Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit ajaltok a gyermekeimnek?

Mit ajaltok a gyermekeimnek?

Figyelt kérdés
valaki tudna adni valami otletet hogy az 5 eves fiamot es a6 eves lanyomat milyen sportot vagy sportra tanitasak?
2015. márc. 5. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
a legjobb, ha elviszed őket több helyre ahol kipróbálhatnak egy egy órára különböző sportokat...és válasszák ki ami a legjobban tetszik nekik
2015. márc. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az úszás az alap, azt célszerű minden gyereknek legalább minimális szintig elsajátítani.

Amúgy meg szerintem is érdemes elmenni sportágválasztóra, ahol több dolgot is kipróbálhat és valamelyik csak megtetszik neki. Nálunk a nagy 5 éves, ő az ovival jár úszni keddenként, amúgy meg nyáron volt intenzív úszáson. A pici még csak 2,5, ő még nem jár semmire. Egyébként mivel mindkettő lány én szeretném, ha valamilyen védekező küzdősportot megtanulnának, hogy meg tudják védeni magukat, ha kell.

2015. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviban lehet úszni és karatézni. A fiam az utóbbira jár, meg hokizik. Ő 4 évesen kezdett korcsolyázni, mert más nem állt velünk szóba ennyi idősen. Szerintem ez a kettő most jól kiegészíti egymást, de nyáron szeretném, ha úszni is tanulna, bár nem szereti a vizet. A kicsi lány, 2,5 évesen kezdett ovis tornára járni. Szerintem egy lánynak érdemes balettoznia vagy művészi tornázni legalább egy pár évet. 4 éves korától ő is karatézik majd az oviban.

Próbálj nekik minnél több sportágat megmutatni ami helyben elérhető. Gyerekfüggő is, kinek az egyéni, kinek a csapatsport jön be, bár a csapatban játék minden gyereknek jót tesz.

2015. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlok egy sportorvosi felmérést.

Budapesten a MOM egészségközpontban dolgozik az a főorvos magánban, aki egyébként a sportkórházban van évtizedek óta.

Készítettek egy adatbázist, amelyben sporotlók és átlagemberek/gyerekek anatómiai adatai (izomzat, csontozat stb.) értékei vannak.

Fájdalommentes vizsgálatokast (csontmérés stb.) végeznek és ez alapján tudnak tanácsot adni, hogy ALKATILAG mi az a sport, mozgásforma, amelyet ajánlanak a gyermeknek.


(laikus példa: hiába szeretne a kislányod pár év múlva sikeres lenni a balettben, ha egyébként inkább kosárlabdás alkat, magasabb, erősebb csontozatú stb.)


A vizsgálat nem iszonyatos összeg, gyerekeknél 90% feletti biztonsággal meg tudják becsülni a várható felnőttkori testmagasságot is és szerintem érdemes elmenni, mert ha a gyereknek mindegy a sportág, akkor célszerű olyat választani, amelyben az alkati adottságai okán sikeresebb lehet.


Keress rá a neten, hasznos dolog.

2015. márc. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!