteheted azt), ha már nagyon nem megy. p vszeg alapból akaratos gyerek, de ebben a korban már elvileg nincs dackorszak, szóval valami el lett rontva.

azt is gondold már át, milyen példákat lát maga körül, ti hogy beszéltek egymással a családban, v a nagyiéknál, esetleg bánthatja-e őt valami, amit ezzel a figyelemfelkeltéssel kompenzál?

2012. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!