Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Párom és én másként gondolkodu...

Párom és én másként gondolkodunk a gyermeknevelésről, szerintetek melyik a helyes?

Figyelt kérdés
Feleségem nevelési filozófiája az, hogy a gyereknek meg kell adni mindent (amire vágyik) és nem szabad fegyelmezni, hanem el kell neki magyarázni, mit csinált rosszul és miért. Most 2 éves a kislány és úgy látom egyre akaratosabb, feleségem magyarázgat neki, de végül mindent elér amit akar. Folyamatosan a határokat feszegeti, direkt rosszat csinál és utána mosolyog, nevetgél. A magyarázgatás úgy érzem nem hat rá. Sírással mindent elér. A gyerek boldognak tűnik, nem ezzel van a gond. Inkább, hogy felnőttként nem lesz-e ez a nevelés rá rossz hatással? El tudja-e majd viselni, ha az életbe kikerülve csalódások, pofonok érik? Én nem vagyok annyira a liberális nevelés elve, de nem akarok-e miatt veszekedni párommal, mert ha ezt csak felhozom, akkor én vagyok a rossz. Valamennyire tabu is kezd lenni ez a téma az országban és terjed a gyerek szent és sérthetetlen elv. A konzervatív gyermeknevelés háttérbe szorul. Lehet egyedül vagyok a véleményemmel, de szerintem a nevelésben szerepe van a büntetésnek, az erélyesebb mondatoknak, és indokolt esetben nagyon ritkán az apai pofon is elfogadható lehet. Ezekkel a gondolatokkal viszont egyre jobban úgy érzem, hogy tabukat döngetek, még gondolati szinten is. Én így nevelkedtem, életemben kb 3* kaptam ki, de azt meg is érdemeltem. A ti véleményetekre lennék kíváncsi pro-kontra, hogy mi vezet szerintetek eredményre, melyik nevelési formát tartjátok helyesnek és miért?

#gyermeknevelés #liberális elvek #konzervatív elvek
2015. jan. 15. 11:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%
Ezt előre szokták megbeszélni az emberek, nem utólag, amikor már ott a két éves gyerek. Most tanítsátok meg neki, hogy köt kompromisszumot két egyet nem értő ember. Olyan nincs, hogy melyik a helyes. Mindenkinek más a helyes. A fontos az, hogy ti ketten egy oldalon áljatok. Ti döntitek el, mi a helyes.
2015. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a beszéd vezet eredményre. Aki üt, az túl primitív ahhoz, hogy másképp kommunikáljon. Ez az én véleményem. Ez nem jelenti azt, hogy a gyereknek mindent szabad. Csak azt, hogy van lehetőség eredményt elérni ütés nélkül is. Tanulni kell hozzá, ha fejből nem megy. Számtalan erőszakmentes kommunikáció tréning van, ahogy "úgy beszélj, hogy érdekelje" tanfolyam is (amúgy a könyvet is ajánlom figyelmedbe).
2015. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Néz szét a mai gyerekek körében. Én nem akarom boncolgatni, de a minap lehülyézett előttem egy óvónénit egy gyerek plusz Marisnak szólította egy 3 éves. Suliban semmibe nézik a tanárok, és a tanárok nem tudnak mit kezdeni velük.Na ez a nagy liberális nevelés eredménye! aztán majd 15 évesen meg vonat elé ugrik, mert nem tudja feldolgozni az elé szánt akadályokat.

Én konzervatív vagyok. De ne nézzen semmibe a gyerekem. Imádnak is a tanárok minket, mert a gyerek normális, van tekintélye a tanárnak vele szemben, ezt el is várom. Jól tanul, viselkedik ahogy kell!

Majd pár év múlva magyarázhat a nejed jól megkapja majd a gyerektől....már látom ezeket a példákat. És rettentően sajnálom a jövő generációját.

2015. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem így csak elkényeztetett kislány lesz belőle akinek komoly traumát jelent majd a közösségbe való beilleszkedés hisz ott már nem ő lesz a kis hercegnő. Az apja vagy, ugyan annyi jogod van nevelni mint a feleségednek.
2015. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

ma 11:17

Kérdésem elsősorban elméleti volt. Nem veszekszünk ezen. Mint írtam a feleségemnek engedtem. Csak érdeklődök mi a véleményetek.

2015. jan. 15. 11:22
 6/26 anonim ***** válasza:
21%

Alapvetően jól csinálja a feleséged, csak a következetességnek látom némi hiányát. De inkább kérdezek, hátha félreértettem: ha valamit szeretne a lányotok és hisztizik érte, a feleséged pedig azt mondja, hogy nem kaphatja meg, akkor mi lesz a történet vége?

Elmagyarázza neki és tényleg nem kapja meg, vagy beszél hozzá, aztán csak odaadja neki?

2015. jan. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
45%

Ami egyáltalán nem fér bele az az apai pofon. A feleségedet is felpofozod ha nem úgy tesz ahogy te akarod? Pedig régen azt is megtették a férjek...


De a büntetés bizony kell, vagy is nem is igazán büntetés a lényeg, hanem konzekvencia. Vagy is a bün és a büntetés össze függjön.

Ledobja a gyerek az ételt az asztalról:

ekkor nem felpofozzuk, vagy tv megvonás, még akkor sem ha dacból és direkt csinálta, hanem felszedetjük vele egy az egyben az egészet, és mehet az asztaltól. èn akkor is felszedettem a gyerekeimmel, amikor leves ment le, és ök tiszta koszok lettek, mert már maguk is érezték, hogy a leves feltakarítás nem egy túl jó móka. legközelebb nem repült le az étel.

De mindenben ezt az elvet vallom, hogy ha ugrál a kanappén, akkor elöször szolok neki, majd ha megint ugrál nem mehet fel a kanappéra. Ha nagyon elfajul a dolog, akkor egy napig nem ülhetett a lányom még tv nézéskor sem fel, csak a földre. Azóta nem ugrál a kanappén.


Vagy is próbáljátok meg a köztes utat megtalálni. Ne üsd meg soha a gyermekedet, ahogy a felségedet sem, de neveljed. Ha neveled nem lesz szükség rá.


A határok feszegetése teljesen normális.

A nevelés hosszú folyamat.

2015. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

ma 11:20

Én is pont ettől félek. Bár az tény ,hogy a jó kommunikáció nagyon fontos.

2015. jan. 15. 11:31
 9/26 A kérdező kommentje:

11:28

Igen, pont ezt látom gondnak, hogy egy kis sírás, és megkapja, amit akar.

2015. jan. 15. 11:35
 10/26 anonim ***** válasza:
44%
Sztem igenis kell büntetni és akár egy kis seggre ütés sem árt. Én 1x kaptam egy pofont mert nagyon szemtelen voltam hát utána soha nem szemtelenkedtem senkivel sem. Csak mostanság van az a jaj ne érjünk a gyerekhez, meg is lehet nézni már az oviban is h hogyan viselkednek a 3-4 évesek is a ovónővel, na meg mikor a saját anyát hülyézi le. Na ezekből lesznek a remek felnőttek. Na majd most szépen leszólnak milyen vagyok h jaj rácsaptam a gyerek fenekire, de hát ez van.
2015. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!