Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi az esély arra hogy az...

Mennyi az esély arra hogy az anyának ítéljék a gyermeket aki nevelte éveken keresztül de viszont külföldön él?

Figyelt kérdés

Ítélhetik az apának aki 8 hónapja nem is látta a gyermekét, aki 2 napnál hosszabb időt nem töltött gyermekével hetente amikor még együtt laktunk is?

De mivel az apa nem egyezett bele a vízum elkészítéséhez így a gyermeknek 3 hónapot muszáj ott töltenie mivel külföldön nem tartózkodhat amíg nincsen ítélet és nincsen vízum.

A bíróság ítélheti csak azért az apának mert épp nála van a gyermek, nézik egyántalán hogy miért került hozzá , vagy mennyi ideje van nála,és figyelembe veszik e hogy 4 éven keresztül az anya volt a gyermekkel a nap 24 órájában?

Számít valamit hogy az anyuka egyedülálló anya ként nevelte a gyermeket?

Akkor hivatalosan az anyuka a gyám nem, hiába hogy az apa neveli 2-3 hónapban a per ideje alatt?



2013. máj. 8. 07:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Mar feltetted ezt a kérdést. A válasz az, hogy jelenleg az apának van ra nagyobb esélye. Aa gyermek vegleges kulfoldre költözéshez az apa engedélyén kívül kell a kulfoldi hatóság által kiállított kornyezettanulmany, befogadó nyilatkozat adott oktatási intézménytől es jövedelem igazolás.

Eddig anyuka hol élt a gyerekkel?

2013. máj. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem gyam az anyuka, egyáltalán. A gyermekelhelyezesi per lezárultáig mindkét szulo azonos jogokkal rendelkezik. Hova akarnál költözni a gyerekkel?
2013. máj. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Elsődlegesen a magyar bíróság az anyának ítéli a gyereket.

De ez elég különleges helyzet, és cseppet sem előnyös számodra, hogy épp apuka neveli. Minél jobban elhúzódik a per, annál hosszabb lesz az az időtartam, amit nélküled töltött, és ez egyre jobban az apa felé hajtja a döntést.

nem tudnál addig hazajönni, itthon nevelni őt? Akár egy albérlet, akár nagyszülőknél, de veled legyen?

2013. máj. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az a bibi hogy egyetlen hely van ahová tudnám vinni az édesapám , de ott olyan körülmények vannak ha azt egy gyámügy meglátja egyből az apának ítélik.

Külföldön nekem el van intézve minden, lakkcím, van férjem,de nem tudom kinn tartani a gyermekemet csak 3 hónapig fél éven belül.

Az apához nem szívesen vinném , mert tudom vagy nem adná vissza vagy tudja hogy így esélyei lesznek.

Albérletben nem tudok menni sajnos , terhes vagyok és nem dolgozom teljesen ki vagyok most szolgáltatva a férjemnek, szégyen de így van.

Adjatok valami tanácsot hogy hogy legyen van rá 1 hónapom amíg velem lehet külföldön a gyermekem.

Az apa azt szeretné hogy vigyem neki , de nem adná vissza és világosan megmondta hogy ő nevelni szeretné és magyar országon.

2013. máj. 8. 07:36
 5/21 anonim ***** válasza:
Hat.... Miért nem indítottad el korábban a gyermekelhelyezest, meg mielőtt kulfoldre mentél volna? Na mindegy. A ferjed nem tud annyival támogatni, amiből itt ki vehetnel egy albérletet?
2013. máj. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

És ha tényleg így több esélyem van hogy én neveljem tovább a gyermeket akkor valamit sürgősen ki kell találnom.

Igazságtalannak találom hogy 4 éven keresztül én nevelem , és minden szép,jó, rossz, kellemetlen dologban én voltam vele az apja sehol mert mindig dolgozott, most mikor már tud beszélni szinte teljesen önálló, nem pelenkás, akkor kell neki mikor semmi gond nem lenne vele.

Beíratja óvodába , és már a gyermek hétköznap nappal nincs is otthon, egész héten dolgozik csak hétvégén látná és ezt a feladatot is az ő anyukája végezné el helyette.

Mármint az óvodába vitelre gondolok.

2013. máj. 8. 07:45
 7/21 A kérdező kommentje:

Azért nem indítottam el eddig mert akkor még ennyi esélyem sem lenne vele szemben, mivel akkor még össze sem házasodtunk.

És a párom nem tudná fizetni a költségeket,sajnos nem gazdag, sőt nekem külföldre kell járni a vizsgálatokra 2 hetente a terhesség miatt.

Nekem ami a jövedelmem az a családi pótlék.

A párom jövedelme az pont elég a nagy ház kiadásokra + ő is rendezi az ő papírjait hogy ki tudjon utazni magyar országra.

De ha albérletbe is mennénk azt is néznék környezettanulmányon nem?

2013. máj. 8. 07:51
 8/21 anonim ***** válasza:
Néznék, persze. De en a helyedben felkeresnék egy ügyvédet, hogy mit javasol, vagy bemennék az ingyenes bírósági panasznapra. Hol élnétek egyebkent, melyik országban?
2013. máj. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ukrajnában élnénk.

Ügyvédnél voltam és azt mondta hogy mindenféleképpen az Ukrajnai lakást kell elintézni,(ami már rendben van azóta) a gyermeket ne vigyem addig az apa közelében sem , mert ha nem adja vissza egy láthatás után én hiába hívom a rendőrséget nem tesznek semmit mert ugyanannyi joga van neki mint nekem gyermeket nevelni.

2013. máj. 8. 09:08
 10/21 A kérdező kommentje:

Azt mondta még az ügyvéd hogy akár 1 évig is elhúzódhat a pert ha a szülők nem jutnak közös döntésre.

Fogalmam sincsen mit kéne tennem, a párom Ukrán és magyarban 1 ismerőse nincsen,rendezett háza, munkahelye Ukrajnában van és biztosat bizonytalanért nem adja, ami engem illet azért mertem magyar országot otthagyni mert ismerősök sem nagyon vannak akikkel a kapcsolatot tartottam volna.

2013. máj. 8. 09:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!