Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Viburcol és Sedatif PC mehet...

Viburcol és Sedatif PC mehet "egyszerre" 2 évesnek?

Figyelt kérdés

Fogzás ezerrel, hónapok óta nem alszunk. Már úgy érzem, mindent próbáltam, Viburcol esetenként használ, de nem tökéletes. Kapott pár napig Panadolt, aztán Nurofen kúpot, de semmi :S Én meg már szeretnék átaludni egy éjszakát, de legalább nem óránként kelni...

Amit eddig próbáltunk: kenőkék- Frezyderm, Dentinox, Dologél... Osanit, Chamomilla vulgaris, Magnesium phosphoricum.

Napközben is tiszta nyűg, hiszti, éjjel meg kelünk folyamatosan, egyszerűen már kivagyok én is. Most van a nap csúcspontja, már több, mint 1 órája alszik!!


2015. jan. 23. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Sose adnék gyereknek nyugtatót. Én is ezen megyek át a 11 hónaposommal, de sose adnék neki Sedatifet, hogy aludjak. Apa segítsen be.
2015. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én 2 éve nem alszom, apukának meg akkor majd szólok, hogy mondjon fel, hogy ne kelljen elutaznia...

Inkább olyanok válaszát várnám, akik már próbálták, van-e tapasztalat, lehet-e adni.

Mindenki másképp tűri, segítség nélkül vagyok, legtöbbször egyedül a 2 évessel, szinte nulla átaludt éjszakával, ha te is hasonló helyzetben vagy és még van erőd éjszakázni, akkor minden elismerésem a tiéd! De sajnos én érzem nagyon, hogy ez kihatással van az egész napunkra, nem tudok olyan türelemmel a fiamhoz fordulni és sajnos nem is érzem magam mindig jól. Lehet, hogy önző vagyok, de nagyon szeretnék aludni legalább 5 órát egyben!

2015. jan. 23. 14:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzeted! Mi is így voltunk, de egy hete kijött az utolsó foga (27 hónapos), és ő nem folyamatosan nyűglödött, csak mielőtt áttörték az ínyét.

Én anno ezt a kombinációt is próbáltam, de ez se ért semmit. Egyébként nem olyan borzalmas nyugtató a sedatif h ne lehetne adni gyereknek...

Nekünk egy homeopátiás gyógyszer se ért semmit.

Esetleg az algoflex, de arról is leszoktunk, és a rossmannban kapható ínyzselé, aminek borzalmas íze van, de az hatásos volt. Nem jut eszembe a neve, zöld kicsi dobozos.

2015. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer a fogászaton kaptam egy ilyet a szuri előtt hogy azt ne érezzem annyira

[link]

Mondjuk ez nem gyerek íz :) de akkor a doktornő azt mondta hogy ez nagyon jó gyerekeknek fogzásra, és van epresbe meg több ízben.

2015. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Algoflex baby jobb, mint a Panadol vagy Nurofen? Komolyan, már rohanok is venni, ha igen...

Tudod, sokan szeretik úgy beállítani a Sedatif PC-t, mintha legalább Xanax lenne! De állítom, hogy a fájdalomcsillapítók hosszú távon több kárt okoznak, mint a Sedatif!


Megkérdezhetem, hogy hogyan adagoltad? Mikor melyiket adtad?

Sokat én sem remélek, csak azt, hogyha kijöttek a fogak, onnantól nyugi lesz. Vagy nem.... ezt majd megtudjuk, mert nyugis időszakunk nem sok volt, max 1-2 hét, két fogacska-turnus között... mindegyikkel sokat és hosszan szenved.

2015. jan. 23. 14:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, utánajárok! :))
2015. jan. 23. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Én összesen egyszer vettem nurofent és panadolt is, láz csillapításra elmentek, de fájdalomra semmit nem használtak. Az Algoflex viszont nagyon bevált!

2015. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi-köszi!! Ma veszek is Algoflexet akkor!! Igen, nálunk sem használ, ugyanúgy ébred! A lázat leviszi, de fájdalomra úgy látom, nem használ!
2015. jan. 23. 15:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Az Algoflex kb. annyit fog hatni, mint a Nurofen. Ugyanaz a hatóanyag, csak olcsóbb.

Én Cataflam cseppet ajánlok, dokival irasd fel. Annyi csepp kell, ahány kiló. Kérdezd meg a dokit, hányszor adhatod neki egy nap. Viszont, ha adsz neki Cataflamot, akkor Algoflexet és Nurofent nem kaphat aznap mellette, a Cataflam hatóanyaga mellett. Cataflamot Panadol Baby-vel lehet kombinálni 6 óránként. Nagyobbik gyerekemnek csak a Cataflam hatott, ha jött a foga. Homeopátiás cuccok nem hatnak semmit, plusz nem is arról ismertek, hogy gyorsan hatnak, bizonyos idő után jön meg a hatás, van, hogy csak 1-2 hét.

1. voltam. Kitartást.

2015. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!!!

Csak az a bajom ezekkel, hogy max 2-3 napig adhatóak, és ha hatnak is, csak addig. Tegnap kapott Viburcolt, mikor először megébredt Osanitot és Dentinox-szal is kétszer kentem neki este/éjjel. 4x ébredt meg, egyszer fél órát fent volt, másik 3 csak felsírás volt, szóltam hozzá, és már aludt is vissza. Az eddigiekhez képest haladás, kíváncsi leszek a folytatásra!

De lehet, hogy íratok majd Cataflamot, ha már minden kötél szakad...

2015. jan. 24. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!