Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, hogy kúráljátok...

Anyukák, hogy kúráljátok beteg gyerkőceiteket ebben az influenzás, köhögéses időszakban? Még mindig nagyban tart a járvány az ovikban, iskolákban?

Figyelt kérdés
Mit írt fel az orvos, mit adtok házilag? Kislányom 2,5 éves már 1 hete köhög, láza nincs nem is volt, a doki csak Mucopront köptetőt írt neki, már 1 hete adom, de még mindig köhög kicsit. Én is köhögök, csak én szárazon én meg izlandi zuzmó szirupot ittam, de még nem lett jobb 3 napja. Tanácsok? Tényleg nem kell antibiotikum? Nekem azt mondták az ügyeleten vírusos torokgyulladás, nem használ az antibiotikum.
2015. febr. 24. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Vírusra nem kell antibiotikum. Nálatok nem tűnik ez vészesnek,láza sincs, szóval antibiotikum itt szükségtelen. Mondjuk ez nem is influenza szerintem. Mi múlt héten voltunk betegek, bár szerintem nem influenza volt (a 2,5 éves fiam, a férjem, én), de az nem csak ennyi volt. Láz, köhögés, hörghurut, teljesen kifektetett minket (főleg a felnőtteket). Nálunk kellett antibiotikum, hörgőtágító, köptető, lázcsillapító. Mondjuk én lehet azért megmutatnám még egyszer a gyereket a helyedben az orvosnak (nem az ügyeletnek).
2015. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nemigen szoktak felírni antibiotikumot ilyesmire, mármint a mi gyerekorvosunk. Maxumum antibiotikumos orrcseppet. Jobbára meg kell várni, amíg elmúlik... Nálunk a Rhination rózsaszínű köptetője vált be. De tényleg úgy gondolom, normál életmód és normál táplálkozás mellett ezek maguktól is elmúlnak.
2015. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyógyteák: feketebodza virág, hársfa virág, bíbor kasvirág, ezek akár keverve

Hurutos köhögésre: kakukkfű szirup

Mellkasára: kinder luufbalzsam

C-vitamin

Fürdővízbe eukaliptuszos habfürdő


Nálunk az agyonreklámozott köhögés elleni szirupok sajnos nem váltak be. Gyógyszert mi a dokitól sosem kaptunk. Mivel a te kicsid még csak 2,5 éves, nézz utána, hogy ezeket adhatod-e, használhatod-e neki, mert az én kisfiam már 6 éves.

2015. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja igen a kakukkfű, tea formájában, mézzel nálunk is előkerül ilyenkor.
2015. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Gyógyteák,sok sok sok C-vitamin,pihenés,méz..
2015. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%

Sok folyadék, sok gyümölcs, sok gyümölcsös étel.

Az 5 éves gyerekemnek reggel este 100 mg C vitamint, és napi egy alkalommal 1000 NE D3 vitamint adok. [Igaz nem csak ilyenkor, hanem minden nap az évben] Mióta így csinálom, sokkal kevesebbet beteg.

Mi felnőttek is próbálunk sok zöldséget és gyümölcsöt fogyasztani, és fekete retket például ilyen influenzás időben. De előkerülnek a nyáron eltett befőttek és a lekvárok is...

2015. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!