Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3. gyermeket milyen korkülönbs...

3. gyermeket milyen korkülönbséggel érdemes vállalni?

Figyelt kérdés
Két kisfiam van, a nagyobbik 2,5 eves, a pici fél éves. Szeretnék majd egy harmadikat. Tapasztalatokra lennék kiváncsi, a középső es a harmadik gyerkőc között mennyi időt érdemes hagyni?

2015. jan. 7. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 8 éves, 4 éves, 9 hónapos a három gyerek. Nálunk nagyon bevált ez a korkülönbség, a helyedben kicsit többet várnék, mint az első két gyereknél.
2015. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nalunk 3,5 a nagy, 14 hos a kicsi es dolgozunk a teson
2015. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
4-5 évet mindenkép várnék.
2015. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha írnatok bármilyen értékes tapasztalatot, tanulságokat, megkoszonném!
2015. jan. 7. 21:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. A fiam 5 éves lesz áprilisban, a lányom 4 lesz májusban, bizony csak 1 év a korkülönbség. 3. gyermekem 11 hónapos. Figyu, nagyon nehéz. Ha 2 évet is hagynál a kettő között, az is nehéz lenne. Igazából te tudod. Az, az igazság, hogy függ attól is, hogy milyenek a gyerekeid. Nyugodtak, szófogadóak? Vagy örökmozgó, hisztisek? A nagynál még talán most kezdődik a dackorszak, a kicsi meg még túl kicsi, hogy ezt megítéld. Én a helyedben várnék 4-5 évet, ha már a középső gyerkőc is legalább közpsős vagy nagycsoportos. Ne hidd ám, hogy könnyebb lesz, ha az első kettő ovis. Majd reggel kapkodhatsz az oviba 3 picivel, majd ebéd után mehetsz értük vagy délután, szóval hatalmas szervezés. Pörögni kell egész nap, rengeteg energiádnak kell lenni és persze éreztetni a gyerekekkel, hogy mindegyik egyformán fontos!
2015. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha oviba mennek nem lesz jelentősen könnyebb?
2015. jan. 7. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

3. gyerek 10 éves

2. gyerek 20 éves

1. gyerek 30 éves

valahogy így kellene

2015. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

detto



nagylányom : 4 éves

kicsike: 2 éves


most szeretnék még eg gyermeket

férjem azt mondja dolozzak egy évet legyen tgyadem és akkor jöhet a kövi

bár én most szülnék mert nincs állásom és a környéken nem is lenne



te hány éves vagy és a férjed?

én 31

férjem 33


legkésöbb 35 éves koromba szülnék de inkább elöbb

2015. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem nincs 3 gyermekem, de engem is érdekel a téma és azt látom, hogy akiknek nagyon sűrűn jött egymásután, azok totál kivannak. sztem fontosabb, hogy megéld a három gyermek örömeit, mint hogy kikészülj, így csak Te tudod, Te érzed, hogy mikor állsz rá készen majd :)
2015. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem lesz könnyebb, annyi, hogy nem lesznek otthon fél nap, de az egész napban és a kicsi napirendjébe bele kell szervezned a erggeli ovit, akkor elmenni értük, az ovis programokat, esetleg, ha valamelyik gyereket fejlesztésre kell vinni akkor azt is. Nem olyan lesz, mint amikor egész nap otthon vagy és gyakorlatilag te osztod be teljesen, mikor mit csinálsz. A picinek igazodni kell majd a 2 nagyhoz és a 2 nagynak a picihez. Ők neked még segíteni nem nagyon fognak, hacsak nem hagysz 10 év korkülönbséget. Sógórnőmnél úgy van, hogy az első 11 éves volt, a 2-dik 10 éves volt, mikor szülte a 3. gyereket. Így már nem volt olyan gáz. Persze a kis korkülönbség meg azért jó, mert a gyerekek együtt nőnek fel, de töb lesz a veszekedés és hiszti is. Neked kell eldönteni, mikor akarsz 3. babát.
2015. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!