Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év korkülönbséggel melyik...

4 év korkülönbséggel melyik időszakot tartod a legszebbnek vagy épp a legnehezebbnek?

Figyelt kérdés
Közel 4 év korkülönbség lesz a gyermekeim között, érdekelne, aki hasonló cipőben járt, ki hogyan élte meg a különböző korszakokat.

2015. jan. 18. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem a szülői szemszögből írom le a tapasztalatomat, remélem ez is hasznos lesz számodra :)


Közöttünk 4 év van a húgommal, én 20 éves vagyok. A legdurvább időszak eddig az volt (anyukám elmondása alapján számára), amikor én már kifelé lábaltam a dilizős tinikorszakból (17-18 évesen), a húgom pedig pont elkezdett belekerülni (13-14 évesen). Azaz amikor még pont mind a ketten nyomtuk a hisztit, a dacolást, sok volt a veszekedés, a nem-megértés, kettőnk között és szüleinkkel szemben is.


Egyébként nálunk az okozott még konfliktust, hogy én alapvetően elég hamar értem szellemileg, 12 évesen már gimnáziumba jártam (egy elég nehézbe), állandóan tanultam, házit írtam, szabadidőmben regényeket olvastam, szegény kishúgom pedig akkoriban a leginkább azt igényelte, hogy a nővére játsszon vele. Nekem erre nem volt mindig időm, energiám, és az érdeklődési körünk teljesen más volt, nem tudtunk egymással beszélgetni, szóval testvér-szemmel számomra és számára ez volt a legrosszabb időszak. Most már mindketten elég nagyok vagyunk, egyre jobb a kapcsolatunk :)

2015. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szia. lányaim közt 3 és fél év van, a kicsi másfél a nagy most lesz öt. Eddig a legnehezebb az a rész volt, míg a nagy megszokta, hogy nem ö van a középpontban és van egy testvére, tehát az elején. A legszebb, hogy látom őket együtt, bármit is csinálnak látszik, hogy szeretik egymást. A kicsi mindenben követi nővérét(a butaságokban is). A nagy bár néha direkt piszkálja, komoly dolgokban nagyon védelmező. Örülök, hogy vannak egymásnak.
2015. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!