Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 eves kisfiam egyik percben...

2 eves kisfiam egyik percben aranyos kedves másikban agresszív mas gyerekekkel! Mit tegyek hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés

Van hogy jol el jatszik mas gyerekekkel, de van hogy lökdösi oket! Kicsit aggaszt, mert felek igy vele menni játszótérre!

Most költöztünk haza, igy eddig gyerek társasága nem volt! Most hogy van, neha csapkod, lökdösődik! Húgom kisfiát is egyik percben puszilgatja, másikban bántja!

Ez életkori sajátosság vagy vigyem orvoshoz?

Mit tegyek hogy ne legyen ilyen???


2014. ápr. 20. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen volt. Abban az időben született kistesója, de nem hiszem, hogy egy az egyben rá lehetne fogni, mert a tesó előtt is voltak ilyen megnyilvánulásai.

Hogy mit lehet tenni? Két oldalról érdemes megközelíteni a problémát: ezt a viselkedést szigorúan, ellentmondást nem tűrően tiltani, ugyanakkor rengeteget foglalkozni vele, szeretni, és soha nem őt magát, hanem csak a cselekedetét elítélni.

Én is gyomorgörccsel jártam vele a játszóra. Mielőtt odaértünk, elmondtam, hogy verekedni tilos, és ha ilyet látok, hazajövünk azonnal, és ezt be is váltottam. Akkor is, ha végigüvöltötte a hazafele utat. A kishúgával kapcsolatban nehezebb volt, tőle nem tudtam teljesen elszeparálni, és ugyanazt tapasztaltam vele, mint te: egyik pillanatban simogatta, utána ütötte. Ha kérdeztem, miért csinálja, fapofával közölte, "Hogy sírjon."

3 éves korára már sokkal jobb lett a helyzet, a tesóját még akkor is sokat nyüstölte, idegen gyerekeket viszont szinte soha. Most 4 éves, a kishúga a legjobb barátja, imádják egymást, a megszokott, testvérek közti cívódásokat leszámítva nem bántják egymást, idegen gyerekekhez pedig egy ujjal sem nyúl. Leszokott róla. Hogy az én nevelésem mennyire játszott közre, és mennyire hagyta volna ezt abba magától is, nem tudom.

2014. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha más tünete, elmaradása nincsen felesleges az orvos, mert ez részben temperamentum függő, más részben életkori sajátosság. Még nem tudja kezelni az érzéseit, indulatait, frusztrációit. Vannak indulatosabb gyerekek és vannak békésebbek.

Helytelen viselkedés esetén határozott nemmel ki kell vonni a tevékenységből és félre kell vinni. Én a hazavitelnek nem vagyok egy 2 évesnél híve, mert még nem olyan jó az ok-okozati átlátás és viselkedéskontroll, hogy ez működjön.

A bölcsiben ilyenkor kivonják a játékból és kézen fogva kell menni egy darabig az udvaron. Ez pl az én fiamnak elég nagy bünti.

Egyébként megértelek maximálisan, nálunk is ez volt, sok támadást is kaptam miatt főleg kislányos szülőktől. Mostanában enyhül a dolog a bölcsi óta. Megszokta a sok gyereket maga mellett. Időnként még lökdösődik, hajat húz, de ritkul a dolog.

2014. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!