Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól nem gondolják viccesn...

Mikortól nem gondolják viccesnek a bugyi, kuki, punci, stb. , szavak használatát és szoknak le róla az ovis gyerekek?

Figyelt kérdés
Naponta ha 20-szor nem hallom ezeket különböző viccesnek hitt mondatokban, akkor egyszer sem. Mikor unják meg?
2015. febr. 5. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
És mit mondjanak helyette? A csúnyább változatokat? Mondjuk a bugyi az bugyi nekem is, pedig 33 éves vagyok.
2015. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1: de te nem vihogsz ha meghallod :).


Függ attól hogy milyen a gyerek temperamentuma, kik veszik körül, fiú-e vagy lány. Van aki még 9-10 évesen is képes ezen vihorászni.

2015. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
1. vagyok. Nem, valóban. Na de könyörgöm, gyerekek, ők még nevetnek rajta, ez legyen a legnagyobb bajunk az életben. Amúgy szerintem kb. 7-8 évesen már nem teszik.
2015. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy mire gondol a kérdező, csak a megfogalmazás rossz. Pl. nem tudjuk, hogy azért idegesít, mert a saját gyereked mondja (szólj rá, hogy nem illik mondogatni), ha idegen gyerek, akkor meg el kell menni mellőlük, ha idegesít.

6 éves a lányom, és nem vettem észre, hogy annyit mondogatná. Ha esetleg szóba kerül, kicsit vihog rajta és kész. Elmondom neki, hogy ezek természetes dolgok, nem viccelődünk vele, nem csúfolunk senkit miatta, mert nem illik, és megérti. Kisebb korában sem volt belőle gond.

2015. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos rendszeresen ezen vihorászik a barátnőivel. Amúgy nagyon értelmes, okos, 5,5 éves lány, de erről képtelen vagyok leszoktatni. A bugyi amúgy nekem is bugyi, csak nem használom minden második mondatomban úgy, hogy: bugyis a fejed, stb.
2015. febr. 6. 08:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
de aranyos..én most a kérdésen jót mosolyogtam. nekem pont a nevelésti tanácsadóban mondták,hogy ez az 5-6-7 éves korosztály központi témája.nem egyedi eset a tietek,nem kell vele foglalkozni,bár azért,ha olyan helyen vagytok-én elmondanám,hogy erről nem illik itt beszélni
2015. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!