Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki fogyott már diéta...

Dorcsa76 kérdése:

Valaki fogyott már diéta nélkül? Normális étkezéssel. Több infó lent. (15/L)

Figyelt kérdés
Sziasztok! az a helyzet hogy szeretnék fogyni, mert 166 cm és 62 kiló vagyok.Nyáron szeretném elkezdeni.Nem akarok 50 kiló lenni de azért olyan 56-57 testsúly jó lenne. Diétázni nem szeretnék mert igazából nem is tudnék..nincs olyan akaraterőm meg szerintem fiatal is vagyok még hozzá (16 leszek nyáron).De mondjuk normális étkezés mellett, és elhagynám a zsíros-cukros ételeket akkor lenne eredménye? Vagy egyáltalán értelme belekezdeni?A reggelit és a vacsorát tudnám 'szabályozni' de az ebéddel nem tudnék mit kezdeni.Suliban menzán vagyok és nyáron meg hát anya főz rám. Sportolni nem sportolok, de ezt is beakarom vezetni.Mondjuk egy kis biciklizés meg aerobik edzés (heti 3-4x, Cindy Crawford-os DVD-k).Akinek már hasonlóképpen sikerült fogynia, szívesen várom a tippjeit,válaszát!Légy szíves ne hurrogjatok le :)
2014. ápr. 8. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Mindegy hogy minek nevezed a táplálkozásodat, diétának vagy a zsíros-cukros ételek elhagyásának vagy normális étkezésnek.


Én azt mondom, hogy normális életmóddal normális eredményeket érhetsz el. Nézd meg milyen arányban vannak beteg és elhízott emberek, és gondold át hogy ehhez a normalitáshoz akarsz-e tartozni.


Továbbá nagyon egyszerű kérdés:

Ha elhagyod a zsíros és a cukros ételeket is, akkor mit fogsz enni? Merthogy ehetsz egy csomó kaját ami cukorrá bomlik le a szervezetedben. Ha nem eszel zsírt, akkor miből lesz energiád?


Én úgy látom, hogy bár sokféleképpen lehet élni, eredményeket elérni (pl. fogyni) de vannak átgondolatlan és nem túl hatékony, hosszútávon mindenképpen problémás utak. Persze lehet ezeket követni, ha ezek egyszerűnek tűnnek, de tényleg ennyire hanyagok szeretnénk lenni?


Ha ennyire nem érdekel, akkor minek foglalkozunk vele? Úgy csinálni mintha jobban csinálnánk valamit miben különbözik attól hogy már tényleg jobban is csináljuk?


Ezeket azért írom, mert amit te normálisabb étkezésnek írtál, az kb. semmit sem segít az általános betegségeken (köztük van az elhízás).


Simán lehet zsírszegényen és cukormentesen enni és közben hízni, sőt ez egy nagy becsapós táplálkozási trend például. Az eredménye magáért beszél, fantasztikusan középszerű.

2014. ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az elsö válaszoló rögeszmés ember, nem érdemes figyelembe venni.


A kérdésre: a kalóriaszámolás éppen erre való, és ezért hatásos, mert nem kell "diéta", hanem mindenböl ehetsz megfelelö adagban.


Keresd meg a kalóriabázis.hu oldalát, ott a fórumban segítenek. MEg van egy "sikersztorik" cimü rész ia, ahol sok mindenki ítaj le, hogy mennyit fogyott és képen is lehet látni a különbségeket.

2014. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Akkor csak azért is:


A 2. válaszolónál előszöris figyeljük meg, érvelés helyett rögtön mocskolódással, leminősítéssel kezd. Ugye ma ez a sikeres marketing titka, húzzunk le mindenkit, így nem baj hogy mi semmit sem tudunk, mégis aranynak fog tűnni a kis kavicsunk (ha elég sarat dobáltunk másokra..)


Azután legyünk objektívek: amit mondott, az egy létező elmélet. Kár, hogy ez a nézet a ma általánosan elfogadott, az eredményei pedig látványosan.. hogyan is írtam, 'átlagos', 'normális', 'középszerű', azaz ilyen az emberek egészségi állapota, elhízási állapota.


Negatív jelzőkkel is illethetnénk, de az ineffektív és primitív módszer, ez kellőképp szofisztikált összegzés szerintem.

2014. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Zsíros és cukros ételeken azokat értettem (bocsánat hogy nem voltam tiszta) mint például csokoládé,csipsz,hurka,kolbász,kenyér meg az ehhez hasonló dolgok(random mondtam ételeket). Természetesen tisztában vagyok azzal hogy cukros és zsíros ételek is kellenek a szervezetbe, hogy energiát legyen miből felvenni. Csak mert olvastam pár olyan kommentet egy másik hasonló kérdésnél hogy 'persze én simán lefogytam 5-4 kilót úgy hogy normálisan étkeztem és mellette sportoltam is.'
2014. ápr. 8. 17:18
 5/12 e-ditta ***** válasza:
100%

Itt meg tudsz nézni jópár esetet, ahol valaki teljesen normális étrend mellett mennyit fogytak csak kalóriaszámolással.


[link]


Ezen kivül az elsö-harmadik válaszoló (MinimorRris) csak beszél összevissza, a paleó nem általánosan elfogadott táplálkozási mód, csak egy elég kis számú valaki tartja jónak. Ugyanis ennyire egyoldalú táplálkozás nem tesz jót senkinek, föként az általuk reklámozott extrém mennyiségü zsír fogyasztása.

Ugyanis - ellentétben MinimorRris véleményével, a sok zsír fogyasztásásol az ember nem fogy, hanem hízik, emellett igencsak károsítja az egészségét is.


A testvérem éppen MinimorRris hatására elkezdte a paleó étrendet (semmiféle gabona, krumpli, hüvelyesek, tejtermék) tartani ezelött 3 hónappal. Tegnap került be a kórházba szivinfarktussal, és egyértelmüen megállapították, hogy a sok zsír miatt kapta.

Ez annál is egyértelmübb, mert mielött elkezdte ezt a diétát, elötte kivizsgáltatta magát, és minden értéke teljesen normális volt.


Ezért IS igencsak problémásnak tartom, hogy itt reklámozza ezt a modszert, ami sok más ember életét teheti tönkre.

2014. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#2-es és utolsó válaszolónak köszönöm szépen a hasznos a választ! :)

A testvérednek meg jobbulást kívánok!:( Nem hittem volna hogy néhány fogyókúra módszer ideáig fajulhat.

2014. ápr. 8. 19:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne higgy neki ilyen könnyedén Kérdező.


Szóval az emberek manipulálhatósága most egy időre lecsökkenhetne, megvoltak a választások, most egy időre ne dőljünk már be mindennek.


A tesósrác paleózott (az én fantasztikus tanácsomra) és szívinfarktusa lett, ugyan már.. Most kezdjem el keresgélni én mennyi köszönő levelet kaptam privátban meg mennyi köszönetnyilvánító és 'felmentő' hozzászólást itt a fórumon nyilvánosan, mert sikerült néhány alap dolgot belevernem néhány ember fejébe?

Aztán vegyük sorra azt a sokkal több embert, akiknek pont gyógyulásban segített a tiszta táplálkozás?


Esetleg nézzük meg, hogy semmi bizonyíték nincs arra, hogy a zsírfogyasztás (normális zsírok persze!) nem okoznak szív-érrendszeri betegségeket? Merthogy hasraütésszerűen leírni, hogy Minimorris tanácsai miatt lett valaki beteg, sőt pont előtte még vizsgálatokon is volt és egészséges volt, ez baromi könnyű viszont rettentően hatásvadász.


Aztán arról már semmit sem tudunk, hogy ha beteg lett, miért lett beteg. Persze, a búzaevés elhagyása miatt :D Vagy mert nem evett cukrot.

Az állati zsírfogyasztás továbbra sem okoz semmiféle eü. problémát, szegény zsírok erre képtelenek. A gyulladások okoznak betegségeket, a paleo viszont gyulladásCSÖKKENTŐ táplálkozás :D


Kérdező, hurka-kolbász tudod milyen ételek? Húsok. Tudod, az őseid azért nem haltak ki, mert ilyeneket ettek. Fűféléken élve nem bírták volna ki a telet és nem nagyon születtél volna meg Te.

Illetve nem lett volna elég tápanyag (fehérje, zsírok) az idegrendszerük magas fejlettségének kialakulásához. Az, hogy ma az ember ember, szorosan kötődik az állati eredetű táplálékok fogyasztásához, ezzel együtt a zsiradékfogyasztáshoz is.


Persze ezt el lehet rontani gyulladásfokozóan 'egészséges' növényi olajokkal, csak ugye ilyet normális szakember nem ajánl. De van egy csomó dietetikus, akik meg igen :)


Kérdező a cukorról is nyugodtan lemondhatsz, egyszerűen próbálhatsz, de nem tudsz olyan érvet mondani ami miatt enned kéne, legfeljebb annyit hogy szereted, finom. De nincs semmi hasznos benne, nincs előnye, árt - legfeljebb kis mértékben árt. De ugye fogyni szeretnél, nem biztos hogy szükséged van arra hogy a zsírraktáraidat inzulinnal föltankold. Márpedig ha cukrot eszel, arra muszáj inzulint termelnie a szervezetednek, ez alighanem minden biológia tankönyben benne van. Komolyabb könyvekben az is, hogy a cukor nem esszenciális táplálék, előállítja a szervezetünk (pont annyit amennyi kell) sőt cukor helyett képes ketontesteket is termelni.


Na most ilyen esetben nem kell inzulint termelnie a pancreának, kizárt a cukorbetegség kialakulása, alacsony inzulinszint mellett szinte biztosra lehet venni, hogy alacsony lesz a gyulladásszint így szív-érrendszeri betegségek, rák kialakulása nagyon nem valószínű. A kóros sejtosztódás is magas inzulinszint és vércukorszint mellett gyakori, tehát újfent egy maflás a ráknak.

Alacsony inzulinszint mellett vélhetően az öregedés is lassabb, megfelelő gének aktiválódása miatt (bár ezt még vizsgálják).


Minden esetre az ember nyilván húst és zsírt eszik, mert ha nem így teszi akkor igencsak éhes lesz. Persze mindenki kipróbálhatja vegánként az életet, vannak vega/vegán sportolók, el lehet dönteni hogy ez vajon életszerű út-e :)

Ez is, és a valódi kutatások is bebizonyítják, hogy a zsírfogyasztás természetes és nem káros.


Olyan remélem szóba sem jön, hogy zsír helyett búzát meg kukoricát eszünk majd, mezőgazdaságot és iparosodást azt hagyjuk ki amíg táplálkozásról van szó. Tehát tényleg csak húsfélékben, zöldségekben és gyümölcsfélékben lehet gondolkodni. Mi ez, ha nem a paleo táplálkozás alapja?


Sokan nem fogadják el a paleót, szemellenzősségből és divatból. Ez is egy fontos mondat. Nevetséges, hogy meghatározó táplálkozási intézeteket édességgyártók meg a coca cola pénzel.. és EZEKNEK hisz valaki, ezekre hivatkozva leír egy 'tisztességes' magyar ember olyan mondatot (egyik válaszoló) hogy a paleó nem elfogadott? Persze hogy nem elfogadott, mert valakiknek érdekük az embereket betegen, gyengén és gyógyszerfüggőn tartani, nyilván nem a tiszta élelmiszerek fogyasztását fogják propagálni, amikor el is lehet hizlalni egy lakosságot.


Gondolkodjunk már, abszolút nem írok bonyolult, nehezen érthető dolgokról :)

Oké? :-)

2014. ápr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. Az ember ösei NEM hurkán meg kolbászon éltek, hanem majdnem kizárólag gyümölcsökön, zöldségeketn, fümagokon és nagynéha - ha találtak valahol - ettek a ragadozók átlan orrhagyott dögök maradványaiból. (Lást emberszabású majmok)


2. Ha az embernek nem lenne terméseztes a szenhidrátok fogyasztása, akkor nem lenne hasnyálmirigye, nem tudna inzulint termelni, ugyanis ez éppen arra való, hogy a bekerülö szenhidrátokat fel tudja dolgozni.


3. A sok zsír fogyasztása egyértelmüen káros, és nem véletlen, hogy a zsírdús húsokat fogyasztó emberek kapnak szívinfarktust, érelmeszesedést. Ezt minden épeszü ember tudja, és tagadni fölösleges.


4. Aki szerint meg minden egészséges táplálkozásra buzdító figyelmeztetés az orvosok összeesküvése a társadalom ellen, az nem normális.


5. Egyetlen olyan embercsoport sem létezik, aki a paleó szerint étkezik, ezért azt állítani, hogy egészséges, enyhén szólva is legfeljebb utópia. Viszont mindenhol fogyasztanak keményítötartalmú élelmiszereket, mégsem halt ki emiatt az emberiség.


6. Ha a szenhidrátfogyasztás káros lenne, akkor nem a modern társadalom betegsége lenne a cukorbetegség, ugyanis régebben sokkal többet fogyasztottak az egyszerü emberek - a legtöbben minden nap kenyérrel laktak jól, húst leginkább csak vasárnap ettek.

Ha igaz lenne az elméleted, akkor a diabetesz lenne a megszokott, "normál" állapota az embereknek, és az lenne a feltünö, ha valakinek nincs. De ezelött 100evvel még jóformán ismeretlen volt ( a tünetei is), kivéve azokat, akik jólétben éltek és sok húst és zsiros ételeket fogyasztottak.

2014. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hm...nem akarok tudatlannak látszani, de még sosem hallottam erről a 'Paleo diétáról'. Ennek mi a lényege?
2014. ápr. 9. 16:37
 10/12 anonim ***** válasza:

A paleót valahol Amerikában találták ki, szerintük az embernek az a természetes életmódja, ahogy a paleolit korban étkeztek, mondván, hogy azóta nem volt ideje az emberiségnek az újabb ételekhez alkalmazkodni.

Ezen kivül azt is feltételezték, hogy az akkor emberek nagyrészt húst ettek, ezt tartják az egyedül jó étrendnek.


Ezzel több probléma is van: egyrészt ha elfogadjuk, hogy az emberek nem tudnak az újfajta tálpálékhoz alkalmazkodni, akkor miért éppen ez az idöszak lenne a mérvadó. Ugyanis biológiailag az ember az memberszabású majmokhoz tartozik és az ösember nagyjából ugyanúgy táplálkozott, mint azok még ma is.

Másrészt a paleolitban is az emberek nagyrészt gyüjtögetö életmódot folytattak (nagyrészt növényi táplálék fogyasztásával), és csak néha ettek húst, ha sikerült egy-egy nagyobb állatot elejteni, de ezt nem túl gyakran fordult elö.

HArmadszor a mai paleó étrend teljesen logikátlanuk engedélyez és tilt élelmiszereket, élelmiszercsoportokat. Pl. A burgonya tilos, az édesburgonya megengedett, igen sok minden tilos, mert nem természetes élelmiszer, a füszeres kolbász, hurka viszont igen.


Az egész annak idején nagy üzleti fogás volt azok számára, akik kitalálták és terjesztették.


Sok ember fogy ezzel a diétával, mert sok alapvetö tápanyagot nem kap meg a szervezete és a hiánya miatt nem tud a szervezet rendesen müködni.

A szénhidráthiány miatt az ugynevezett ketózis lép fel, ami életveszélyes sok esetben.

A ketogén táplálkozást eredetileg epilepsziás betegek kezelésére találták ki, mert az eleve beteg anyagcseréjü embereket ezzel valamennyire tünetmentessé tudták tenni. De ennek ellenére ez továbbbra is extrém diéta beteg embereknek, egészségeseknek viszont nem tesz jót.

2014. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!