Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hiszti szerintetek is...

A hiszti szerintetek is nevelés kérdése?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves,és nagyon hisztis,ha nem az van amit ő akar akkor brutál orításba kezd,stb...

Sok embertől hallom hogy nem jól nevelem,stb...


2015. jan. 5. 14:35
1 2
 1/17 anonim válasza:
32%
Hát ha elkényezteted, akkor az tuti nem vezet jóra.
2015. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Részben. Én azt gondolom, hogy a hisztivel minden gyerek megpróbálkozik, aztán a folytatás már nagy részben attól függ, hogy mit ér el vele.
2015. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem nevelés kérdése. Dackorszakban van. Próbáljunk csak meg egy önmagából kikelt, földön fetrengő kisgyereket jól nevelni, pl. a fülébe suttogni, hogy "Pistike, neeeem szabaaad, viselkedj"....meg se hallja...:)))
2015. jan. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A hiszti maga életkori jelenség, semmi köze a neveléshez. A kezelése már inkább nevelési kérdés. A fiam is 2,5 éves, nem mondom, hogy nagyon hisztis, de tud, ha akar. Valamelyik nap is mivel nem akart hazajönni a nagyszüleitől, az apjának konkrétan fel kellett húznia az emeletre az üvöltő gyereket, itthon ketten nem tudtuk kiszedni az overálból, üvöltött, csapkodott, rugdosott. Mi ilyenkor először próbáljuk nyugtatni, elterelni a figyelmét, de ekkora hisztinél ez nem megy, úgyhogy inkább ráhagyjuk, nyugodjon le. Mikor látjuk, hogy kezd csillapodni, akkor megyünk vissza hozzá és ilyenkor már el lehet terelni és pár perc múlva már nevet. Szerencsére ekkora hiszti ritka nálunk.
2015. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Olvass utána és akkor rájössz,hogy nem,illeltve nem teljesen. A hiszti egy életkori jelenség.Különböző tényezők, a gyermek számára "fájdalmas állapotok" tehetők felelőssé a hisztik kialakulásáért - See more at: [link]
2015. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Lehet úgy nevelni, hogy ne legyen az, bár ettől még nem biztos, hogy te nem jól neveled. Én mindig magyarázni szoktam neki, hogy mit miért és miért nem és egyszerűen megmondom, hogy a viselkedésének mi lesz a következménye. (Általában jutalommegvonás, az mindig hat, nem szoktam ütni-verni, kiabálni) Nekem működik, meg például emlékszem gyerekkoromban én sosem kaptam semmit, ha bementünk a boltba, mindig könyörögtem (hisztiztem) csokirért, vagy ilyesmi, de nem kaptam, mert kevés pénz volt rá. Ezt akkor nem értettem, csak most, de nálam például, ha kislányom eljött velünk vásárolni, az az első, hogy valami kis apróságot választok neki, pl egy kubut és annak annyira megörül, hogy nem hisztiz, hogy akkor ezt meg ezt még kérek. Pici kora óta valami kis apróságot veszek neki, és így nem lett hisztis, de nincs is az, mint nekem, hogy rossz volt, hogy nem kaptam sosem semmit. Meg én általában ki szoktam fordítani a dolgokat, pl ha elmegyünk játszóházba és nyűgös, akkor nem tutujgatom, hogy az legyen, amit ő akar, hanem egyből azt mondom, hogy most menjél játszani, mert mindjárt vége és megyünk haza...ez mindig beválik, megilyed és már szalad is, nem nyafog...stb.
2015. jan. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem nevelés kérdése...

Nővérem egy áldott jó kisgyerek volt, soha meg sem mukkant.

Én a földön fetrengve hisztiztem (hál' isten kinőttem... :D)

És a szüleink ugyanúgy neveltek bennünket....

2015. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Vannak erős akaratú gyerekek,és vannak még erősebb akaratú gyerekek.Ha nem kapják meg amit szeretnének,dühösek lesznek.Csak meg kell tudnunk különböztetni,az igazi hisztit attól mikor igazán zaklatott.És ennek megfelelően reagálni rá.
2015. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
szerintem sem csak neveles kerdese...en eleg kovetkezetes es szigoru voltam a fiammal, emgis rettento hisztis volt, mostanra kezdi kinoni...4 es fel eves... (leeht, h megis rosszul csinaltam valamit, pedig tenyleg probaltam "jol" csinalni..) tipikusan az a foldon fetrengos tipus, koszi...
2015. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

" Én mindig magyarázni szoktam neki, hogy mit miért és miért nem és egyszerűen megmondom, hogy a viselkedésének mi lesz a következménye.' Igen,mert ez aztán olyan egyszerű....!


Egyébként nem nevelés kérdése, hanem életkori sajátosság. Vannak a hisztinek is fajtái. Van, amiről le lehet szoktatni - pl hagyod a szőnyegen üvölteni és abbahagyja,- de ez nem minden esetben alkalmazható. Attól függ, miért hisztizik. Neten sok leírás van erről , érdemes megnézni.


Szóval egyáltalán nem biztos, h nem jól neveled. A "sok ember" meg biztos megint a gyk-s szuper anyu kategória :D Heheh :D

2015. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!