Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis kislányom idétlen liba...

Ovis kislányom idétlen liba mòdon viselkedik, hogyan segíthetnék neki, hogy "magára találjon", és olyan kis aranyos legyen, mint korábban?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 11:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Vinnyogósan, affektálva, fülsértő hanglejtéssel és hibásan kezdett beszélni (suk-sük), nyomulós, szemtelen, toporzékol, csúnya szavakat használ, és még arról is meg van győződve, hogy ezek jópofa dolgok. Mit tehetnénk vele, az érdekében? Erős a gyanúm, hogy csoporttársakat utánoz, de nekem nem elfogadhatóak ezek a dolgok. Hogy lehet ezt okosan csinálni?
2015. jan. 16. 11:12
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ez az én kérdésem volt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


szerencsére nagyjából visszaállt a régi önmagához, következetesség segített, meg hogy milliószor elmondtam, hogy "ha nem nyafogva mondod úgy is megértem"... illetve egy idő után, hogy 2ha így mondom mintha meg se hallanám" - na egy idő után rájött,hogy jobban jár, ha normálisan beszél.

Amikor rájött a hiszti és legszívesebben pofonvágtam volna akkor mindig inkább vettem egy nagy levegőt és leültem mellé, ölelgettem, megpróbáltuk megbeszélni, extra-hipertürelemmel fegyelmeztem magam és megnyugtatóan hogy átérzem a gondját együtt megpróbáltuk megoldani. Volt olyan is nem egyszer, hogy már nem bírtam, mondtam neki, hogy menj be a szobába, most nekem is meg kell nyugodnom kicsit, majd ha nem toporzékolsz gyere kis és megbeszéljük. ugyanígy amikor nekiállt affektálni meg nyávogni mondtam, hogy inkább csukd be a szád és akkor nyisd ki ha emberi módon el tudod mondani amit szeretnél... mindig egyensúlyoztam a kemény és a megértő énem között, attól függően, hogyan ítéltem meg a szitut, mi hozta ki belőle éppen a rosszat, hogyan kellene lereagálnom. Mindig tájékoztattam arról, én hogy élem meg amit éppen mond-tesz, tehát pl :rosszul esik hogy fintorogsz a vacsorára, mert a te kedvedért főztem, persze megértem ha nem vagy éhes de akkor mondd ezt ,nem sértődöm meg majd eszel később, semmi baj. De ne undorkodj mert sokat dolgoztam azért hogy a kedvedre tegyek.

és hasonlók. mindig éreztettem vele, hogy szeretem, elfogadom az érzéseit, csak a viselekedése nem tetszik.

de már elmúlt, remélem egy nyugis időszakunk lesz még mielőtt megint kamaszodik


ja, meg az utánzás, átvett dolgok: egy időben bizony mondani kellett ,hogy nem Adrikára vagyok kíváncsi, meg a Nórika visítozására stb, hanem az én Annámra. Ez hatott

2015. jan. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előttem szóló jókat írt. Sajnos ez kortünet, nálunk is olyan 4 éves kora körül kezdődött a lányomnak. Először azt sem tudtuk, hova legyünk a rémülettől, hogy mi lett a mi aranyos kislányunkból, egy affektáló, a rettenetes szomszéd kislányt utánozó kis majom. Sok sok türelemmel magyarázgattuk, hogy mi nem a Kittyre vagyunk kiváncsiak, hanem a saját kislányunkra. Hónapokba telt, mire csökkent nála ez a viselkedés, de néha még mostanában is előjön. Ja és idétlenkedni azt nagyon szeret, náluk még ez a magas szintű humor megnyilvánulása, és a kortársak is ezt értékelik. A szülő fontos feladata ebben a korban az is, hogy a humorérzéket a megfelelő irányba fejlesztgesse.
2015. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fú, az én középsős tündérkém is kamaszodik. :-(

Kibírhatatlan ez az egész napos nyávogás, nem-ek tömkelege, ez a ruha nem jó, az a frizura nem jó, ez a kaja rossz, ááá...

2015. jan. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!