Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Negy eves lanyom viselkedese...

Negy eves lanyom viselkedese kezd kiboritani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Negy eves lanyomra nem ismerek ra... nehez elfogadnom. Hercegnoskodik(allandoan hercegno akar lenni, ha nem adok ra szoknyat, ruhacskat hisztizik, mindig fenykepezkedni akar, "szepitkezik", forog-porog es modorosan mosolyog stb), kezd olyan lenni mint valami tizeneves kis csitri... Majmol mas gyerekeket, kenyeskedik, ha valami nem ugy van ahogy o akarja megsertodik, megsert masokat(nem vagy tobbe a baratnom, nem szeretlek anya/apa/mama/tata...) olyan neveletlenul viselkedik... Olyan ugyes volt ovodakezdes elott... most kozepso csoportos, teljesen meg van valtozva... ha beszelek hozza, hogyha valamire fel akarom hivni a figyelmet, ram sem hederit, mintha a falnak beszelnek... elvan a sajat kis vilagaban(ami rozsaszin), es joforman eltunhet mindenki a kornyezetebol(en, apa, nagymamak, nagytatak) eszre se venne... mit tegyek hogy legyen kicsit... masabb...? mi "rocker"-ek vagyunk, o meg mintha discobaby lenne.... :)) probalom elfogadni olyannak amilyen... de nagyon... furcsa gyerek szamomra... en felelossegteljes, szofogado, ertelmes voltam 4 evesen... amit szuleim mondtak az nekem szent volt... leanyom az ellentetem...

2015. jan. 5. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de azért mert rockerek vagytok a 4 éves lányod lehet hercegnő..4 éves!!! Majd kinövi ezt a korszakot is.. Hogy mit tegyél? Vegyél neki hercegnős hajcsatot, adj rá szép ruhácskát, vegyél részt a hercegnős korszakában.. Ha ezt nem tudod élvezni vele, nos.. akkor veled kicsi gondok vannak...
2015. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az oltozkodessel van baj, vagy a stilussal... hanem a viselkedessel... a hercegno viselkedes az ami kiborit(kenyeskedes, nyavogas, csapkodas, majmoskodas). ezt a dolgot csak amolyan viszonyitaskepp irtam...
2015. jan. 5. 18:02
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazabol az ovodaban lattam eloszor ezt a viselkedest a baratnoitol... az ovodavaltason gondolkodom, nem tudom, hogy ez vajon segitene-e vagy csak rosszabbat tennek vele... Rettegek mi lesz vele ha nem novi ki... a szomszed kis baratnoje(kicsit nagyobb, het eves) mar nem szeret vele jatszani... tenyleg kezd elviselhetetlenul viselkedni....
2015. jan. 5. 18:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Hercegnős korszakát ki fogja nőni. A hisztit, csapkodást, majomkodást nem kell ráhagyni.

Ha hisztizik akkor meg kell neki mondani, hogy ez itt nem az óvoda, itt nem ér el semmit a hisztivel. Ha nem fejezi be, akkor bemegy a szobájába, és kijöhet ha befejezte a hisztit. Ha nem hallgat rád, akkor felkapod, beviszed a szobába, és kijössz. Nyilván a gyerekszobában nem érheti baleset, így nyugodtan rá is csukhatod az ajtót. Pár ilyen szobába zárás után rájön a hisztivel semmit nem ér el.

A csapkodást nem igazán értem. Téged csapkod, rád üt? vagy csak csapkodja a kanalat az asztalhoz?? Mert ha téged csapkod, akkor igenis fogd le a kezét, és határozottan meg kell tiltani, hogy bárkire is ráüssön. Ha nem fejezi be, akkor tessék a kezére csapni. Ettől még nem leszel gyerekverő szörnyeteg, de legalább határozott vagy. Tárgyakkal való csapkodást is le kell állítani. Hasonlóképpen mint az előbb ki veszed a kezéből, és tiltod. A majomkodást lehet lazábban is kezelni. Ha majomkodik mond, hogy ha nem fejezi be, akkor kis majomnak fogod hívni. Nem fog neki tetszeni, így abba hagyja a majomkodást is.


A gyerekeket 3-4-5 éves korban lehet a legjobban nevelni. Ti vagytok a szülei, mondhatjátok neki hogy NEM, NEM SZABAD, FEJEZD BE!.. Ráüthettek a kezére, adhatok büntetést neki. Ezekből a tiltó szavaktól fog a lányod tanulni. Nem kell mindent ráhagyni a gyerekre. Attól, hogy tiltjátok, nem engeditek, még jó szülők lehettek..

2015. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző ráérzett a lényegre. Csupán picit korrigálom:

4 éves kortól tartom megfelelőnek az általa javasolt szülői attitűdöt. Az előző beíró esetleg picit kevésbé van képben arról, hogy a kisgyermekek egy részénél a dackorszak akár a 3. életévig is eltarthat, sőt, akinél már vége, rájuk is jellemzőek még a 4-6 évesekétől eltérő életkori sajátosságok is, melyek miatt egyénfüggően részben eltérnék az előző beíró által említett hozzáállástól - hangsúlyozom, a 4 év alattiak egy része esetén! (A 3. életév tehát bizonyos szempontokból tipikus átmenetet jelent a többségnél.)


De 4-6 évesekre nagyon is megfelelő hozzáállás, ilyen esetekre, melyeket az előző tanácsolt! És valóban a legkönnyebben nevelhetőek a 4 évesek, még az 5-6 évesek is meglehetősen formálhatóak. Tehát ellenben a 3 évesek esetén átmenet jellemző számos szempontból, sok 3 éves gyermek még más módon nevelendő, és nehezebben formálható még! Van, akit hasonlóan lehet nevelni, mint a 4-6 éveseket és van, akit még úgy, mint az legtöbb 2 évest - ha tehát 3 éves gyermekről van szó.


A kedves kérdező gyermeke 4 éves, csupán kiegészítettem válaszom az előzőével. Ismételni meg nem lenne értelme az ő szavait, a 4-6 évesekre ráérzett, mit célszerű tenni ilyen esetben.

2015. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, csupán annyiból eltérő továbbá a meglátásom, hogy én minimalizálom a nevelés során a büntetések fajtáit: csupán ignorálok (bizonyos esetekben nem mutatok figyelmet), valamint adott esetekben megvonok, de sosem alapvető dolgot.

(Tehát ételt, vizet, szeretetet, általában játéklehetőséget és hasonló alapvető dolgokat: sose szabad tiltani, ezt a biztonság kedvéért hozzáteszem, nehogy valaki félreértse.)

2015. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!