Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nagyon hisztis a...

Akinek nagyon hisztis a gyereke, mikor kezdődött ez nála? Előtte is akaratos volt, vagy hirtelen változott meg?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég későn 3 évesen kezdett hisztis lenni és még most is tart (4 éves).
2015. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kb 8 hónapos kora óta rendesen hisztizik ha nem az van amit akar vagy elveszem onnan ahol épp mindenáron játszani akar. Hátravágja magát, csapkod. Most 11 hónapos most is ezt csinálja.

Azt nem tudom mennyire jött hirtelen, de egyszer erre lettem figyelmes. Pedig azt mondták h ilyen kicsik nem hisztiznak na ezt nem hiszem.

2015. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4 gyerekem van, de úgy gondolom, van egy veleszületett személyiségünk ami adott, ezért már pici korban vannak előjelek, hogy milyen temperamentumú lesz a gyermek, de ennek felismeréséhez tapasztalat kell.

Alapvetően az elsőszülöttem nagyon nyugodt csecsemő volt, békés, kiegyensúlyozott, nála nem volt igazán hiszti, dackorszak.

A második ennek ellenkezője. Pici korában hasfájós volt, sokat nyűgösködött, de valójában lehet hogy már akkor is a nemtetszését akarta csak kinyilvánítani, ha valami nem úgy volt, ahogy ő akarta. Ő aztán olyan 1,5 éves kora körül látszólag hirtelen kezdett el hisztizni, nagyjából ekkorra ébredt öntudatra és akkor már vehemensen akarta a saját akaratát érvényesíteni. Tipikus földhözverős hisztik voltak ezek, de következetes neveléssel viszonylag hamar túljutottunk rajta, ma már egy meglepően nyugodt gyerek. A 3. szintén áldott jó baba volt, na és itt jön a 4. Mikor megszületett és a kezembe adták először, mikor el akarták vinni velőtrázó ordításba kezdett, hogy a szülésznők összenevettek:nézd már milyen nagy hangja van, hogy tud panaszkodni! Na gondoltam magamban viccesen, megint kaptam egy hisztis gyereket! És igaz! Most 1,5 éves és tombol a dackorszak!

Összegezve én úgy látom, hogy már pici korban lehetnek előjelek, hogy a baba milyen erős akarattal rendelkezik, de ez mindenkinél másképp nyilvánul meg, maga a hiszti kialakulása sokmindentől függ, kezdődhet látszólag hirtelen, az addig nyugodtnak látszó gyerek hirtelen egyik-napról a másikra földhöz veri magát, mert akkor jön rá, hogy ő most már igenis érvényesíteni akarja az akaratát, de ennek vannak előzményei, illetve a hiszti mértéke függ a környezet reakcióitól, ha túl sok szabály van arra a legtöbb gyerek dühödt rohamokkal reagál, ilyenkor kevesebb ésszerű szabályra van szükség.

2015. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem három gyerekem van, de nem tudnék általánosítani.

A legidősebb nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott csecsemő volt, majd másfél évesen megbolondult, voltak hisztik szépen. Ezt viszonylag hamar elhagyta gondolom a következetesség miatt. 5 éves lesz, ugyan-olyan könnyen kezelhető, mint kicsinek.

A középső hasfájós baba volt, de féléves kora körül orvosi segítséggel rendeződtek a refluxos problémái, onnantól mosolygós édes kicsike volt, akinek minden jó. Ez egészen 2 éves koráig tartott, akkor teljesen megváltozott. Igazi hisztérika erőszakos, akaratos. 3 éves, de nem múlik a dolog, pedig a nevelési módszer ugyan az.

A legkisebb mindig is akaratos volt, ez mostanában kezd felerősödni, de tőle nem érzem váratlannak. Másfél éves.

Szóval szerintem az egyetlen szabály, hogy nincs szabály. :)

2015. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy van, 1,5 éves. Már kicsinek is erős akarata volt, 10 hós korától erősödtek a hiszti jelek, ma már biztos tudatába vagyok, hogy benne vagyunk a dackorszakban. Adja Ég, hogy gyorsan túljussunk rajta. Igazi földhöz vágós, csapkodós, KISLÁNY!!!!!!
2015. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Csak azért érdekel, mert a fiam egyelőre nagyon könnyen kezelhető, közel két éves. Reménykedem, hogy így is marad, bár hallottam már több helyen, hogy még később "veszett meg" a gyerek. Hátha megússzuk :)
2015. jan. 15. 20:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. A kislányom nekem is mintagyerek volt kb. 3 éves koráig, amikor megkezdődött nála a hisztikorszak. Hozzáteszem, neki van egy nagyobb és egy kisebb testvére, és a durvább hisztik akkor kezdtek jelentkezni, amikor vártuk a pici érkezését. Egyébként ő is nagyon várta a babát és imádja, nem féltékeny, de gondolom, valahol mélyen ez is közrejátszhatott.
2015. jan. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!