Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahogy iskolába került a...

Ahogy iskolába került a gyereked, azonnal vettél neki íróasztalt? Vagy esetleg az ovis asztalkáján vagy a konyhaasztalon írta a leckét eleinte?

Figyelt kérdés
házi feladat, asztal, kisiskolás, gyerekbútor

2015. febr. 25. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Még a tanévkezdés előtt kapott.
2015. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyáron megkapta az íróasztalát.

Normál magasságú (75 cm) asztalt csináltattunk neki (így passzol a bútorhoz), viszont egy állítható magasságú fa etetőszéket vettünk hozzá.

Olcsóbban jött ki, mintha állítható magasságú íróasztalt csináltattunk volna.

2015. febr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megkapta már a nyáron. Az ovis asztal nagyon pici lett volna.
2015. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Nekünk nincs külön íróasztala.

Lehet, hogy egyszer lesz majd rá pénz, de most tökéletesen megfelel az ebédlőasztal is a célnak.

2015. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Én vennék. Nem tudom megfogalmazni, de szerintem ezek a dolgok fontosak, így tud teljesen ráhangolódni a tanulásra, kell egy külön kis sarok, ahol tud koncentrálni, egy hely, ahol nem vonja el más a figyelmét, és "tanulós" hangulatot áraszt. Nem beszélve arról, hogy eleinte a gyerekek még élvezik a tanulást, és a megfelelő környezet ráhangolja.


Nekem nem volt íróasztalom, nem is tanultam meg rendesen tanulni, de a barátnőim közül akiknek volt, azok jól tanultak, akiknek meg nem volt, vagy inkább játékokat tartottak rajta, azok kicsit kevésbé voltak szorgalmasak.

2015. febr. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

ma 09:39

Ne már, hogy nincs pénzed egy kis asztalkára...Nem, nem megfelelő az ebédlőasztal.

2015. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Én 4.ig az ebédlőasztalon tanultam, kitűnő voltam az érettségiig. Nem hiszem h ezen múlik egy gyerek tanulása. Viszont ha van rá keret akkor vegyetek. De ha karácsonyra veszed megneki sem lesz semmi problémája h nem agusztusban kapta.
2015. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Mindkettő iskolásomnak a kezdetektől van íróasztala, és láss csodát, minden áldott nap a nappaliban található asztalnál írják meg a házit. 11 és 15 évesek.
2015. febr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

5-ös!


Nem hallottam mèg olyan tudomànyos kutatàsról ami a te elmèletedet alàtàmasztanà, miszerint ha van asztal jól tanul, ha nincs nem tanul jól.

Ekkora badarsàgot sem olvastam mostanàban.


Nekem volt sajàt íróasztalom, nem tartoztam a legjobb tanulók közè, csak gimi 3.-4-ikben húztam bele, na meg a főiskolàn.

Lànyomnak 1. osztàlyos kora óta van sajàt íróasztala (most 7.-es) de olyan szinten lusta ami a tanulàst illeti hogy elkeserítő. Soha nem volt semmi szorgalma, a tanulàs a legkevèsbè sem èrdekli, legnagyobb sajnàlatomra ès minden igyekezetem ellenère a közèpmezőnyben van. Az íróasztalàt 5.-es kora òta szinte nem is hasznàlja mert az àgyàn írja meg a leckèt ès ott is tanul.

Ennyit a tanulàsi stìlus kontra íróasztal tèmàról.


Mèg annyit ha màr így belemerültünk, àltalànosban volt egy osztàlytàrsam. 5-en voltak testvèrek, nagyon szegènyek voltak. 2 szobàs lakàsban èltek úgy hogy a nagymama is velük èlt. Ergo= 8-an aludtak 2 szobàban egymàs hegyèn hàtàn. Íróasztaluk sosem volt. A 4 testvèr közül 3 mindig kitűnő tanuló volt.

A volt osztàlytàrsam most Londonban egy nagynevű cègnèl közèpvezető. Mert nagyon jó esze volt mindig is, kitartàsa, szorgalma.



Ès hogy a kèrdezőnek is vàlaszoljak, èn vettem a gyerekemnek íróasztalt rögtön, de ha te mèg nem akarsz abban sincs semmi kivetnivaló.

2015. febr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom még, hogy veszünk-e, csak jövő nyáron lenne aktuális, de festetni is kell majd azon a nyáron meg átrendezni az egész lakást, nekünk új ágyat venni stb. Nem az anyagiak miatt tettem fel a kérdést, csak mert tényleg még az ovis asztala az, ami igazán az ő mérete, leér a lába, egyenes derékkal pont jó neki az asztallap magassága és a mérete sem kisebb, mint egy íróasztal. Meg ha esetleg kicsúsznánk az időből, mármint ha a nyár nem elég hosszú az átrendezkedésre-festétre stb, akkor is ugrott a tanulósarok elkészülte szeptemberre. De én sem gondoltam volna, hogy ez tragédiát okoz, csak nem akarom, hogy úgy legyen a kislány, hogy minden osztálytársának van saját íróasztala neki meg nincs.


Én nem is emlékszem, hol írtam leckét kisiskolás koromban, de gyanítom, hogy a napköziben....

2015. febr. 26. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!