Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 15hónapos baba szótfogadatl...

Ha 15hónapos baba szótfogadatlan, lehet később még nagyon szófogadó és többnyire alkalmazkodó, vagy ez alaptermészetéből fakad?

Figyelt kérdés

B

Persze neveljük

Köszönöm a válaszokat



2015. márc. 5. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szófogadatlan alaptermészetű baba NINCS! Meg kell nevelni, nem ráhagyni, hogy azt csináljon, amit akar.
2015. márc. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szófogadatlan baba nincs. Egy 15 hónapos még rengeteg dolgot nem ért a világból, ő nem tud szófogadatlan lenni. Nem érti, hogy ha ledob valamit és eltörik az baj. Hiába mondod neki 100-szor vagy egyéb módon hozod a tudomására, nem fogja érteni, miért gond ez. Egy határozott NEM! elég, hogy tudja, hogy a NEM szó mire való és mit jelent és majd szép fokozatosan megjegyzi. Ha valami nem tetszik neki, akkor a legtermészetesebb számára, hogy ellenkezik, hiszen az neki nem jó érzés. Vele még nem lehet kompromisszumot kötni, még nem tud uralkodni magán. Szerintem ilyenkor a példamutatással és csak higgadtan lehet "nevelni". Ahogy a dolgok szavakká formálódnak nála, akkor már felfogja a magyarázatot is, mit miért ne. Akkor már bizony lehet szó-fogadatlan.
2015. márc. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

persze,én értem amit írtatok. Lehet, én is rosszul tettem fel a kérdést, nagyon nehéz megfogalmaznom, mit is szeretnék tudni.


nekem két babám van

az egyik már ennyi idősen nagyon alkalmazkodó, elfogadó volt, amit nem lehetett, azt nem is csinálta. Most 4 éves és ugyanez van. Nagyon jó gyermek, persze dacoskodni tud, de nagyon jó gyermek.


a kisebbik most 16 hónapos és ha valamit nem lehet, akkor azon meg is sértődik. Ha rászólunk, elsírja magát.


Emiatt a különbség miatt kérdeztem.

2015. márc. 5. 12:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam ennyi idősen annyira szófogadatlan volt, hogy azt hittem hogy soha nem lesz belőle jó gyerek. :) Most 2 éves, folyamatosan, szinte napról napra változott a helyzet. Most szófogadó de persze dacoskodik, néha erélyesebben kell rászólnom de megérti és hallgat rám. Legyél türelmes.
2015. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!