Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vesznek vért egy 2 éves...

Hogy vesznek vért egy 2 éves gyerektől?

Figyelt kérdés

Akinek ennyi idősen, vagy hasonló korban kellett vérvételre vinnie a gyerkőcét, mesélnétek?

Laktózérzékeny a kisfiam már fél éve, eddig húztam-halasztottam a vérvételt de a doktornő most rám szólt hogy jövő hónapban ad beutalót és el kell mennünk, szóval nem tudom már húzni...

Nagyon félek, nem tudom hogy mire számítsak.

Nekem kell lefognom a gyerekem? Vagy ápoló fogja le? Gondolom a kezéből veszik a vért ahonnan felnőtteknek is?!

Gyereketek hogy viselte?

Tudom, hogy konkrétan nem fáj a vérvétel, 2 terhességem alatt milliószor voltam vérvételen, én magam nem is félek tőle, csak a kisfiam miatt aggódom.


2015. jan. 28. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Én gyakorlaton voltam gyerekgyógyásznál, ott bizony hanyatt fektették az asztalon,asszisztens lefogta, doki megszúrta. A legfontosabb, hogy légy a fejénél, bíztasd, végig beszélj hozzá és nyugtasd!
2015. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
megfogod az öledbe, átöleled, az asszisztens lefogja a kezét, a doktornő meg veszi a vért :) lányomtól sokszor vettek, ő jól viselte, csak akkor rándult össze amikor beleszúrták a tűt, utána nem volt gond... annyi tanácsot adnék, hogy itasd meg mikor mentek, hogy hígabb legyen a vére és könnyen tudjanak venni tőle.. ne izgulj minden rendben lesz fél perc az egész :)
2015. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az ivással nem lesz gond, nagyon sokat iszik. Vajon éhgyomorra kell majd menni? Majd rákérdezek az dokinál... Mert az éhgyomor neccesebb lesz...
2015. jan. 28. 21:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Másfél eves volt a lanyom amikor vert vettek tőle, tejerzekenyseg gyanúja miatt. Ket ápolónő fogta le, plusz en nyugtattam, míg a harmadik vette a vert. Üvöltött, rugkapalt, minden ami létezik. Mondjuk o kimondottan rosszul viseli ha orvosok, ápolók abajgatjak.

Éhgyomorra kellett menni, bar vizet sztem ihat előtte, de azert jobb ha megkérdezed. Neki a karjábol vettek ahogy a felnőtteknek.

2015. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Éhgyomorra menjetek, különben nem lehet elvégezni rajta a vizsgálatokat. Inni csak vizet szabad, azt ajánlott is. :)
2015. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Két gyerekem van, mindkettőnek volt vérvétele kicsiként. A kisebbiknek most ősszel, ő akkor lett éppen 2 éves. Az ölembe kellett ültetni úgy, hogy a lábaimmal a lábait fogtam le (keresztezni az ő lábai előtt). A karommal pedig az egyik karját lefogtam, a másikat kellett kgnyújtania, amit az egyik asszisztenst fogott, míg a másik vette a vért. Közben beszéltek a kisfiamhoz, elmondták, hogy várják,"szaladjanak a katicák". Így a gyerek szépen végignézte. Mivel nem először mentünk, én már előtte mondtam neki, hogy látni fogja a katicákat, így már várta. :) Sajna nekem nem mondták az ivást és erre nem emlékeztem, így lehet nem ivott eleget. Mindkét karját szúrták, mire sikerült vért venni. De csak egy kicsit nyöszörgött közben, majd a kapott két matricájával mosolyogva távozott. :) Mivel a fiam vérszegénység miatt kapta a beutalót, így éhgyomorra kellett menni. A gyerekeket amúgy nálunk előre hívják. Én viszont allergia miatt voltam vérvételen, akkor nekem nem kellett éhgyomorral menni.
2015. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, így már tudom hogy kb mire számítsak. Hát a kisfiam az igazán tiltakozós fajta, szóval biztos lesz sírás-visítás...
2015. jan. 28. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Fiammal műtét miatt kellett menni vérvételre. Éhgyomorra, kibírta. Igaz, én fizetős laborba szoktam vinni (holnap is megyünk), ahol nem kell órákat sorban állni. Nálunk az sztk-ban reggel 7-kor már 25-30-an lennének előttünk. Az ölemben ült, a bal karjából vettek vért, a bal hóna alatt nyúltam át és fogtam a jobb felkarját. Nem tudom, h érthető -e? Így a jobb karjával nem tudott kapkodni. Amikor szúrták az kellett mondania, hogy hopp, addigra bent is volt a tű, észre se vette. Az utána kapott matricák jobban érdekelték.
2015. jan. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 éves volt a fiam pont amikor vért vettek tőle, egy kórházi kivizsgálás során. Bent voltam a szobában de nem foghattam. Egy asszisztens fogta az ölében a doki meg a kézfejéből próbált vért venni. Sajnos nekem senki nem szólt hogy igyon mert nem tudnak vért venni tőle.. nem is sikerült. Másodjára már kiküldtek. Ha rendes emberekhez kerülsz akkor szerintem kibírható lesz. A miénk borzalmas volt. A legrosszabb rémálmaimban jön elő a kép. Engem az vigasztalt hogy bármennyire is fog fájni neki, nem fog rá emlékezni valószínűleg.
2015. jan. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Hát ha sokat kell nekünk is várnunk akkor az katasztrófa lesz, mert a gyerekem nem hajlandó idegen helyen egy helyben megülni... Ott vagy már a váróban is visítás lesz és ezért előbb behívnak minket, vagy mindenki végighallgatja a gyerekem óbégatásait... :D

2015. jan. 29. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!