Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél év körüli gyereked mit...

Másfél év körüli gyereked mit és mennyit eszik (iszik, bármit, ami nem víz és tea) egy nap? Mivel teszed változatossá az étkezését?

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Reggel tejpéppel készült zabkását eszik. Tízóraira gyümölcsöt, zöldségeket kockázva. Ebédre levest és főtt ételt, velem együtt. Uzsonnára kekszet, gyümölcsöt, joghurtot, túrót, ilyesmiket. Vacsorára azt eszi, amit mi, ma este például purpur kenyeret evett, tojást, sonkát, és sajtot. Inni csak vizet iszik, még teát is csak szökőévben egyszer. Semmi mást. Ahogy mi sem. Attól változatos az étkezése, hogy sokféle ételt főzök, minden nap mást. Keverem a zöldségeket, köretféléket (kuszkusz, bulgur, barnarizs), sokféle fasírtot eszünk (zöldséges fasírtokat főleg) és sokféle kencét is csinálok (tojáskrém, húskrém, zöldségkrémek), amiket korpovit kekszel vagy barna kenyérrel eszünk. Soha semmire nem mondott még nemet. 15 hónapos
2015. febr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah,és hogy mennyit eszik? Sosem mértem, amennyi jólesik neki. A súlya megfelelő, jól fejlett, kiegyensúlyozott, ezért nem méricskélem. Vizet 5 deci körül iszik egy nap, max.
2015. febr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mikor fogadta el a gyerköcöd a leveseket?


Milyen zöldségfasírtot adsz neki, és hogy készíted el?

2015. febr. 18. 23:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Már 2 éves a kisfiam de fél éve is így volt minden.

A déli alváshoz kap 180ml tejet vagy tápszert (laktózmenteset mert érzékeny), este 260mili tápszer szintén alváshoz.

Napközben nagyrészt vizet iszik, hébe-hóba higított gyümölcslevet vagy teát.

Reggelire általában valamilyen felvágott kenyérrel, esetleg májkrém, néha gofri vagy palacsinta (ha előző nap azt sütöttem), tízórai nem igen van nálunk, inkább elrágcsál 1-1 babakekszet vagy zabkekszet (szóval nem az extra cukros fajtát), esetleg banánt, de ezeket is csak akkor ha kéri. Ebédre igyekszem változatosan főzni, váltja egymást a főzelék, tésztás étel, húsos étel, rántotta, virsli (ezek nálunk a gyors ételek amikor elvagyok csúszva kicsit és nincs időm mást főzni neki), fagyasztott röszti, rántott pulykatallér ilyesmik. Meg nagyrészt azt kapja amit mi is eszünk vacsira, (másnapra félrerakok neki egy adaggal)ha nem túl fűszeres: rizseshús, rakott krumpli, kukorica saláta krumplipürével-husival, babsalátát imádja husihoz, főtt husi majonézzel, néha sütök neki simán csak sültkrumplit és még sorolhatnám csak most hirtelen több nem jut eszembe.

Arra mindenképp figyelek hogy minden nap másfajtát egyen, persze ha nagy adag főzeléket főzök neki akkor 2 napig azt eszi ebédre.

Levest 2 hete evett először de nehezen eszi mert kifolyik a szájából, ezért sem erőltettem én eddig a leveseket.

2015. febr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 17 hónapos. Még szopizik, nappal csak egyszer, alváshoz. Az étkezését külön nem alakítom, azt eszi, amit mi, csak arra figyelek, hogy mindezek mellett olyat egyen, amit ő is ehet.

Reggelire teavajas, vajkrémes, sajt krémes kenyeret szokott enni. Nem adok neki margarint. Rántottát, bundás kenyeret. Felvágottat mostanában adtam neki, illetve virslit is. Neki jobbat veszek.

Ebédre mindig eszik levest. Mi nagyon levesesek vagyunk, így ez a kezdetektől kézenfekvő. Egy éves koráig külön főztem neki, azóta eszi, amit mi, szép fokozatosan hozzászoktatva. És nálunk mindig változatos levesek vannak, akár kenyérrel adom, ha olyan, hogy azt mi is azzal esszük. Utána a második fogásból már csak kóstoltatom. Egy teljes adagnyit nem eszik meg, de azért csipeget. Tízóraira joghurtot, túró rudit, almát, banánt, babakekszet, kukoricapelyhet, ropit. Nem sokat szokott tízóraizni. Uzsonnára ugyanezek, csak kicsit többet eszik az alvás után. Vacsorára azokat, amit reggelire szokott.

Változatossá azzal teszem, hogy ezeket váltogatom. Figyelem, hogy minden nap, vagy másnap legyen gyümölcs. Nem adok neki még semmi édességet, csokit, vagy ilyesmit.

Inni pedig a reggelihez és vacsorához teát vagy tejitalt iszik, napközben pedig vizet, mint mi is. Teát azóta kezdtem mikor egyszer beteg volt, és tömtem bele a citromot.

Nem tartom nagynak, mert alulról surolja a tíz kilót, de nagyon szerencsés vagyok vele, mert mindent megeszik kivéve a narancsot. Azzal akármikor próbálkozom, nem kell neki. Valamint nagyon jó étvágya van, nem volt gond soha az étkezés. Iszik önállóan, villával próbálkozik, kanállal nem. Azt hiszem ez genetika, igaz mindig együtt eszünk a kezdetektől, de inkább a szerencsés géneknek köszönhetem mindazt, hogy nincs étkezési gondunk.

2015. febr. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!