Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sírós újszülött-energiabomba...

Sírós újszülött-energiabomba 2 éves. Gyakorlati tanácsok a mindennapokra?

Figyelt kérdés

1 hetes a kisbabám, a fiacskám pedig 2 éves. A kislányom még nagyon nyugtalan, sokat sír, sajnos a nap nagyobbik részében nem alszik, sokat szeretne szopizni /ezzel nincs is baj/, de ott van a kisfiam, aki természetesen nagyon igényel engem. Nem féltékeny /még/, de látom rajta, hogy nem érti, miért sír a kishúga, talán zavarja is a babasírás. Nagyon energikus kisfiú, rengeteget megyünk, játszunk, olvasunk, igazi élvezet/kikapcsolódás Vele foglalkozni. De a babámmal sem szeretnék kevesebbet törődni, Ő is megérdemli a.figyelmemet. A fiamat nem akarom leültetni a tévé elé.

Picit őrlődöm, hogy hogyan fogom intézni a napjainkat, ha már nem.lesz segítségem. Jövő héten még itt lesz a nagyi.

Anyukák! Tudnátok nekem írni ötleteket, hogy hogyan csináljam majd? Hogy ne kelljen sírni hagynom a picit, de a nagyomat se hanyagoljam el, sőt, ugyanennyi figyelmet tudjak Neki szentelni?

Köszönöm.

Ilyenekre gondolok, hogy hogyan altatjátok a nagyot, ha a pici nyűglődik? Főzés, takarítás? Ha a kicsi kézben szeretne lenni, hogyan foglalkoztok a naggyal?


2015. febr. 6. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

20 hónap van a 2 gyerkőcöm között. Egy élmény volt az első pár hónap. :D

Nálunk úgy oldottam meg a foglalkozást és a nem elhanyagolást, h a szobában ahol játszott a nagy, ott van egy nagy francia ágy és a kicsit oda tettem le, mellé ültem, közben a naggyal tudtunk könyvet nézni, építeni, rajzolni.

Szerencsére a lányom nem volt nagyon sírós és sokat aludt, most (5hós) kezd már elég sokat ébren lenni, de szerencsére már sokat nézelődik, úh tudok mellettük főzni, nem kell tartogatnom.

Eleinte sajnos kiságy és sírás volt amíg főztem. :/

A fiam meg délután nem hajlandó már vagy fél éve aludni, úh ez nálunk nem probléma.

Este meg apja lerakja aludni, a pici az sokáig fent van sajnos, de szerencsére nem ébred fel a fiam erre.

Néha nekem is rossz érzés, h nem tudok egyikkel sem igazán annyit foglalkozni, amennyit szeretnék, de ez egyszerűen nem oldaható meg fizikailag.

Magamra nem akarom kötni a picit, m akkor meg ehhez szokna hozzá.

2015. febr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es! Köszi, hogy írtál. Pont a magamra kötésen gondolkodom. Azért nem tartok attól, hogy nagyon hozzászokna, mert a fiamat sokat hordoztam, és mostanra szinte az ölünkbe sem kéredzkedik, egyfolytában csak megy.

Nem értem, hogy a kislányom miért nem alszik nappal szinte semennyit. Talán ilyen 10-20 perceket. Aztán nyűgösködik.

2015. febr. 6. 22:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is hamarosan ebben a helyzetben leszek, még a pocakban a kicsi de már én is sokat gondolkodtam, hogy mi lesz a naggyal, ha megszületik, akkor lesz kb 20 hónapos. Igazából én a lányomat nagyon sokat hordoztam, főztem, mostam, takarítottam, úgy hogy el volt a hátamon, de most mióta babát várok, és nem tudom hordozni ez sem zavarja, szóval szerintem nem kell attól tartani, hogy hozzászokik. Kitartást kérdező...:)
2015. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk durvább volt a helyzet, de hasonló. Két fiam között nincs egy év, így a nagyobb még nem is tudott önállóan játszani mikor megszületett a kistesó (még menni sem).

A nappaliban volt a pici ágya, nagyon jól tudott aludni akár a tesója őrjöngése közben is (alkalmazkodnak). Amikor a naggyal játszottam, látott minket a kiságyból vagy játszószőnyegen volt mellettünk. Eleinte csak kizárólag az igényeikre tudtam koncentrálni - evés, peluscsere, tiszta ruha, levegőztetés. Nagyon gyors és felületes házimunka. Ebédet rendeltük. Nagyszülőket mozgósítottuk hogy a nagyot vigyék többet közösségbe, mert szegénynek nagyon egyhangúak lettek a napjai. Addig órákat voltunk levegőn (októberiek), kistesó után napi kb.fél órát sétáltunk a tél miatt.

Nagyon fontos hogy a naggyal legyen olyan időszak naponta mikor csak kettesben vagytok és többet menjetek el együtt sétálni vagy boltba. Nálunk két teljes hónapig tartott a szeretet-megvonás irányomba a kistesó érkezésétől - valami borzalom volt.

Egyébként nagyon jót tett nekik, hogy nem jutott annyi játék közbeni "melléülés", mert gyönyörűen el tudnak játszani egyedül, most már ketten (1 és 2 évesek). Sok anyukát hallok panaszkodni, hogy még 3-4 évesek mellett sem tudják a dolgukat csinálni, mert rángatják a szoknyájukat hogy játszanak velük. Persze volt közös játék, de ha nem akartam venni a bébiételt mindig (napi5x-i étkezés) akkor bizony főzni-pürésíteni-mosogatni kell, plusz dupla cumisüveg mosás és a rengeteg mosás, folttisztíás - na, szóval volt és van meló bőven - és a nagy nagyon rossz alvó.

Írtad, hogy a picit sem akarod elhanyagolni. Neki még elég annyi foglalkozás, hogy körülötte vagytok, hallja a hangotokat, lát titeket - Te pedig addig regenerálódj és belerázódtok idővel. Kb.3-4 hónap múlva már valamiféle napirend kell h.legyen - nehéz lesz, hogy a pici 2x alszik délelőtt-délután, a nagy meg pont közte. Én azt csinálom, hogy a pici 9-kor alszik egy órát, eszik, 10:30 körül kimegyünk, ebéd, majd fél kettőkor leteszem egyszerre őket aludni. Ilyenkor én is lefekszem, mert szükség van rá.

Sok szerencsét, ha tudok még segíteni, keress bátran privát.

2015. febr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlati tanács neked: "szedj" valami nyugtatót, mert különben bezizzensz (nem feltétlenül pirulára gondolok, ha a csokitól érzed jobban magad, akkor azt, ha a kávétól, akkor azt :) )
2016. márc. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!