Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járt más úgy, hogy a gyereke...

Járt más úgy, hogy a gyereke annyira sokat betegeskedett a bölcsiben, hogy inkább kivette?

Figyelt kérdés
Fiam elvileg 4 hónapja jár, gyakorlatilag max 2 hét után beteg lett mindig. Én munkakeresésben vagyok.. lennék, de interjúzni sem tudok a kis beteg miatt. Ma jutottam el odáig, hogy befejezem, maradjon itthon velem. Van remény, hogy az ovi kevésbé viseli majd meg szeptemberben? Vagy akkor is erre számítsak?
2015. febr. 21. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly az oviból vettem ki a lányom másfél hónapra, mert nem tudott már rendesen meggyógyulni. Most középsős, de most is 3. hete van itthon. Mondjuk ő nem volt bölcsis, de nálunk az ovi is folyamatos betegeskedéssel telik. Remélem jövőre jobb lesz.
2015. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ugyan ez lesz. Bekerül egy környezetbe, az elején biztos mindent el fog kapni, az első év mindig ilyen, utána erősödni fog az immunrendszere.
2015. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mi nem jutottunk el oda se, hogy kivegyem :D ő is februárban kezdett. 2 napot mentünk, beteg lett, 1,5 hét. majd 2 nap, ismét beteg lett, 2 hétig otthon lettünk volna, de telefonáltak a bölcsiből, hogy bárányhimlő járvány van, inkább ne menjen 3 hétig. közben összeszedett egy vírusos szájfertőzést, ezt ugyan nem a bölcsiből, de így megint nem tudtunk menni 2 hétig. májusban meg azt mondtam, nem kezdjük el a beszoktatást, hisz jön a nyáriszünet, ügyelet, leállás... úgyhogy kezdte az ovit inkább :) az első év botrány volt, hol otthon voltunk betegen, azokat már én is elkaptam, nekem 2x volt tüdőgyulladásom, egyszer mellhártya, egy influenza, mandulagyulladás, hörghurut, mondjuk a fülgyulladást nem kaptam el ;) aztán még kórházba is került szegénykém mert szövődménye lett egy betegségből (persze, mert pingpongoztunk :(). de a következő év már egész jó volt :) idén meg már nem is panaszkodom, ősszel hiányzott 3 napot, januárban meg 1 hetet! :)))
2015. febr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
NÁlunk is úgy van, hogy kb 2 hét bölcsi, de van mikor 3 hét is :) aztán kb 1,5 hét itthon. Már kb 5 hónapja bölcsis. Ez egy ilyen időszak, ha nem lenne bölcsis akkor az oviba lenne ilyen. Mert a közösség ezzel jár állítólag. Nekem sem jó így, sajnálom őt, meg már dolgozom. Szerintem ha most végigcsináljátok a bölcsit, persze sokat lesz beteg akkor talán az oviba már nem annyira lesz az. De ott új környezet új gyerekek, új bacik :) szóval ott is lesz beteg, de talán már több bacitval megismerkedett a szervezete a bölcsi alatt.
2015. febr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos a közösségbe járás gyakran azzal jár, hogy sok mindent összeszednek a gyerekek a társaiktól.Ez sokszor abból is adódik, hogy elkap valamit amire antibiotikus kezelést kap, ami kiöli a hasznos bélflórát és ezzel legyengíti az immunrendszerét és ha nem pótolják probiotikummal, vagy nem megfelelővel a hasznos bélbacikat, akkor visszakerülve a közösségbe gyengébb immunrendszerrel még könnyebben elkapja a következő betegséget.Mindezeket a gyerekek immunrendszerének megerősítésével lehet megelőzni, vagy legalább is csökkenteni. Jobbulást!
2015. febr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Annyiban lenne könnyebb szeptembertől, hogy anyukám már nyugdíjas lesz addigra, szóval nyugodtabban el tudok kezdeni egy új munkahelyen dolgozni. Mert így most irtó gáz lenne. Ha fel is vennének... csak én tudok itthon maradni a gyerekkel. Akkor meg már lesz segítség. Meg azért idősebb is lesz.

Amúgy érdekes, mitől függ ez, az első gyerekemmel semmi gond nem volt, alig volt beteg.

A kicsinél a krupp jön mindig elő amúgy, antibiotikumot még sosem kapott.

2015. febr. 22. 13:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha anyukád segít, akkor nagy szerencséd van. Nekem 1,5 év van a gyerekeim közt, 6 évig voltam itthon, most a párom van itthon, de gyakorlatilag interjúkra sem tud járni, mert valami tuti közbejön. És még nem mondanám, hogy extrán betegesek. Havi 1 hét, az még a normális kategória, de az egyik jön a másik után. Mindkét szülő nem tud így dolgozni, hacsak nem tudsz otthonról dolgozni.

Anyám kb. annyit segít, hogy folyton kritizál, hogy tönkreteszem a gyerekeimet. MJert ő kivette a húgomat, valahogy elvoltak a méltányossági gyesből. Ami persze azért nevetséges, mert régebben bárkinek kiadta a doki az igazolást, ma már szigorúbban veszik. Plusz 20 éve is 23.000 ft volt a gyes, ami akkor nem volt annyira kevés, mint manapság.

2015. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!