Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet így leszoktatni a...

Hogy lehet így leszoktatni a pelusrol?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves lesz, pár napja itthon levettem rola a pelust, csak az a gond, hogy gyakran megyunk el itthonrol, ilyenkor visszaadom rá a pelit, aztán mikor haza jovunk, leveszem rola, persze mindig bepisil, gondolom ossze van keveredve, de hogy lehet ezt megoldani?
2015. febr. 2. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Rá kell szánni sok időt. Azzal, hogy elmenetelkor ráadod, megint "biztonságban" érzi magát. Indulás előtt pisiltesd, és menet közben is kérdezgesd.
2015. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hova mentek, de mindig ugy csináld, hogy legyen a kozeletekben wc, vagy kéznél bili vagy papirbili. Allandoan kerdezgesd tőle nem kell-e pisilni. Mi is mentünk mindenhova, de megoldható igy is. A kocsiban volt mindig bili, kiszálláskor belepisilt, ha bementunk vhova, akkor egyből neztem hol lesz a legközelebbi wc, ha szükség lesz ra. Boltban igyekeztem nem sokáig elidőzni. Es persze váltó ruhat vittem magammal.
2015. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én se adok rá elmenéshez se. Mondogatom neki időnként, hogy nincs rajta pelus, hogy rögzítse az infót, és most már kifejezetten tetszik neki, hogy mindenfelé pisilhet wckbe. Kérdezem is sokszor, meg ő is mondja, hogy szeretne pisilni a wc-be. Váltóruha nem árt persze, mondjuk így télen nem olyan szupi elindulni a váltás kezeslábassal, de én egyet betáraztam az autóba :)
2015. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Leszoktatni nem lehet, majd ha megérik rá, akkor lehet elhagyni a pelust... ő kérte, hogy vegyétek le? szól otthon ha pisilni kell? vagy csak akkor pisil bilibe, ha ráülteted?

Nyilván az az ideális, ha nem adod vissza a pelust, de én igen is adtam kislányomra ( 1 hónappal a 3. szülinapja előtt lett szobatiszta) bugyipelust, ha hosszabb útra indultunk ,s mondjuk tudtam, hogy nem egyszerű megállni ( autópálya, dugóba kerülés.... és nem zavarta meg, emiatt nem pisilt be itthon, ezért gondolom, hogy talán még nem érett a kisfiad rá... néhány hétig még később is volt bugyipelus bekészítve, s volt, hogy dugóban adtam rá, mert hiába szólt, hogy pisilni kell, kilátástalan volt a wc...

2015. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, o mondta, hogy vegyuk le a pelust és bugyit akar felvenni, csak mi még nagyon az elején vagyunk, magátol nem szol, hogy pisi lesz, ha ráultetem a bilire, nem pisil bele, egyszer volt, hogy félig bepisilt, gyorsan ráultettem és a másik fele már a bilibe ment, ezen kívul mindig bepisilt. WC-hez kozeliteni se akar.
2015. febr. 2. 14:46
 6/10 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem!!!!!



leirtad leveszed a pelust akkor mi a bubánatos kisvöcsöknek adod vissza rá ha elmentek valahova. mielött elmentek megpisilteted és ha utközbe rájön az inger megálltok. ennek semmi értelme itthon nincs rajat ha lemnetek van rajta MINEK?

vagy ez vagy az!

teljesen megkevered a gyereket.

2015. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha levetted maradjon is igy ne add rá!!!!
2015. febr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kislányom májusban lesz 3 éves. November óta próbálkozunk. Én is mindig adok rá pelust, ha elmegyünk itthonról, illetve alváshoz. Hiába szól, hogy pisilni kell, ha nincs hova! Van, hogy 1-2 órát lent vagyunk, játszótér, közért ilyesmi, sehol nincs wc, hiába viszek váltóruhát, mégis hol kéne átöltöztetni? Van, viszonylag közel egy pláza, de azért egy éppen szobatisztaságot tanuló gyerek nem fogja tudni visszatartani 10 percig, míg odaérünk. Illetve mondjuk, ha játszón vagyunk, ami a ház előtt van, mire felérnénk szintén bepisilne. Ráadásul van egy 7 hónapos is, szóval elég macera lenne. Eleinte itthon is bepisilt, akkor az utcán miért ne pisilt volna be. Kb. 3 hete eljutottunk oda, hogy nincs itthon nagyon baleset, kb. 1-2X volt pisivel, illetve ma bekakilt. Lentre viszont továbbra is pelust adok rá. Őt nem zavarta meg, úgy látom. Majd, ha jobb idő lesz egy kicsit és legalább nem kell rá overál, akkor lentre is leveszem.
2015. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Tényleg mindenki levetkőzteti az utcán a gyereket kabátból, overálból, harisnyából és pisilteti bilibe vagy az útszélére? Biztos jólesik a gyereknek, én is inkább tartogatnám, minthogy ebbben a hidegben guggoljak meztelen fenékkel! :-)
2015. febr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pont ezért adok rá én is pelust, ha elmegyunk, mert még itthon is mindig bepisil, azért írtam, hogy még nagyon az elején vagyunk, egyáltalán nem szol, hogy pisi lesz, ha pelus nélkul kivinném, min. fél oránként oltoztethetném át, mert itthon is ez van. Ma egész nap pelusban volt, mert a mamánál volt, majd ha tudom, hogy itthon lesz 1-2 napig, ujra megprobálkozunk ugy, hogy nem megyunk ki.
2015. febr. 2. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!