Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekektől, 0-3 éves...

Kisgyerekektől, 0-3 éves korig vesznek vért egészségi állapotuk megállapításához vagy pl. antibiotikum/gyógyszeres kezelés után?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor vesznek vért, ha konkrét panasz van, pl. étvágytalanság, fogyás, egyes betegségek? Kért valaki és kapott vérvételt csak azért, mert szeretett volna megbizonyosodni arról, hogy a gyerekkel minden rendben van (csak úgy vagy betegség után?) Eljut valaki 2 éves koráig úgy, hogy még sosem vettek tőle vért?
2015. jan. 9. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A mi gyerekdokink évente elküldi a gyerekeket általános vérvételre. A szülőnek persze nem kötelező elvinni, de érdemes amúgy. Szóval nálunk a doki kérés nélkül is adja a beutalót.

Bár itt már sokszor olvastam, hogy nem szoktak ilyet csinálni a dokik, tehát biztos van gyerek, akinél évekig nem vesznek vért, csak ha baj van.

2015. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én legnagyobb gyerekem 13 éves és egyszer sem kellett vért venni tőle. A másik 9 és tőle sem, mindkettőnél utoljára az újszülöttkori anyagcsere zavar szűréshez kellett a sarokból. Pár megfázáson és bárányhimlőn kivül nem voltak betegek sosem.

Csak úgy nem küldött a gyerekorvos, igaz volt olyan hogy 2 évig felé se néztünk,és ha nem beteg, nincs semmi panasz,én nem vittem volna.

De ha kimondottan kéred vagy te szeretnéd, akkor biztos hogy ad beutalót.

2015. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vashiányra gyanakodott a doktornő így elmentünk vérvételre, valóban vashiány van. Szerintem inkább akkor vesznek vért ha tényleg muszáj, hidd el elég komoly feladat egy ennyi idős gyereket lefogni, kell kb 3 nővér. Nálunk legalábbis így ment..... nem is tenném ki csak azért egy vérvételnek, hogy antibiotikum után valami van-e, mi lenne? De ha van valami tünet pl nagyon sápadt, könnyen lebetegszik akkor indokolt lehet persze.

Szerintem étvágytalanság miatt sem vesznek vért, inkább vitamint kell szedetni pl béres cseppet. Meg nem minden gyerek nagy étkű.

Szóval bízz az orvosban, hidd el ha olyan eset van akkor biztos elküld majd, de a gyereket és persze téged sem akar kitenni feleslegesen egy ekkora tortúrának hidd el, mert tényleg az.

2015. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a mi dokink is adna, ha kérnék beutalót. De nem kérek.

8 hónaposan mentő vitte be a kórházba, így természetesen vetek tőle ( a fejéből!!! ).

Majd épp 1 éve kezdődött, hogy fáj a hasa. Akkor adott beutalót. Azóta tavaly 5 alkalommal vettek tőle, és nemsokára vihetem megint :(

2015. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igen, én is gondoltam, hogy ilyen kicsinek a vérvételt csak indokkal javasolják, orvosok sem szeretnek ilyen kicsiket szurkálni biztosan. Ha ránézésre egészségesnek tűnik a gyerek, egy orvos sem akarja mindenféle vizsgálatnak alávetni. Az utolsó válaszolót kérdezném, hogy a hasfájásra mit mondtak és hogy zajlik a vérvétel náluk? Én azt gondoltam, hogy ujjbegyből vesznek vért.
2015. jan. 11. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!