Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság, WC egyedüli...

Szobatisztaság, WC egyedüli intézése. Mennyi idős korban, hogyan alakulnak ki ezek?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezem, még nagyon nem aktuális, egy év alatti a lányunk, első gyerek.


Szobatisztaságnál a széklet- és vizeletvisszatartás egyszerre jelenik meg, vagy valamelyik korábban működik már?

Mennyi idős korban alkalmasak a gyerekek arra, hogy önállóan kitöröljék (lányról van szó jelen esetben) a feneküket, nemiszervüket Wc használat után?


2015. febr. 22. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 2,5 évesen lett nappalra szobatiszta. Szintevaz elejétől magától törölte meg magát pisi után. Nála a kaki sem okozott gondot, nem volt olyan, hogy azt csak pelusba akarta, nem kakilt stb. Most 4,5 éves, középső csoportos. Az oviba kell már hogy egyedül törlje nagy dolog után is, elég jól megy, de azért van még min finomítani😊. Itthon inkább én törlöm neki.
2015. febr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár fiunk van, hasonlóan alakult, mint 1-eséknél. Nappalra 2,5 évesen lett szobatiszta (egy hét alatt), éjjelre viszont csak 3,5 évesen. Kakival nem volt külön műsor. Középső csoportban 4,5 évesen már egyedül kell intézniük mindent, de itthon jobban járunk, ha segítek.
2015. febr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A lányt csak annyiból hangsúlyoztam, hogy pisilés után a kisfiúknak még nem feltétlenül kell megtörlögetniük magukat, gondolom ők rázzák (de lehet, hogy hülyeséget mondok, fiam nincs).
2015. febr. 22. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


2, annyira egyformán alakult, hogy a lányom is 3,5 évesen lett éjszakára ágytiszta :-)

2015. febr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Én sok embertől olvastam itt, hogy 1 évesen már szobatiszta volt a gyereke, de legkésőbb 2 évesen. Én ezt őszintén kétlem. Lehet próbálgatni, de egy 1,5-2 éves gyerek még vissza fog esni gyakran. Mivel ez még csak egy Pavlov kutyája-szerű trénelés lehet ilyen kicsinek. Ha ráteszik a bilire, nyomni fog.

2 évesen már megpróbálhatod, de sok esély nincs rá, szerintem. Nekem azt mondta a védőnő, majd szól a gyerek, ha pisilnie kell. Aha, na azt várhattam! A nadrágpelenka nagyon kényelmes nekik, nem szívesen mondanak le róla.

Én levettem a pelust a lányomról nyáron 2,5 évesen, 2-3 napig bepisilt, visszaadtam rá, még nem volt rá érett. Majdnem 3 éves volt, amikor ismét megpróbáltam, a 2. bepisilés után ráült a bilire. 3 nap múlva teljesen szobatiszta lett éjjelre és nappalra is. A kaki ment nehezebben.

A fiam még nehezebb eset volt, mert ő valóban szólt, hogy pisilni kell, de amikor megmutattam a bilit, akkor elbújt. És a fotel mögött intézte a dolgait. Nem vagyok rá büszke, de a férjem rácsapott a fenekére, aztán ráült a bilire (mármint a gyerek, nem a férjem), és onnantól szobatiszta volt. 2 hónappal a 3. szülinapja előtt. Eléggé haragudtam is érte a páromra, meg nem is javaslom senkinek, féltem, hogy esetleg ágybavizelés, visszaesés lesz. De nem lett, szerencsére.

Mind a két gyerekem vagy összesen kétszer pisilt be éjjel utána, de tudom, hogy nappal trauma érte őket.

A lányomat az oviban megtanították kitörölni, 4 évesen már nem is engedte nekem. A fiam viszont sajnos most 5 éves,és még mindig nekünk kell csinálni.

A biliről nagyjából 1 hét alatt átszoktak a wc-re, szerencsére nekünk ez nem volt gond,de van aki rögtön a wc-re szoktatja őket. A szűkítőt viszont még csak most hagytuk le, azt sokáig mindenhova vinni kellett,mert nem ment el wc-re anélkül a fiam.

2015. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányomat nagyon gyakori húgyúti problémák miatt korán igyekeztünk bilire szoktatni (mindig a pelenkából fertőződött fel). Kétévesen kezdtük és nagyon hamar belejött, először a pisit sikerült, utána a kakit is, volt nagy ováció, kellett a pozitív megerősítés :) Úgy csináltam, hogy olyan kétóránként leültettem bilire és bele is pisilt, még az orvosnál is, azonnal. Amúgy oviban is olyan háromóránként van testületileg pisiltetés. Szóval kétéves volt februárban, áprilisban már utcán is pelenka nélkül járt. Fél év múlva éjszakára sem kellett peló, ez biztos, mert 2 év 8 hónaposan már óvodába járt és nem volt bepisilés, vagy csak nagyon ritkán.


Most hatéves, már oviban nem törlik a fenekét, de ő még nem éri el a kezével a saját fenekét... úgyhogy inkább visszatartja, hazahozza... ami nem jó.

2015. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!