Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire kell ezt 'felvenni'...

Mennyire kell ezt 'felvenni' egy 3 éves gyerektől?

Figyelt kérdés

A dackorszak nálunk most a tetőfokára hágott. Lányunkkal én foglalkozom, férjem többet dolgozik mint én, tehát a nevelés is gyakorlatilag az enyém. Szépen türelmesen nevelem, olykor fegyelmezem, ma 10x állt a sarokban, mert csapkod, nem fogad szót, cirkuszol a boltban. Most, pancsi előtt elküldött maga mellől, olyan szavakkal, hogy takarodjak el, ő csak apát szereti.

Tényleg sokat foglalkozom vele, ha szeretne valamit, megkapja, mivel az apja keveset tud vele lenni, ezt férjem úgy rendezi, hogy nála bármit lehet, én ugye kevesebbet engedek, pl. Nincs édesség étkezések előtt, inkább gyümi, vagy köles golyó, apjánál meg minden, amit kiejt a száján.

Férjem megbeszélte vele, hogy ilyet nem mondunk, bocsánatot is kért, de újra megkaptam, amikor nem azt a pizsit adtam rá, amit szeretett volna(éppen mossa a mosógép). Nagyon rosszul esik. Mennyire tudatos? Nem jön oda, hogy anya ne haragudj, csak mert az apja mondta neki. Valahogy nem érzem úgy, hogy megérdemeltem volna. Amióta ovis, azóta egyébként szemtelenebb.

Köszönöm, ha válaszoltok.


2014. júl. 2. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Semennyire ne vedd fel.

ebben a korban még a barátságokat is naponként váltogathatják, azt szeretik, akinek szebb a játéka, ruhája stb.

Ha apa valamit megtiltott neki, akkor abban a pillanatban úgy érzi, anyát jobban szereti, aztán ha fél óra múlva anya leszidja valamiért, akkor meg már azt kiabálhatja, hogy apát szereti jobban.

Egy 3 évestől ezeket ne vedd komolyan, még nagyon ösztönből éreznek, cselekednek.

2014. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, csak rosszul esett :)
2014. júl. 2. 20:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Semennyire :)
2014. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én meg eléggé a szívemre vettem :( :)
2014. júl. 2. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyan még csak 2 éves múlt, de azt mondja apát szeretem, megkérdezem és anyát? Anyát nem! De tudom, hogy szeret, mert érzem, meg én vagyok vele, játszom, foglalkozom vele egész nap, de apa mivel dolgozik kevesebbet látja, érte rajong, neki ad több puszit, de ha meg apa játszana vele, de itthon vagyok, sokszor engem keres. Szóval néha nekem is "rosszul" esik, hogy apa a kedvenc, de tudom, hogy engem is ugyanúgy szeret, hiába mondja, hogy nem. Szerintem nálatok is ez a helyzet és hát én már megkaptam, hogy a lányok apásak, ha kisfiú lett volna, én lennék a kedvenc! :)
2014. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem kell felvenned, viszont meg kéne beszélned ezt a pároddal. ez az "ő műve", nincs ez így jól. a gyereket következetesen kell nevelni. mivel te vagy vele többet, nyilván te szabsz meg több határt. nem is az a lényeg, hogy mik ezek, mert mindenkinél mások, de az nagyon fontos, hogy ezeket mindketten betartsátok.

ha te azt mondod, hogy este 6kor már nincs édesség akkor nincs. akkor sem ha apa szerelmes a gyerekbe :)

érdemes ezt átbeszélni, mert ha nagyobb lesz, simán ki fogja ezt használni

2014. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval, ezt érdemes lenne a pàroddal megbeszélni, hogy amit anyànàl nem lehet, nem szabad, azt apànàl sem lehet. Ebből a későbbiekben nagyon komoly problémák lehetnek. Baràtnőméknél van igy, anya következetesen nevelné a lànyt ( most 6 éves) , ha valamire azt mondja nem, akkor a gyerek rohan apàhoz, mert tudja, hogy apànàl mindent lehet. Ez odàig fajult màra, hogy a gyerek sz*rik az anyjàra, és màr nem egyszer szembe is köpte!!!! Ez elég durva!! Szóval mindenképp beszélj a pàroddal, hogy legyen egyetértés kettőtök között.
2014. júl. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!