Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves jatszik a kajával, ti...

2 éves jatszik a kajával, ti elvennétek, vagy beleimádkoznátok az utolsó falatot is?

Figyelt kérdés

mostanában az a buli, ha eldobálja a kajáját (még a plafon is foltos)

ha én adom a szájába, akkor vár egy kicsit, kiköpi, és aztan hajítja el.mert viccesnek tartja. ha elveszem, akkor meg visítás van, tudom, hogy éhes, de majdnem egy órába is beletelik, mire befejezzük az étkezést.

ti mit csináltok ilyenkor?


2015. márc. 4. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Én a saját fiammal azt csinálnám, hogy először is szépen de határozottan elmagyaráznám neki hogy ilyet nem csinálunk. Ha nem segít a szép szó, jön a csúnya, én ráütnék a kezére és hangosabban rászólnék, megmondanám neki hogy ha ezt nem fejezi be akkor ennyi volt az evés.

Az én fiam is szokott néha szeleburdiskodni evés közben, nagyon ritkán arrébb dob 1-1 falatot, de ha rászólok mérgesen, abba hagyja.

2 éves a fiam

2015. márc. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én két éves kisfiam is hajlamos néha játéknak nézni az ételt. Ilyenkor odahajolok hozzá és határozottan megmondom neki,hogy ha még egyszer ilyet csinál akkor elveszem az ebédjét. Minden hasonló helyzetben így teszek és amit ígérek azt be is tartom mindig, szóval érti és tudja, hogy tényleg elveszem. Ha még egyszer dobálja akkor el is teszem és megmondom, hogy mehet a szobájába, majd ha éhes lesz és meg is eszi akkor vissza kapja ha kéri. Az ebéd nem kajacsata és nem festőóra, aki éhes eszik is aki nem azt pedig nem kell szenvedtetni, nem erőszak a disznótor.
2015. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem azert visit mert annyira ehes, hanem mert elveszed a jatekszeret.

Adnek neki idot, egyen, ha nem eszik, akkor elvennem az etelt 2-3 percre. Ujbol kezdenenk, mindaddig mig abbahagyja az ennivalo dobalasat.

2015. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtatok.

gondoltam én is arra, hogy elveszem, aztan mehet amerre lát, de éheztetni sem szeretném :p

2015. márc. 4. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:
második vagyok. Egy két éves gyereket akaratodon kívül nem tudsz éheztetni hidd el:-) Már elég okos és értelmes ahhoz, hogy ha éhes akkor enni kér és enni is fog.Az én kisfiam általában egy órán belül jön kéri vissza és meg is eszi egy szó nélkül. De nehogy azt hidd, hogy sír vagy durcás vagy ilyesmi, hiszen nem vagyok rá mérges, nem szidom le, hogy nem eszi meg amikor elé rakom csak éppen feleslegesnek tartom, hogy üljön fölötte és a kajával üsse el az unalmát mert éppen nem éhes. :-)
2015. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A másfél évestol is elveszem, ha csak játszik vele. Ha éhes, akkor megeszi az ételt.
2015. márc. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elveszem, es ha ehes marad, igy jart, az o baja. Megtanulja, hogy legkozelebb nem jatszik az etellel.
2015. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

ma már azt csináltam,hogy,amint szórakozni kezdett,elvettem.

hagytam bőgni.

2015. márc. 5. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!