Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 és fél éves kisfiam vajon...

A 2 és fél éves kisfiam vajon meddig fogja ennyire hiányolni a cumit? Mivel könnyíthetném meg ezt a helyzetet? Nagyon rossz hallgatni a sírását, de szeretnék kitartani.

Figyelt kérdés
A kisfiam 2,5 éves még alvásnál cumizik. Tegnap este eltűnt a cumija, nem találtam sehol. Nehezen elaludt, pár óra múlva kereste a cumit. Elmagyaráztam neki, nincs meg, sirdogált érte kb fél órát, de megnyugodott visszaaludt. Ma délután nagyon nehezen tudtam elaltatni és nagyon keservesen sír érte. A cumi azóta se került elő és jobb is lenne, ha leszokna róla

2014. jún. 4. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pótold neki.Egy ismerősöm mesélte hogy gyerek korában amikor 3 èves lehetett ment az utcán és a rokona kivette a szájàból a cumit és bedobta a kanálisba mert nem való cumizni 3 évesen.A szülei jóvá hagyták az ötletet.Komoly lelki törést okozott neki, a mai napig szinte sìrva meséli el.Majd leszokik, nem kell drasztikusan.Biztos eljátszotta az ágy alá vagy játèkok közé.Vegyél neki másikat.Ez az én véleményem.
2014. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Vennék neki másikat,nem értem minek kínozni,mikor még szüksége van rá.Majd leszokik magától.
2014. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp vegyél neki újat, ha nincs meg a régi! Este már ne hagyd cumi nélkül kínlódni!

Sose értettem, ha valaki cumira szoktatta a gyerekét, akkor mért kell utána a szülő akarata szerint leszoktatni a gyereket! Lányom 3 éves korától már csak alváshoz használta, de még 5évesen is. Engem nem zavart. Beszélgettünk persze arról, hogy a nagyok már nem cumiznak. Aztán karácsony előtt ismét felmerült a téma, megkérdeztük, hogy nem akarja-e odaadni még a cumit az ajándékért cserébe (nem erőltettük, már négyévesen is megkérdeztük). Azonnal kivette a szájából, hogy adjuk nyugodtan a Jézuskának, s ezzel vége is lett a cumizásnak és semmilyen lelki kínt nem okoztunk neki.

2014. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire sír érte még most is, akkor nem érett a leszokásra. Persze, teheted azt is, hogy nem kap többé cumit, de akkor ki tudja, meddig fog sírva, nehezen elaludni.

A fiam óriási cumis volt, semmi se hatotta meg. Nem lehetett cumifára kötni, ne vigye el a nyuszi, a mikulás, nem cseréli semmire. Hagytam.

3 éves kora után, szétrágta mindet, akkor megbeszéltük, hogy ha nem vigyáz rá, nem lesz cumija. A 3 ágybéli cumiból szép lassan lett egy, de azt is elrágta. Ő maga dobta ki a cumit a kukába. Kereste kicsit, próbált rávenni, hogy vegyek másikat, de meggyőzhető volt, hogy ő már nagyfiú és nem kell neki. Azóta sem hiányolta egyszer sem a cumit, gond nélkül alszik el délután és este is.

Minden gyerek más, van, amelyik a plüsséhez, alvós rongyihoz, textilpelushoz ragaszkodik, azt se rángatjuk ki a kezéből, hogy te már ehhez nagy vagy. A cumi is ilyen "minden bajra megoldás" tárgy, drasztikusan ne vedd el.

2014. jún. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom az előttem szólokhoz:pótold neki!

majd leteszi ha megérik rá!

Első fiam nagy cumista volt,mi is sokáig mondogattuk nem kéne már neki(ez 2-3 éves kora között)de soha nem erőltettem!Majd ő is szétrágogatta és mondtam neki dobja ki a kukába,kidobta önmagától,a cumik meg csak fogytak:

3 évesen megműtötték orrmandulával,a doki mondta neki 1 napig nem cumizhat!kb 3 perces nyifogás volt a cumi után,nem több!

Utánna SOHA TÖBBET NEM KÉRTE,NEM KERESTE!Ez volt 3 év 3 hónaposan!Már úgy ment oviba hogy nem volt cumi!(azt a megmaradt utolsó egyet eltettem emlékbe)

Mint minenre erre is megérnek maguktól,nem alkalmaznék leki sérülést neki!

2014. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a véleményem, mint az előttem szólóknak. Te szoktattad rá, most meg kínozod, hogy nem adsz neki cumit. Bocsi, nem bántásból írom, hanem csak elgondolkozás miatt. Akkor lehet ezt majd megcsinálni vele, ha ő is egyetért abban, hogy ne vegyetek másikat, mert ő már nagy, nem kell neki. Oviban majd megszólják érte a többiek, ha beviszi alváshoz, és akkor majd leszokik. Én kisfiam is ekkor szokott le, 3,5 évesen.
2014. jún. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom,vegyél neki,ne kinozd.Nekünk is van még az esti alváshoz,pedig az én fiam már 4 éves múlt.:)
2014. jún. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az öcsémmel volt hasonló, mint amit az első írt. Anyum semmi áron nem akarta visszaadni neki a cumit, következetességre hivatkozva, az öcsém pedig nagyon nehezen viselte.

Persze nem lehet tudni, hogy emiatt, de szerintem hatással volt rá, az biztos, Öcsém dadogott, diszleksziás volt, és elég magának való, zárkózott.

2014. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jo otlet, sztem probald ki:

https://www.youtube.com/watch?v=1KYSGx8OkbU#t=15


(Arrol szol, hogy titokban fel kell venni videora, ahogy a mano elviszi a cumit, majd ajandekot hagy - es a felvetelt megmutatni a gyereknek, aki teljesen beleeli magat a helyzetbe, es nem keri tobbe a cumit)

2014. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kerdezo ...mi lett ? Visszaadtad neki a cumit ? Lett belole lelki tores?

Ugyabba a helyzetbe vagyunk mi is

2023. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!