Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez egy 3,5 éves...

Normális ez egy 3,5 éves kisfiútól?

Figyelt kérdés

Anyósékhoz át szoktunk járni a 1,5 évesünkkel, mikor ott vannak a sógórnőmék gyerekei. Gyakran vannak ott, több napra is (a mi gyerekünkre fél évente pár órát vigyáz, de ez egy másik történet). Mi örülünk, mert a gyerekünk más gyerekek társaságában lehet. Anyós meg hát ilyen, elfogadjuk, nem szeretheti minden unokáját egyformán.

Szóval én voltam a szobában a gyerekekkel, anyós épp főzőtt. És a 3,5 éves kisfiú fel akart mászni az asztalra, hogy onnan ugorjon le.

Rászóltam határozottan, hogy nem szabad mert túl magas stb. Pont úgy szóltam rá, ahogy a saját gyerekemre is, mikor veszélyes dolgot csinál (nem durván, de határozottan).

A gyerek erre megszeppen és mondta, hogy mondjam kedvesen.

Akkor ugyanezt elmondtam a lehető legszelídebb hangnemben, részletesen elmagyarázva a veszélyét.

Erre a gyerek mondta, hogy ő egy "gonosz" gyerek.

Válaszoltam, hogy nem gonosz, csak nem szabad felmászni stb.

Erre elkezdte hajtogatni, hogy ő egy "gonosz" gyerek, "rossz" gyerek, ő egy "boszorkány" és ő "fekete" és "rossz amiért nem tud a WC-be kakilni".

Teljesen behergelte magát, sírt, kifordult magából és akármit mondtam, csak hajtogatta, hogy ő milyen "fekete".


Le voltam döbbenve. Én a sajátomnak MINDIG azt mondom, hogy ő egy jó gyerek csak amit éppen csinál az veszélyes/helytelen.


Végül anyósnak kellett megnyugtatnia a gyereket (úgy láttam ő nem nagyon lepődött meg ezen). A gyerek végül elmondta, hogy a felvigyázónál (külföldön vagyunk, ez egy külön kategória, olyan mint a babysitter csak 3-4-5 gyerek is van nála több családtól) van XY aki "mindig meg szokta húzni a haját". Anyós azzal magyarázta, mikor rákérdeztem erre, hogy a felvigyázónál vannak nagyobb gyerekek és ők csúfolódnak vagy egymást marják és azt látta vagy maga a felvigyázó ahogy neveli a másik gyereket biztos azt hallhatta. De a lényeg, hogy anyósom szerint ez így teljesen rendben van, a gyerekek ezt lerendezik maguk között és szokja meg már most, hogy az élet kemény.


Én akkor abban a pillanatban egy vígasztalhatatlan gyereket láttam aki már-már mazohista módon szidta önmagát...én ezt egyáltalán nem látom normálisnak.


Egyébként a gyerek hát tud hisztis lenni, sokmindenen besértődik és akkor ő "nem játszik/nem eszik/nem jön oda/nem szól hozzánk", nekem már inkább fárasztó, de hát nem az én gyerekem, az ő dolguk.


Szóval szerintetek ez normális? Hagyni kellene a gyerekeket lerendezni maguk között ezeket? Én biztosan tennék valami ellene, beszélnék a felvigyázóval és végső esetben akár ki is venném a gyerekemet onnan. Lehet én túlzom el.


Sógornőm véleményét nem tudom a dologról, de ő az a fajta nem agyonaggódós típus. Meg gondolom ha sógornőm ezen kiakadna, akkor anyós is említette volna.



2015. jan. 13. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a gyerekek elég kegyetlenek egymással, simán lehet, hogy csúfolják, főleg a szobatisztaság miatt. Erről beszélgetni kellene a kicsivel a szülőknek, mert ha ennyire ki tud tőle borulni, az nem vezet jóhoz.

Igen, jó ötlet a felvigyázóval beszélni. Nekem is van két kis csemetém, tudom, hogy sokszor nem egyszerű mindre odafigyelni, de egy állandó csúfolódást észre kellett vennie.

Továbbá azt sem tartom normálisnak, hogy egy 3,5 éves gyerek felmászik az asztalra, hogy onnan leugorjon.

2015. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem a családi napköziböl jön(mo-n így hívják ezt).

Ez mélyebb annál, otthon, úgy próbálják inspirálni a gyereket, hogy mindig öt minösitik. Te rossz vagy, te nem tudsz kakilni a bilibe, te nem vagy rá képes...


Ami nagyon helytelen. Soha ne a gyereket hanem a tettét minösítsük. TE rosszaságot csináltál, te mindig rosszalkodsz... Ezzel beskatujázzák már most, abba, hogy ö rossz. Pedig egyetlen gyerek sem rossz csak a tetteik, amin lehet változtatni, és akarnakis változtatni, de csak akkor ha úgy érzik, hogy ök erre képesek.

(pl: elrotasz a munkahelyeden valamit és jön a fönök: -gizike maga mekkore hülye

Vagy

-Gizike maga mekkora hülyeséget csinált.


ugye ugye mekkora külömbség van a kettö mondat mögött)


Meglepödtem pár hete Mo-n voltam és elmentem elsös unokahugomért az iskolába aki megmutatta a termét. Teljesen kiakadtam, hogy ott a gyerekeket besorolják jonak, rossznak. Egy tábla amin 3 kategória van, a jók, a kicsit rosszak, és a rosszak. Minden gyerek valahova be kerül minden nap. Egyetlen kisfiu volt a rosszak között, és az unokahugom szerint ez a kisfiu mindig ott van, szinte soha nem jött ki. Telejsen kiakadtam. Megkérdeztem az unokahugomat, hogy ö volt-e már a rossz kategoriában,mire felete, hogy 1x de foggalma sincsen miért, már régen volt. A gyerekben azt tudatosítják ezzel, hogy ö rossz, de hogy mitöl rossz azt nem tudja a gyermek, nem érzi, mert nem a tette, hanem maga a személyiségét bírálják.

2015. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát második nagyon durva amit írtál. Lehet én vagyok csak túlzottan "anyatigris", de azt nem tartanám egy jó iskolában. De biztos még nekem is kell tanulnom, hogyan is mennek ezek a dolgok.


Egyébként a kisfiú azon kívül, hogy besértődik mindenen, még nagyon sokat nyálzik/fröcsögve beszél/akaratlanul is köpköd össze-vissza. De mindig is ilyen volt, 2 évesen, 3 évesen is. A szája körbe mindig rettenetesen ki van pattogozva ezért. Meg talán még annyi, hogy a kishugával (2 éves) számomra nem nagyon tűnnek jó testvéreknek, a féltékenység nagyon ment az elején (lelököm, elveszem stb), most már azért a kislány is meg tudja védeni magát. Viszont most meg inkább olyan rohangálós, sikítozós gyerekek. Mikor megyünk az én gyerekemmel, mindig meg van szeppenve kicsit, lassan oldódik fel, de biztosan szereti őket mert állandóan puszit akar adni nekik/megfogni a kezüket, amit ők szinte mindig visszautasítanak. Eddig én azt hittem, hogy az én gyerekem túl visszafogott és inkább noszogattam, hogy ő is "rosszalkodjon" kicsit, rohangáljon meg ilyenek.


Nem tudom lehet "más társaság" után kellene nézni a gyerekünknek? Eddig én ezeket teljesen normálisnak tartottam...csak mostanság gondolkodtam el. Nagyon gonosznak érzem magam emiatt. A gyerekek semmiről sem tehetnek, nyilván a szülő nevelése lesz látható rajtuk.


A sógornőmmel nem igazán jó a viszonyom de úgy gondoltam ez ne befolyásolja a gyerekek kapcsolatát ezért "nyomtuk" a találkozásokat. Lehet ezt kellene alapul vennem, mert ha a szülővel nem jövünk ki jól akkor a gyerekek se találkozzanak?

2015. jan. 13. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!