Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mikor vette el a cumit?

Ki mikor vette el a cumit?

Figyelt kérdés
Ugy erzem tul koran vettuk el, es tobb kart okozunk igy a lelkeben, mint hasznot. Bar mar azt sem tudom, hogy mia haszna annak, ha nem cumizna! Szoval jelenleg nagyon hajlok afele, hogy holnap visszakapja.

2015. febr. 8. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Mi nem vettük el a kisfiamtól, amikor óvodás lett (3,5 éves volt), kérdeztük az óvónőket, lehet-e az elalváshoz cumit vinni, mert sajnos anélkül nincs alvás nálunk. Azt mondták, persze, nyugodtan. A 2.napon, amikor ott aludt, a kisfiam már nem kérte délután a cumit, mert a többieknek sincs. Azóta nem cumizik... Nálatok mennyi idős a Picúr?
2015. febr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb. 10 hónaposan, amikor már éjszaka fél óránként kelt, ahogy kiesett a szájából. Helyette volt a kiságyban macika, Ő pótolta a cumit és azóta is nagy kedvenc. 3 éves múlt, nem látnánk, hogy nagy károkat szenvedett emiatt. Nálatok milyen idős? Mert gondolom minél később, annál nehezebb lehet...

A hugi már nem is látott képen se cumit, tanultunk belőle:) Ő is jól van, köszöni:)

2015. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2 eves :( Es nem is az alvas a legnagyobb gond. Erdekes modon a bolcsiben is szepen elalszik nelkule, itthon sem akkor keri. :(


Ellenben hisztinel KELL neki! Nem az a "cumit a szankban tartunk barhova megyunk" tipus, szoval nem volt cumis.

2015. febr. 8. 22:01
 4/9 A kérdező kommentje:

2. valaszolonak: 10 honaposan meg nalunk is tenyleg csak alvashoz volt neki. Nem volt sokszor ebredes emiatt, viszont lenygutatni magat meg ezzel birta konnyen mar akkor is. 1 eves kora utan mar ugye jott, ment, es kivette a kisagybol :) Igy lett cumi napkozben is.


Mindennek ellenere amennyi "hasznunk" volt belole, hogy cumizik, konnyu elalvas, konnyu megnyugvas...na most pont annyira szivas :(

2015. febr. 8. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
1.vagyok. Ha nem egész nap a szájában lóg, hanem csak alkalomadtán megnyugtatásra kell, akkor szerintem semmi gáz ezzel. Nálunk sem volt napközben, utcán vagy játék közben téma, csak mondjuk pont az elalváshoz kellett. Nálatok ez még jobb, mivel elaludni simán tud nélküle, a hisztinél meg tök jól beválik...Minden jót!
2015. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, egyetértek az előzővel. Ha nem az 'élet'-hez kell, akkor szerintem sem gond. Meg az előzményekre tekintettel Nála majd valószínűleg így elkopik, elfelejtődik a cumi szépen lassan.
2015. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15 hónaposan
2015. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3,5 évesen közös megegyezéssel. Aztán fél év múlva komoly krízis érte az oviban, szakemberrel konzultálás után visszaadtuk neki a cumit. Ez segített neki feldolgozni a helyzetet. Most 5 éves lesz, azóta is cumizik. Van, mikor többet, van, mikor alig. Oviba, utcára nem visszük, csak otthon használja. Nem zavar. Majd ő tudni fogja, mikor nem kell már neki. Finoman próbálom arra terelni lassan, hogy dobja ki, de erőszakkal nem fogom tőle elvenni. Egyébként én is 5 éves koromig cumiztam.
2015. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

En sem akartam eroszakkal. Mig nem voltam apjaval kidobtak a kukaba, o vegtelenul buszke volt magara....majd ez elmult, es viszakozott volna, akkor mar viszont nem volt meg a cumi.


Most meg varok par napot, es meglatjuk. HA viszont visszakapja, akkor nem lesz elvetel, leteszi amikor. A fogorvos szerint meg ez tok jo, hogy nem cumizik, mert a fogainak nem tesz jot. Mashol meg azt olvastam, hogy a maradando fognak semmi koze a mostani fogallashoz. LEgyel okos.


En 6 eves koromig szoptam az ujjam, es nem lett elore allo fogam, fogszabalyzo kellett, de nem emiatt. Szoval meg ez is passz. :(

2015. febr. 9. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!