Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az normális, hogy...

Tupaccc kérdése:

Szerintetek az normális, hogy lassan 4éves lányom sokszor napi 1 max 2 étkezéssel beéri?

Figyelt kérdés

... és ott se kell óriás evésre számítani. Vannak napok, amikor szépen eszik, de rengeteg az olyan nap, hogy semmit se kér, elég neki reggelire egy joghurt, ebédre kevés tészta, vacsira elrág egy almát.

Egyre kevesebb dolgot akar eleve megenni, a húsok közül a kirántott csibemellel kezdődik és zárul a sor. Inkább tészta, gyümölcs, joghurt, zöldség, rizs, tojás nála a nyerő.

Nem érzem azt, hogy igazán táplálóan étkezne, viszont testsúlya normális, és teljesen egészséges.


A szülők persze orvoshoz küldenek szokásosan, de nem tudom lenne-e értelme. Más gyereke is ilyen össze-vissza, változóan táplálkozik? Normális ez, majd kvázi kinövi, vagy tennem kellene valamit? Vitaminok, étvágygerjesztők se hoztak semmilyen változást amúgy.



2015. febr. 19. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Vannak gyerekek, akiknek kevésbé van étvágya, ilyen volt az unokahúgom is. Egészséges és jó étvágyú felnőtt lett belőle.

Ha a lányod életvidám, energikus és egészséges, akkor szerintem ne aggódj miatta.

2015. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ne egy 4 éves döntse el, mit hajlandó megenni. A felnőtt tudja jó esetben, mire van szüksége egy gyereknek ahhoz, hogy egészséges legyen. Napi 5-szöri étkezés fontos. Nyers-párolt zöldségek, gyümölcsök nagyon fontosak. Gabonák mint köles, barnarizs, amaránt, zab, árpa, nagyon fontos. Tejtermékek, halak, hús. Emellett sok folyadék, főként víz.

Én nem hagynám rá a gyerekemre, hogy ő állítsa össze a napi menüjét, egyszerűen nem az ő dolga ez. Nekem is lassan 4 éves a lányom, s ő sem nagyevő. De egy minimum az kell, hogy legyen.

2015. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem eszi meg, beletömöd?
2015. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és kölest, barnarizst, amarántot, zabot, árpát soha gyerekkoromban nem ettem, mint ahogy a mai felnőtt társadalom 90%-a sem, aztán mégis megértük valahogy a felnőttkort.
2015. febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az en lanyom is ilyen, 5 eves. Van hogy egesz nap semmit nem enne. Eleinte nagyon idegesített es erőltettem hogy egyen, de mostanaban mar nem érdekel, elfogadtam hogy ilyen. En is ilyen voltam, es felnott koromra normálisan étkezem. Kiskoromban a szomszéd barátnőmet allandoan tömtek kajaval, az öccsével addig nem állhattak fel az asztaltól, amig meg nem ettek mindet amit eléjük tettek. A lany sokszor kihanyta az ebédet. Kamaszkorában bulimias volt, es felnott korára sem érkezik normálisan, mert benne maradt a rossz emlék.

Az en lanyom vékony, de nem vészesen, tornász alkata van. Ami inkább idegesít, ha gyümölcsöt sem akar enni.

2015. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha még annyi, hogy próbálom betartani a napi háromszori étkezést, neki ennyi bőven elég, ötször nem bírna. Egyébként meg akkor eszik ha megehezik. Közösségben, gyerekek társaságában amúgy jobb az étvágya.
2015. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!